Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

03/18/2024

·

120 views


Kurumsal Balinalar Düşüş Sırasında Ne Yaptı? "Solana ve Ethereum Sattılar, Bitcoin ve Bu Altcoinlerden Aldılar!“

Güncelleme: 18.03.2024 - 18:30 Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı düzeltme sonucunda haftasonu 64.000 dolar seviyelerine kadar düştükten sonra toparlanmaya çalışırken Coinshares haftalık kripto para...

Kurumsal Balinalar Düşüş Sırasında Ne Yaptı? "Solana ve Ethereum Sattılar, Bitcoin ve Bu Altcoinlerden Aldılar!“

Güncelleme: 18.03.2024 - 18:30

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşadığı düzeltme sonucunda haftasonu 64.000 dolar seviyelerine kadar düştükten sonra toparlanmaya çalışırken Coinshares haftalık kripto para raporunu yayınladı.

Kripto para yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta 2,9 milyar dolarlık giriş yaşadığını belirten Coinshares, girişlerin devam ettiğini ve bir rekor daha kırıldığını söyledi.

“Kripto para yatırım ürünleri önceki haftanın tüm zamanların rekoru olan 2,7 milyar doları geride bırakarak toplamda 2,9 milyar dolar tutarında rekor haftalık giriş gördü.

Bu haftaki girişler, yılbaşından bugüne girişleri 13,2 milyar dolara çıkararak 2021’deki 10,6 milyar dolar tutarındaki girişin tamamını geride bıraktı.”

Kripto fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon girişlerinin çoğunluğunun Bitcoin’de olduğu görüldü.

BTC, tüm girişlerin yaklaşık %95’inden fazlasını temsil eden 2,89 milyar dolar giriş yaşarken en büyük altcoin Ethereum‘da (ETH) 13,9 milyon dolar çıkış görüldü.

BTC’nin düşüşüne endekslenen Bitcoin Short fonunda da ise geçen haftaya kıyasla girişler artarken 26,1 milyon dolarlık giriş yaşandı.

Diğer altcoinlere baktığımızda Litecoin (LTC) 2,3 milyon dolar, Polkadot (DOT) 3,1 milyon dolar, Cardano (ADA) 1,2 milyon dolarlık giriş yaşarken; Solana (SOL) 2,7 milyon dolar çıkış yaşadı.

“Bitcoin geçen hafta 2,86 milyar dolarlık giriş gördü ve şu anda yılbaşından bu yana tüm girişlerin %97’sini oluşturuyor. Short Bitcoin fonu, üst üste 5. haftasında toplam 26 milyon dolar ile bir yılın en büyük girişini gördü.

Akıllı sözleşme geçen hafta sıkıntı yaşadı; Ethereum, Solana ve Polygon sırasıyla 14 milyon dolar, 2,7 milyon dolar ve 6,8 milyon dolar tutarında çıkış gördü.”

Bölgesel fon giriş-çıkışlarına bakıldığında ise 2,95 milyar dolarlık giriş ile ABD’nin ilk sırada yer aldığı görüldü.

ABD’den sonra 23,7 milyon dolar ile Brezilya ikinci sırada yer aldı.

Bu girişler karşısında İsviçre 32,6 milyon dolar; İsveç 21,2 milyon dolar; Kanada ise 14,9 milyon dolar çıkış yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/kurumsal-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from Bitcoin Sistemi

See more
Hükümet Destekli İsviçre Bankası'ndan XRP ve Avalanche (AVAX) Dahil 5 Altcoin İçin Güzel Haber!
Bitcoin Sistemi
Hükümet Destekli İsviçre Bankası'ndan XRP ve Avalanche (AVAX) Dahil 5 Altcoin İçin Güzel Haber!

07/02/2024

·

47 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)