Logo
Cardano Ecosystem

    @koinbulteni

    Koin Bülteni |

Kripto para dünyasının haber merkezi.

https://koinbulteni.com/cardano/

ADA Kurucusundan Vitalik Buterin’e Sert Tepki: Oyunun Kurallarını Bilmiyorsun!
Koin Bülteni
ADA Kurucusundan Vitalik Buterin’e Sert Tepki: Oyunun Kurallarını Bilmiyorsun!

Vitalik Buterin'in kripto paralar ve ABD seçimleri üzerine yaptığı açıklamaya Cardano (ADA) kurucusundan yanıt geldi. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa süre önce yayınladığı bir gönderide kripto para politikaları ve ABD seçimlerine yer vermişti. Sırf bir aday kripto paraları destekliyor diye ona oy vermenin veya tam tersini yapmanın etik açıdan yanlış olacağını dile getiren Buterin, kapalı bir şekilde Donald Trump'ı eleştirmişti: Kripto hareketinin, kökleri cypherpunk ahlakına dayanan orijinal değerlerinin, yalnızca finansal özgürlükten ziyade daha geniş özgürlüklere ve merkeziyetsizliğe öncelik vermelidir. Dar anlamda "kripto yanlısı" adaylara odaklanmanın, daha geniş değerleri kripto topluluğunun değerleri ile uyuşmayan politikacıların desteklenmesine yol açalbilir. ADA kurucusundan sert yanıt Bu açıklamalara tepkisiz kalamayan ADA kurucusu Charles Hoskinson, siyasetin bir neden sonuç oyunu olduğunu ve Buterin'in bunu anlayamadığını söyledi. İnsanların tepkilerini belli etmek için tercihlerine göre seçim yapabileceklerini vurgulayan Hoskinson, profesyonel bir kripto para adayına oy verilebileceğini vurguladı: İlk hedefim her zaman hükümeti kriptodan tamamen uzak tutmak olmuştur. Siyaset bir neden-sonuç oyunudur. Eğer politikacılar sektörümüze zorbalık ve tacizde bulunmanın seçimlerin kaybedilmesine yol açacağını anlarsa, aniden bunu yapmaktan kaçınırlar. Profesyonel kripto adaylarına oy verin. Eğer bizim bunu bu kama noktasına kadar indirmeye istekli olduğumuzu bilirlerse o zaman hem ılımlılaşacak hem de sektörü rahat bırakacaklar. Aksi takdirde asla değişmezler.

last Thursday at 12:00 AM

·

13 views

Ripple Sonrası Gözde Altcoin’den de Ralli Gelebilir: Alım Fırsatı Paylaşıldı!
Ripple Sonrası Gözde Altcoin’den de Ralli Gelebilir: Alım Fırsatı Paylaşıldı!

Son verilere göre XRP balinaların güçlü alımlarıyla yükselirken Cardano'nun son bir yıldaki en yüksek ayı duyarlılığını yatırım fırsatı sunabilir. On-chain veri analizi şirketi Santiment, XRP ile Cardano'nun yatırımcı ilgisi açısından farklı yönlere gittiğini ortaya koydu. Santiment 17 Temmuz tarihli paylaşımında, XRP fiyatının yükselişiyle birlikte yatırımcıların olumlu beklentilerinin arttığını belirtti. XRP fiyatı balinaların güçlü alımlarıyla uçuşa geçti ve 15 hafta sonra ilk kez bu seviyelere ulaştı. Öte yandan, Cardano (ADA) ise son bir yıldaki en yüksek ayı duyarlılığına sahip. Paylaşıma göre XRP'de yükseliş beklentisi, bir yıldan uzun süredir en düşük seviyesini gören Cardano'daki yatırımcı karamsarlığının tam tersi yönde seyrediyor. Santiment analizi, piyasanın genel görüşünün tersine yatırım yapmanın karlı olabileceğine de işaret ediyor. Analistler, piyasa duyarlılığını dikkate alarak, akıllı yatırımcıların kalabalığın aksine hareket ederek potansiyel kar fırsatlarını değerlendirebileceğini belirtiyor. CoinGecko verilerine göre Cardano son 24 saatte %4,2 yükselişle 0,44 dolardan işlem görürken XRP, %14,9 yükseliş ile 0,615 dolardan alıcı buluyor.

07/17/2024

·

15 views

Eski Goldman Sachs Analistinden Önde Gelen İki Altcoin’e “Meme Coin” Eleştirisi!
Eski Goldman Sachs Analistinden Önde Gelen İki Altcoin’e “Meme Coin” Eleştirisi!

Goldman Sachs'un eski analisti Murad Mahmudov, XRP ve ADA'nın aslında kült memecoinler olduğunu belirtti. Eski Goldman Sachs analisti Murad Mahmudov, 4 Temmuz'da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Ripple (XRP) ve Cardano'nun (ADA) aslında sadece kült memecoinler olduğunu insanların sonunda fark ettiğini belirtti. Mahmudov, kripto para piyasasında uzun süredir tartışılan XRP ve ADA gibi coinlerin gerçek değerlerinin tartışmalı olduğunu vurguladı. Özellikle bu coinlerin bazı yatırımcılar arasında popüler kültürel semboller olarak algılandığını, ancak teknolojik ve ekonomik temellerinin zayıf olduğunu savundu. Mahmudov'un açıklamaları, kripto para dünyasında uzmanların ve yatırımcıların bu tür coinlerin gerçek değerlerini sorgulamalarına yol açmış oldu. Kült memecoin terimi, belirli bir topluluk veya kültür içinde popüler olan ancak genellikle teknolojik veya ekonomik açıdan güçlü olmayan kripto paraları tanımlamak için kullanılmaktadır.

07/05/2024

·

24 views

13 Milyar Dolarlık Altcoin’e Saldırı Düzenlendi, Ekip Hızlıca Harekete Geçti
13 Milyar Dolarlık Altcoin’e Saldırı Düzenlendi, Ekip Hızlıca Harekete Geçti

Cardano blockchain'ine geçtiğimiz saatlerde token çalma hedefiyle Distributed Denial-of-Service (DDoS) saldırısı yapıldı. Yaygın bir saldırı yöntemi olan DDoS, saldırganlar tarafından bir blockchain ağında ya da sunucuda spam trafik oluşturmak ve böylece kullanıcıların online sitelere erişmesini engellemek amacıyla gerçekleştirilir. Saldırı kontrol altına alındı Cardano geliştiricileri, saldırının başarısızlıkla sonuçlandığını açıkladı. Saldırı sırasında herhangi bir kayıp oluşmadığı, Cardano ağının normal seyrinde çalışmaya devam ettiği belirtildi. Fluid Token CTO'sunun açıklamalarına göre DDoS saldırısı, 10.487.530 numaralı blokta başladı. Her bir işlemde 194 akıllı sözleşmeyle etkileşime geçildi. Saldırgan, Cardano ağını stres altında bırakmak adına işlem başına 0,9 ADA harcayarak her blokun içine birkaç farklı işlem yerleştirdi. Cardano ekibi kısa sürede harekete geçti Cardano'nun gelişimine yardım eden Anastasia adlı firmanın kurucusu Philip Disarro, saldırganın stake bilgilerinin kayıt dışı bırakılması halinde saldırının kısa süre içerisinde sonlandırılabileceğini açıkladı. Disarro'nun açıklamasından kısa süre sonra saldırının sona erdiği görüldü. Disarro, "DDoS saldırganı, parasını korumak için tweetimi okuduktan kısa süre sonra saldırısını durdurdu. Ne yazık ki çok geç kaldı ve onun paraları çoktan yağmalanmaya başladı. Bedava para için sağ ol, moron" yorumunu yaptı. CoinGecko verilerine göre Cardano, yazım sırasında 0,388 dolardan işlem görüyor.

06/26/2024

·

23 views

Altcoin Kurucusundan Bullish Açıklama: “Uyanıyor”
Altcoin Kurucusundan Bullish Açıklama: “Uyanıyor”

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson'a göre altcoin projesi, uzun süre sonra uyanmaya başladı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, sosyal medya hesabından Cardano ekosistemindeki bullish yükselişe dikkat çekti. Cardano (ADA) uyanıyor Charles Hoskinson, "Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde gelecek çok fazla sayıda inanılmaz teknolojiyi unutmayın. Cardano uyanıyor" açıklamasını yaptı. Cardano kurucusunun açıklamaları, Sundae v3'ün gösterdiği performansın ardından geldi. Sundae Labs CTO'sunun paylaştığı bilgilere göre Sundae'de bir gün içerisinde yaklaşık 9 bin 264 emir girildi. Bunların %70'i bir dakikadan; %90'ı ise 221 saniyeden kısa süre içerisinde işlendi. Cardano'nun yeni projelerinden biri Otomatik piyasa yapıcı (AMM) teknolojisini kullanan Sundae, merkeziyetsiz bir borsa olarak geçen ay Cardano ekosisteminde kullanıma girdi. Sundae'nin en güncel versiyonuyla birlikte saniye başına 35 işlem yapılabiliyor. Popüler merkeziyetsiz borsa, kağıt üstünde bir gün içerisinde 907 bin 200 işlemi kaldırabiliyor. Geçmişte ağ tıkanıklığı sorunuyla karşılaşan Cardano, son güncellemelerle bu sorunu büyük ölçüde giderdi. DefiLlama verilerine göre Cardano ağında toplamda 205,5 milyon dolar değerinde varlık bulunuyor. Cardano, bu bakımdan blockchain projeleri arasında 29. sırada yer alıyor. Onun önünde sırasıyla Starknet, Scroll, Near bulunuyor.

06/24/2024

·

42 views

15 Milyar Dolarlık Altcoin, Yıllardır Beklenen Döneme Giriyor
15 Milyar Dolarlık Altcoin, Yıllardır Beklenen Döneme Giriyor

En büyük altcoinlerden Cardano (ADA), yakında tamamen merkeziyetsiz bir ekosistem kurmaya hazırlanıyor. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, üstünde yıllardır çalışılan sürecin son aşamasına geldiklerini duyurdu. Merkeziyetsiz ekosistem kuruluyor Cardano'nun yol haritasındaki Voltaire döneminin son aşaması, bu ayın sonunda başlayacak. Cardano Node, bu kapsamda 9.0 versiyonuna geçecek. Sistemdeki stake havuzu operatörleri, en güncel sürüme geçiş yapacak. Daha sonra yapılacak hard fork ile Voltaire dönemine geçilecek. Açıklamalara göre geçiş tamamlandıktan sonra Cardano blockchain'i, projeyi geliştiren IOHK adlı firma tarafından yönetilmeyecek. Yönetim işlemleri, tamamıyla topluluk üyeleri tarafından yürütülecek. "En gelişmiş sistem" Charles Hoskinson, "Görünüşe göre Cardano Node, haziran ayında 9.0'a ulaşacak. Bu, Cardano'nun Chang fork'una hazır olacağı ve SPO'ların yüzde 70'inin yeni node'yi kurmasının bekleneceği anlamına geliyor" dedi. Hoskinson, "Daha sonra, Cardano'yu Voltaire Dönemi'ne taşıyacak bir hard fork yapılabilir" dedi. Cardano kurucusu, "En gelişmiş blockchain yönetişim sistemine, yıllık bütçeye, hazineye ve bizi               yönlendirmesi için tüm topluluğumuzun bilgeliğine sahip olacağız" yorumunu yaptı. Voltaire'in ilk aşamasında CIP 1694 kodlu tasarı uygulamaya girecek. Cardano (ADA) sahipleri, bu sayede Cardano'nun gelişimine katkıda bulunacak konularda oy kullanabilecek.

06/11/2024

·

33 views

Santiment Paylaştı: Gözde Altcoin Alım Sinyali Veriyor!
Santiment Paylaştı: Gözde Altcoin Alım Sinyali Veriyor!

Santiment, çoğu zaman başarılı bir şekilde çalışan teknik göstergeden yararlanarak alım yapılabilecek altcoin'i açıkladı. On-chain analiz platformu Santiment, 7 Mayıs tarihli paylaşımında Cardano (ADA) için alım sinyali verdi. RSI verileri üzerinden bir ölçüm yapan analistler, diğer birçok kripto para projesine kıyasla ADA'nın çok daha uygun ve düşük riskli bir fiyatta olduğunu kaydetti. ADA'nın RSI değerine en yakın ve makul bir alım noktasında sayılabilecek altcoin olarak Shiba Inu (SHIB) gösterildi. Buna karşılık yine RSI bakımından en pahalı ve riskli bölgede yer alan proje ise Ethereum (ETH) olarak kayıtlara geçti. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 değer kaybeden ADA, yazım esnasında 0,44 dolardan işlem görüyor.

05/08/2024

·

54 views

ADA Kurucusundan Bitcoin Fork’u Altcoin İçin Büyük Teklif!
ADA Kurucusundan Bitcoin Fork’u Altcoin İçin Büyük Teklif!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin Cash (BCH) hakkında dikkat çeken bir oylama başlattı. Charles Hoskinson 5 Mayıs tarihli sosyal medya paylaşımında, Bitcoin Cash için bir topluluk oylamasına yer verdi. Bitcoin Cash'i birtakım protokollerle birleştirerek Cardano blokzincirine entegre etmeyi teklif eden Hoskinson, oylamasını topluluğa şu ifadelerle sundu: Bitcoin Cash'in Faydalı İş Kanıtı Leios, NiPoPoW'lar ve Ergo teknolojisiyle yükseltilmiş bir Cardano Ortak Zinciri (Cardano Partnerchain) haline geldiğini ve böylece şimdiye kadar oluşturulmuş en hızlı ve en kullanışlı iş kanıtı (PoW) blokzinciri olduğunu görmek ister misiniz? Charles Hoskinson'un Bitcoin Cash'i şimdiye kadarki en hızlı ve kullanışlı PoW blokzinciri yapma iddiası topluluğunun dikkatini çeken ifadeler arasında yer aldı. Bir hafta boyunca sürecek oylamaya şimdiye kadar 14 bin kişi katılırken %68'lik kısım oyunu "evet" seçeneğinden yana kullandı. Kurucunun bu teklifi ADA ve BCH fiyatında gözle görülür bir etki yaratmadı. CoinGecko verilerine göre ada son 24 saat içerisinde %1,8 yükseliş sergilerken BCH ise %2,8 değer kazandı. Kripto paralar sırasıyla 0,46 ve 472 dolardan işlem görüyorlar.

05/06/2024

·

66 views

Altcoin Balinaları, Fiyattaki Trendin Değişmesine Yol Açabilir
Altcoin Balinaları, Fiyattaki Trendin Değişmesine Yol Açabilir

Kripto para analiz platformu Santiment'ın verilerine göre Cardano (ADA) fiyatında yeni bir trend değişimi görülebilir. Piyasa değeri bakımından en büyük 11. kripto para olan Cardano'nun fiyatı, bugün genel olarak kripto para piyasasına eşlik ederek %3,5'ten fazla düştü ve 0,43 dolara geriledi. ADA'nın piyasa değeri, 13 Mart'tan beri %40'tan fazla azaldı. Santiment tarafından aktarılan verilere göre Cardano balinaları tarafından yapılan ve en az 100 bin dolar değerinde olan işlemlerin sayısı, günlük olarak bin 776'ya çıkarak 8 Kasım'dan beri hiç olmadığı kadar yükseldi. Analistler, "Balina hareketliliğindeki bu artışlar ile potansiyel fiyat dönüşleri arasında tarihsel olarak bir korelasyon var." yorumunu yaptı.

04/30/2024

·

62 views

Gözde Altcoin İçin Yükseliş Sinyali: Bitcoin ve Ethereum’un Çok Gerisinde Kaldı!
Gözde Altcoin İçin Yükseliş Sinyali: Bitcoin ve Ethereum’un Çok Gerisinde Kaldı!

On-chain verileri, Cardano (ADA) için yükseliş sinyali anlamına gelebilecek bir göstergeye odaklandı. Analiz platformu Santiment tarafından aktarılan verilerde, kripto paralar özelinde gerçekleşen transferlerin yüzdesel olarak karlılık oranına yer verildi. Bu hafta boyunca Ethereum ve Bitcoin'de gerçekleşen on-chain işlemlerin ciddi oranda karlı varlıklardan oluştuğu öte yandan Cardano için durumun tam tersi olduğu belirtildi. Verilere göre 1 hafta içerisinde gerçekleşen Ethereum transferlerinin 2,3 oranında kara karşılık 1 oranında zararda olduğunu, Bitcoin'de ise 1,8 oranda karlılığa karşılık 1 oranında zararda olduğu kaydedildi. Öte yandan Cardano'da zarardaki işlem sayısı kardaki işlemlerden baskın geldi. Bu durumun ADA için bir yükseliş sinyali anlamına gelebileceğine işaret eden analistler, boğa döngülerinde hareketsiz kalan altcoinlere er yada geç para akışının olacağını ima etti. CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde sadece %7 yükseliş sergileyen ADA, yazım esnasında 0,627 dolardan işlem görüyor.

02/28/2024

·

80 views

Arthur Hayes Gözde Altcoin İçin Ethereum Özentisi Dedi: Değeri Bir Hiç!
Arthur Hayes Gözde Altcoin İçin Ethereum Özentisi Dedi: Değeri Bir Hiç!

Eski Bitmex CEO'su Arhur Hayes, Cardano (ADA) hakkındaki söylemleriyle dikkatleri üzerine topladı. Arthur Hayes kısa süre önce kripto para temalı YouTube kanalı Coin Bureau'nun yayınına katıldı. Kendisine Cardano'nun (ADA) sorulmasıyla birlikte şok edici açıklamalarda bulunan deneyimli isim, ADA'nın "ilk Ethereum özentisi" olduğunu söyledi. Cardano'yu umursamadığını açık bir şekilde belirten Hayes, bu projenin kripto para sektörüne hiçbir şey katmadığını ve sıfıra gidebileceğini ima etti: Cardano'yu kim umursar. Sıfıra gidecek. O ilk Ethereum özentisi ve bunun dışında başka bir özelliği yok. YouTube yayınında söylediği sözlerden sonra Cardano topluluğunun tepkilerine maruz kalan Hayes, soluğu X'de aldı. Yaptığı paylaşımda, en çok kullanılan ve toplam kilitli varlık (TVL) değeri açısından başı çeken projelere yer vererek hangisinin Cardano temelli olduğunu sordu. Bu sorunun yanıtının "hiçbiri" olduğunu belirten Hayes, Cardano için "çöp proje" benzetmesi yaptı. Öte yandan Hayes, sunucunun Solana (SOL) tabanlı Dogewifhat (WIF) hakkında ne düşündüğünü sormasıyla birlikte "Bu boğa döngüsünün en iyi köpek temalı kripto parası" yorumunda bulundu. Öte yandan açıklamalarında Pepe'yi de (PEPE) boş geçmeyen Hayes, bu projeye saygı duyduğunu ve güçlü topluluğunu takdir ettiğini dile getirdi.

02/21/2024

·

7 views

Kripto Paralarda Yaşanan Düşüşe Solana ve Gözde Altcoin Liderlik Ediyor!
Kripto Paralarda Yaşanan Düşüşe Solana ve Gözde Altcoin Liderlik Ediyor!

Bitcoin'de düşüş devam ederken Solana (SOL) ve Cardano (ADA) bu düşüşe liderlik ediyor. Bitcoin'de spot ETF onayının ardından gelen satış dalgasıyla birlikte düzeltme devam ediyor. Bitcoin, o süreçten sonra yaptığı yeni zirveden %18'e yakın geri çekilme gösterirken altcoinlerde bu oran daha yüksek oldu. Son günlerde yaşanan düşüşlerde ise başı Solana ve Cardano çekti. Solana fiyatı 93,9 dolar seviyelerinden pazar günü başladığı düşüş ile %7 değer kaybederken 87,7 dolara kadar geriledi. Cardano ise 0,52 dolar seviyelerinden %6,7 düşüşle 0,487 dolara kadar erişti. Ethereum da bu süreçte ciddi değer kayıpları yaşayan kripto paralardan biri oldu. Ethereum fiyatı %5'e yakın düşerken 2.365 dolara geldi. Uzmanlar söz konusu fiyattaki düşüşün Grayscale'in Bitcoin satışlarından kaynaklandığını düşünse de on-chain analitik platformu CryptoQuant yetkilisi Julio Moreno Grayscale'in ETF sürecinin ilk 6 gününde 60 bin Bitcoin sattığını fakat buna karşılık diğer ETF’lerin toplamda 72 bin Bitcoin alarak durumu kompanse ettiğini söyledi.

01/22/2024

·

2 views

Çinliler Cardano’ya (ADA) 50x Yükseliş Getirmişti: Sıra Bu Altcoinlerde Mi?
Çinliler Cardano’ya (ADA) 50x Yükseliş Getirmişti: Sıra Bu Altcoinlerde Mi?

Risk sermayesi şirketi Mechanism Cap’in kurucusu Andrew Kang, Bitcoin (BTC) tabanlı altcoinlerin 50x yapabileceğini ima etti.  Kripto para fenomeni MacnBTC Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Çin'den bir arkadaşının yolladığı videoya yer verdi. Gönderiye göre Çin'de 70 yaşın üzerindeki vatandaşlar BRC20 tokenlarının nasıl alınıp-satıldığı ile ilgili bir öğrenim görüyorlar. Binance'in Ordı (ORDI) gibi altcoinleri listelemesindeki asıl amacının bu talep olduğunu belirten MancBTC, bu listelemelerin devam edeceğini belirtmişti. Fenomen bu paylaşımı 2 gün önce atmış olmasına rağmen tahmini bir nebze doğru çıktı ve bugün Binance Rats'ı (RATS) vadeli işlemlere ekledi. Popüler kripto para yatırımcısı Andrew Kang, söz konusu paylaşımı alıntılayarak yaşlı Çinli vatandaşların ve köyde yaşayan insanların 2020 yılında Cardano'nun (ADA) 50x yükseliş performansından önce alım yaptıklarını söyledi. Satın unutmayın diyerek paylaşımını sonlandıran Kang'ın gönderisi akıllara yeni bir furyanın başladığını getirdi. CoinGecko verilerine göre BRC-20 kategorisi günün en çok yaşayan grubu ve ortalama %18,4 yükseliş performansı görüldü.

12/15/2023

·

6 views

Solana ve Avalanche Sonrası Sıra Cardano’da: Ekosistem Tokenları Yükselişe Geçebilir!
Solana ve Avalanche Sonrası Sıra Cardano’da: Ekosistem Tokenları Yükselişe Geçebilir!

Kripto para piyasasının gözde altcoin'i Cardano tabanlı tüm tokenların TVL'i bu hafta başında 440 milyon dolara ulaştı. Cardano'nun (ADA) ekosisteminde yer alan tüm tokenların kilitli varlık değeri (TVL) Nisan ayındaki 330 milyon dolarlık zirveyi aşarak 440 milyon doların üzerine çıktı . Geçtiğimiz hafta lending (borç verme) protokolü Indıgo ve on-chain borsa Minswap'in TVL'leri %50'nin üzerinde artış yaşayarak 100 milyon dolara ulaştı. Ayrıca stablecoin Djed (DJED) de geçtiğimiz hafta %45'in üzerinde bir arz artışına ulaştı. Ekosistemin nispeten küçük protokolleri olan LendFi ve Spectrum Finance'in TVL'leri de %90 büyüdü. Öte yandan Cardano'nun ağ faaliyetlerinde yaşanan artış ile birlikte ADA fiyatı da büyük değer kazandı. Son zamanlarda büyük ralli yaşayan Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi altcoinlerin ekosisteminde yer alan tokenlarda da benzer büyüme yaşanmıştı. Ekosistem içerisinde yer alan kripto paralar bu süreçte devasa değer artışları ile karşı karşıya gelmişti. Cardano ekosisteminde yaşanan söz konusu artış da akıllara ADA tabanlı tokenların büyük artışlar yaşayabileceğini getirdi. Kasım ayında yaptığı alımlar ile bir trader Solana ekosisteminde 3 bin dolarını 350 bin dolar yapmıştı.

12/14/2023

·

8 views

Gözde Altcoin’in Yüzde 65 Yükselişindeki Kritik Detay Ortaya Çıktı!
Gözde Altcoin’in Yüzde 65 Yükselişindeki Kritik Detay Ortaya Çıktı!

Analiz firması Cardano'nun (ADA) son 1 ayda yaşadığı kayda değer yükselişin arkasındaki nedenlerden birini öne çıkardı. On-chain analiz platformu Santiment 12 Aralık tarihli paylaşımında, ADA'nın son 1 ayda sergilediği güçlü fiyat hareketine odaklandı. Santiment tarafından sunulan on-chain verilerine göre Cardano ağı 17 Kasım günü ani bir şekilde 34.900 cüzdan azalması yaşadı. Söz konusu cüzdanların neredeyse hepsi 1 ile 10 ADA arasında varlık tutuyordu. Bu denli yüksek miktarda cüzdan azalmasının genellikle kapitülasyona ve potansiyel bir fiyat dönüm noktasına işaret ettiğini belirten Santiment cephesi, en nihayetinde ADA fiyatındaki değişimin bunu doğruladığını vurguladı. Analiz firmasının fiyat için dönüm noktası olarak belirlediği bölgenin üzerinden geçen yaklaşık 1 aylık süreçte ADA %65 yükseldi. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3,1 yükseliş sergileyen ADA, yazım esnasında 0,610 dolardan işlem görüyor.

12/13/2023

·

2 views

Cardano’nun Kurucusu Konuya Açıklık Getirdi, Token’ın Değeri Yarı Yarıya Düştü
Cardano’nun Kurucusu Konuya Açıklık Getirdi, Token’ın Değeri Yarı Yarıya Düştü

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, yeni geliştirilen ve topluluğun kısa süre içerisinde ilgisini çeken NFT'yle ilgili açıklama yaptı. Charles Hoskinson, birkaç gün önce X hesabından köpeğiyle birlikte bir fotoğraf paylaştı. Paylaşımda FreyaHoskinson isimli, aktif olarak kullanılmayan bir hesap da etiketlendi. Hoskinson takipçileri, bunu fırsat bilerek Cardano blockchaininde FREYA adlı bir NFT projesi geliştirdi. Cardano'nun kurucusuyla anılmayan başlayan proje, kısa süre içerisinde %2.000'den fazla değer kazandı. Ancak bu yükseliş uzun soluklu olmadı ve proje, değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Hoskinson, sosyal medyada dönen söylentilerle ilgili bir açıklama yaparak, Freya veya daha farklı bir NFT projesiyle bağlantısının olmadığını ve bu projelerin hiçbirini desteklemediğini söyledi. NFT projesiyle arasına mesafe koyan Hoskinson, birkaç gün önce yaptığı paylaşımı da sildi.

12/11/2023

·

9 views

Altcoin’in CEO’su, Güncelleme Yaparken Neden Yavaş Hareket Ettiklerini Açıkladı
Altcoin’in CEO’su, Güncelleme Yaparken Neden Yavaş Hareket Ettiklerini Açıkladı

Cardano Foundation CEO'su, blockchaindeki güncellemelerin gecikmesiyle ilgili yapılan eleştirileri yanıtladı. Cardano Foundation CEO'su Frederick Gregaard, projedeki yeni özelliklerin ve güncellemelerin neden uzun sürdüğüyle ilgili açıklamalar yaptı. Dubai'deki Cardano Zirvesi'nde konuşan Gregaard, "Cardano sıkıcıdır. Sıkıcıyız çünkü hakem incelemesinden geçmiş, akademik makalelere göre hareket ediyor ve bunu dünya geneline yayıyoruz." dedi. Gregaard, blockchain sektöründeki bazı yeni projelerin Cardano'nun "uygulamaya koymak için yıllar harcadığı" araştırmaları çoktan kullanmaya başladığını ve bundan "gurur duyduğunu" söyledi: "Eğer bizim araştırdığımız ve icat ettiğimiz temel ilkelerden bazılarını benimserlerse bu dünya ve genel olarak insanlık için iyi bir gelişme olur çünkü bu sayede dünya genelinde hem daha dayanıklı hem de daha uyumlu blockchainler kuruluyor." Greegard, sektördeki en eski projelerden olduklarını ve "çok büyük" olduklarını söyleyip, "Sıkıcı olmak bazen iyidir." dedi. Cardano'nun yakın zamanda Layer-2 için uygulamaya koyduğu ölçeklenebilirlik çözümü Hydra ve çok-imzalı Mithril protokolü, ağdaki hareketliliğin artmasını sağladı. Cardano ekosistemi, ağı bir oylama ve hazine sistemiyle tanıştıracak olan ve Cardano yol haritasının son parçası olan Voltaire dönemine hazırlanmaya devam ediyor.

11/08/2023

·

1 views

Kripto Para Piyasasının Gözde İsmi Geri Mi Döndü? Yükselişteki Altcoin’e İlgi Artıyor!
Kripto Para Piyasasının Gözde İsmi Geri Mi Döndü? Yükselişteki Altcoin’e İlgi Artıyor!

Kripto para piyasası yükseliş yönlü ivmesini korurken gözler bu sefer de Cardano'ya (ADA) çevrildi. Yaşanan son yükselişlerle birlikte gözler kripto para sektörünün gözde projelerinden Cardano'ya çevrildi. On-chain analiz platformu Santiment tarafından sağlanan verilere göre ADA'nın piyasa değeri 2 Kasım Perşembe günü %9 ve geçtiğimiz 2 haftalık süreçte ise %36 artış gösterdi. Buna ek olarak Cardano ağındaki aktif adres sayısı ve balina faaliyetleri de son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan ADA sahiplerinin uzun süreli sahiplerden oluşması da dikkat çeken bir diğer nokta oldu. Veriler ADA sahiplerinin %61'inin bir yıldan uzun süredir elinde uzun vadeli yatırımcı tabanından oluştuğunu ortaya koydu. Cardano blokzinciri üzerinde yatırımcıların tekrardan aktif hale gelmesi ve balina işlemlerinin son 3 haftada %32 artması yükseliş yönlü beklentileri de kızıştırdı. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 yükseliş sergileyen ADA, yazım esnasında 0,3245 dolardan işlem görüyor.

11/03/2023

·

2 views

Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)