Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

11/16/2021

·

584 views


Kurumsal Yatırımcı Ethereum ve Bu Altcoin Projesine Yöneldi!

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’e göre,  önde gelen altcoin Cardano (ADA), kurumsal yatırımlarda devasa bir artışa tanık oluyor.  Popüler altcoin Cardano, kurumsal yatırımın yeni gözdesi olmayı başardı! CoinShares’in yeni bir raporunda, ADA geçen hafta büyük oranda kurumsal ilgi gördü...

Kurumsal Yatırımcı Ethereum ve Bu Altcoin Projesine Yöneldi!

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’e göre,  önde gelen altcoin Cardano (ADA), kurumsal yatırımlarda devasa bir artışa tanık oluyor.

 Popüler altcoin Cardano, kurumsal yatırımın yeni gözdesi olmayı başardı!

CoinShares’in yeni bir raporunda, ADA geçen hafta büyük oranda kurumsal ilgi gördü ve ve toplam yıl başından bugüne kadar olan giriş miktarını 108 milyon dolara çıkardı. Ethereum girişleri geçen hafta 17,3 milyon dolar olurken, Cardano 16.4 milyon dolar seviyesine çıkmayı başardı. Önceki hafta, Cardano girişleri 5 milyon dolar ve Ethereum girişleri ise 31.4 milyon dolardı. Solana (SOL), 9.8 milyon dolar,  Polkadot (DOT) 5.2 milyon dolar ve XRP ise 3.1 milyon dolar giriş aldı. Art arda 13. haftada piyasaya girişlerin gelmesiyle, CoinShares, piyasada yaşanan son fiyat rallilerinin kripto para sektörüne, özellikle de altcoin piyasasına daha fazla kurumsal sermaye çekmiş olabileceğini söylüyor.

Bitcoin ETF’inin onaylanmasından sonra, BTC de kurumsal açıdan büyük ilgi görüyor. Ancak, son zamanlardaki durgun fiyat hareketi nedeniyle kurumsal yatırımcıların altcoin piyasasına yöneldiğine dair raporlar ortaya çıkmıştı. Coinshares, ”“Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 151 milyon  dolar deüerinde giriş gördü, bu ard arda girişleirn olduğu 13. hafta ve yıl başından bu yana rekor miktarda 9 milyar dolar giriş gerçekleşti. Hafta içi fiyatlardaki artışlar, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) yaklaşık 87 milyar ABD Doları ile rekor seviyelere ulaştığını, ancak haftayı 83 milyar dolar ile kapattığını gördü.” ifadesini kullandı.

Bu yılın başlarına kıyasla “düşük hacimler”

Firmaya göre Bitcoin (BTC), mevcut değerde ve haftalık yatırım akışında tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında ve piyasa hakimiyetini kaybediyor. Şirket, “Bitcoin, toplam girişlerin çoğunluğunu 98 milyon dolar olarak gördü ve [yönetim altındaki varlıkları] 56 milyar dolarlık rekor seviyeye çıkarıdı” ifadesini kullandı. CoinShares’e göre, Bitcoin dominansı altcoin piyasasına karşı düşüşte ve bu yine de BTC kurumsal giriş almaya devam etti.

Geçen hafta kripto para piyasası 151 milyon doları aşan girişler almasına rağmen, CoinShares bu rakamların bu yılın başlarına kıyasla “düşük hacimler” olduğunu belirtiyor. Yayınlana raporda, “Son zamanlarda kurumsal girişler olumlu olsa da, 2021’in ilk yarısında 960 milyon dolara kıyasla, yılın ikinci yarısında günlük ortalama 750 milyon dolar olan düşük hacimlere tanık olduk.” ifadesine yer verildi. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, geçen hafta CoinShares, merkeziyetsiz Blockchain altcoin Tron’un (TRX) bir anda ortaya çıkarak kurumdal yatırımcın ilgisini çektiğini ortaya koymuştu. Firmaya göre, bu hafta TRX net çıkışlar gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/kurumsal-yat...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from KriptoArena

See more
Cardano (ADA) 2023 İçin İyi Bir Yatırım Mı?
KriptoArena
Cardano (ADA) 2023 İçin İyi Bir Yatırım Mı?

12/27/2022

·

64 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X