Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

06/23/2023

·

45 views


Kurs Cardano (ADA) rośnie o 40%: Co powoduje ten ruch?

Kurs Cardano (ADA) stopniowo zmienia trend na byczy ze względu na imponujący wzrost od 10 czerwca. Pomimo sporego wzrostu, nie jest jeszcze pewne, czy kurs Cardano znajduje się w części rajdu ulgi, czy też...

Kurs Cardano (ADA) rośnie o 40%: Co powoduje ten ruch?

Kurs Cardano (ADA) stopniowo zmienia trend na byczy ze względu na imponujący wzrost od 10 czerwca.

Pomimo sporego wzrostu, nie jest jeszcze pewne, czy kurs Cardano znajduje się w części rajdu ulgi, czy też jest to początek nowego trendu wzrostowego.

Kurs Cardano odrabia straty po rocznym dołku

Analiza techniczna ADA w ujęciu dziennym pokazuje, że kurs Cardano wzrósł o 38% od czasu, gdy 10 czerwca spadł do nowego rocznego dołka na poziomie 0,22 USD. Wzrost był szybki i utworzył bardzo długi dolny knot.

Jest to uważane za sygnał presji zakupowej, ponieważ sprzedający nie mogli zepchnąć ceny w dół. Zamiast tego, kupujący przejęli kontrolę i spowodowali, że poziom zamknięcia był znacznie wyższy niż dołek knota.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ponadto wzrost ten spowodował odzyskanie horyzontalnego obszaru przy 0,25 USD, który ma teraz ponownie zapewnić wsparcie.

Kurs Cardano - dzienny wykres
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Dodatkowo, tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI) daje byczy odczyt. Inwestorzy wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki, aby ocenić, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany. Ponadto określają, czy należy akumulować lub sprzedawać aktywa.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Natomiast jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Aktualnie wskaźnik rośnie i prawie przekroczył poziom 50.

Sponsorowane

Sponsorowane

Co więcej, RSI wyszedł poza obszar wyprzedania (zielone kółko) i wybija się z niedźwiedziej linii trendu.

Prognoza ceny ADA: Rajd ulgi czy odwrócenie trendu?

Bliższe spojrzenie na liczbę fal nie potwierdza kierunku trendu. Dostarcza jednak wskazówek co do przyszłych ruchów. Teoria fal Elliotta obejmuje analizę powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów w celu określenia kierunku trendu.

Pierwszą możliwością jest to, że kurs Cardano zakończył korektę A-B-C (kolor czarny). Jeśli tak, to rozpoczął się nowy wzrost, który doprowadzi przynajmniej do poziomu 0,50 USD.

Druga możliwość sugeruje, że kurs Cardano nadal tkwi w pięciofalowym spadku (kolor biały). W tym przypadku cena wkrótce zakończy falę czwartą, a następnie spadnie w kierunku 0,20 USD.

Kluczowym poziomem, który należy obserwować w tych możliwościach, jest 0,35 USD, na najniższym poziomie fali pierwszej / A (czerwona linia). Jeśli cena ADA przesunie się powyżej tego poziomu, potwierdzi to, że trend jest zwyżkowy. W takim przypadku wzrost do 0,50 USD będzie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Sponsorowane

Sponsorowane

Z drugiej strony, nieosiągnięcie tego poziomu będzie oznaczać realizację scenariusza spadkowego.

Dzienny wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Podsumowując, kurs Cardano ma nadal nieokreśloną trajektorię. To, czy cena wzrośnie powyżej 0,35 USD, będzie kluczowe dla określenia przyszłego ruchu.

Wzrost powyżej tego poziomu może wywołać dalszy ruch do 0,50 USD. Natomiast niepowodzenie może spowodować spadek do 0,20 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/kurs-cardano-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

56 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)