Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

08/31/2022

·

168 views


Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard, Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano da dahil 14 coini kapsayan, […] KoinMedya 'daki yazının devamı için Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Mastercard, Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano da dahil 14 coini kapsayan, kripto para sektörü için çok önemli bir adım atıyor. Bu önemli gelişme ise Binance iş birliği ile gerçekleşiyor. Gelişme ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Mastercard, global kripto para borsası Binance ile ortaklık yapmaya hazırlanıyor. Bu ortaklık üzerinden ise müşterilerine kripto para ödeme kartları çıkaracak. Birçok ödeme markası gibi Mastercard da kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor. Devam eden kripto kışına rağmen kripto para benimsenme oranı son dönemde arttı. Mastercard’ın bu adımı ise bu alandaki benimsenmeyi bir ileri aşamaya taşıyacak.

Binance ve Mastercard iş birliğine 14 kripto para dahil

Binance ve Mastercard ile ilgili bu gelişmeyi, önde gelen medya şirketi Forbes duyurdu. İki şirket arasındaki ortaklık ile kripto para ödeme kartları çıkarılacak. Bu kartın ise 14 kripto parayı desteklemesi planlanıyor. Bu 14 coin arasında ise USDT, BNB, BTC, BNB, ETH, ADA, XRP ve diğerleri var.

Bu kartlar, kullanıcının Binance hesabına bağlı olacak. Müşteri kartı kullandığında, mal ve hizmetler için ödemeler, kullanıcının Binance kripto varlıklarından çekilecek. Bu kartlar ise dünya genelinde Mastercard kabul edilen tüm noktalarda kullanılabilir. Toplamda ödemelerde 90 milyon nokta Mastercard kabul ediyor.

İlgili – Kripto uzmana göre bu kitle harekete geçerse büyük bir yükseliş gelir

Uzmanlara göre 2021 bitmeden yeni ATH’ye yükselecek 2 coin

Kullanıcı bir ödemeyi yaptığında, seçtiği kripto para fiat paraya çevrilecek. Mastercard ve Binance, söz konusu kartın pilot testlerinin Arjantin’de yapılacağını açıkladı. Ardından ise diğer ülkeleri de kapsayabilir. Konu ile ilgili açıklama yapan Mastercard CEO’su Michael Miebach şöyle diyor:

“Blockchain teknolojisinin bütün potansiyelini, erişimi ve kullanımı daha kolay hale getirdiğimizde ortaya çıkarabiliriz.”

İlgili – Coinbase CEO Armstrong’dan büyük Bitcoin ve kripto para tahmini

Mastercard ve rakibi Visa’nın kripto adımları

Bu yeni gelişmeler Mastercard’ın kripto para sektörü ile ilgili attığı ilk adım değil. Daha Nisan ayında, kripto para borsası Gemini de Mastercard ortaklığı ile kripto kredi kartı çıkarmıştı.

Birkaç başka kripto para borsası da Visa ile ortaklık yaparak kripto kartlar çıkarmıştı. Bu kartlar arasında Coinbase VISA kartı, Crypto.com VISA kartı ve Binance VISA kart da var.

Kaynak

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/mastercarddan-buyu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Koinmedya

See more
İşte 28 Kasım haftası izlenmesi gereken 3 altcoin
Koinmedya
İşte 28 Kasım haftası izlenmesi gereken 3 altcoin

yesterday at 7:03 PM

·

96 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more

Featured ISPOs

Genius X
GENSX ISPOACTIVE

250M $GENSX · Ends in 09/12/2022


Featured Projects

Ada Handle
Ada Handle

NFT

Featured

Featured Events

Cardano Summit 2022
Cardano Summit 2022

11/20/2022 - 11/22/2022 · Lausanne, Switzerland


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X