Kryptowalutowy przegląd tygodnia 28 listopada – 5 grudnia

Beincrypto/PL 5 months ago Report
Telegram LinkedIn

W BeInCrypto zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas, aby być zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Właśnie dlatego jak co tydzień przygotowaliśmy dla naszych czytelników przegląd najważniejszych wydarzeń z ubiegłego tygodnia. W dzisiejszym artykule obejmujemy tydzień trwający od 28 listopada do 5 grudnia. Tak więc, zaczynamy!

Inwestorzy instytucjonalni uciekają od Bitcoina na rzecz altcoinów

Bitcoin rozpoczął listopad na poziomie 62 000 dolarów i chociaż w połowie miesiąca ustanowił nowy rekord wszech czasów ponad 68 000 dolarów, od tego czasu stracił impet.

Wydaje się, że ten spadek wystraszył nawet inwestorów instytucjonalnych. Według nowego raportu, Bitcoin przechowywany w profesjonalnych produktach zarządzania spadł o blisko 10 procent.

Według raportu CryptoCompare zatytułowanego “Digital Asset Management Review”, produkty zarządzania aktywami cyfrowymi odnotowały spadek aktywów pod zarządzaniem (AUM) w listopadzie o 5,5 procent. Z 74,7 miliardów dolarów do 70 miliardów dolarów. Średnie dzienne wolumeny również spadły o 13 proc. do średnio 732 mln USD. Pozostaje to 50 procent poniżej tegorocznego rekordowego poziomu 1,5 miliarda dolarów ze stycznia.

Giełdy w Wielkiej Brytanii zapłacą 2% podatek od cyfrowych usług

Wielka Brytania zaktualizowała rozporządzenie Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC. Zmusiła tym samym giełdy kryptowalutowe do płacenia 2 procentowego podatku od usług cyfrowych.

Rozporządzenie zwalnia rynki finansowe z tego podatku. Jednak raport wyjaśnia, że giełdy nie kwalifikują się do tego wyjątku, ponieważ aktywa cyfrowe nie są klasyfikowane jako instrumenty finansowe. Dalej podano, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie reprezentują pieniędzy ani kontraktów finansowych. Nie będą więc zwolnione z żadnych korzyści, z których cieszy się internetowy rynek finansowy.

MicroStrategy dokupuje 7002 Bitcoinów za ponad 414 mln USD

MicroStrategy ogłosiło zakup 7002 Bitcoinów (BTC) za kwotę 414,4 mln USD.

Każdy Bitcoin został zakupiony za średnią cenę 59 187 USD. Michael Saylor dodał, że jego firma posiada obecnie 121 044 BTC. Nabyła je za łączną kwotę 3,57 miliarda USD, płacąc śrdenio 29 534 USD za sztukę.

staking cardanocardano ada staking

Liczba aktywnych adresów Cardano wzrosła o ponad 200% pomimo spadku ceny ADA

Liczba aktywnych adresów w sieci Cardano wzrosła w tym miesiącu o ponad 200%. Obecnie liczba ta wynosi 191 500, choć pod koniec listopada osiągnęła szczyt na poziomie 485 000.

Zaskoczeniem może być fakt, że liczba aktywnych adresów wzrasta. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie sieć nie radzi sobie najlepiej. Ostatnio eToro wycofało ADA dla klientów z USA. Co więcej, od momentu wprowadzenia smart kontraktów, cena ADA cały czas spada.

Token osiągnął nowy rekord wszech czasów na początku września 2021 roku – 3,09 USD. Do tego miesiąca, ADA radziła sobie bardzo dobrze, choć z trudem utrzymała ten impet w październiku. Od listopada token jest nieustannie w trendzie spadkowym.

Inflacja w Polsce osiąga nowy rekord na poziomie 7,7%

Według najnowszego raportu GUS wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł aż 7,7% w listopadzie 2021 roku. Jest to najwyższa wartość od grudnia 2000 roku, czyli od blisko 21 lat.

Wielu komentatorów twierdzi, że szczyt inflacji nastąpi w grudniu. Są jednak tacy, którzy uważają, że wzrost cen już wymknął się spod kontroli i czeka nas jeszcze większe przyspieszenie. W odpowiedzi na wysokie wskaźniki polski rząd wprowadził projekt „planu antyinflacyjnego”.

Square ogłosił zmianę nazwy i od teraz będzie znane jako Block. Zmiana nazwy wiąże wszystkie usługi fiansowe i rozrywkowe: CashApp, Tidal, i TBD. Dodatkowo ogłoszona została próba wejścia w rynek metaverse.

Firma podkreśliła, że plan ten przygotowywany od ponad roku i stanowi jedynie zmianę nazwy. Square pozostanie kontem dla sprzedawców i dostawcą narzędzi handlowych, podczas gdy Square Crypto zmieni się na Spiral.

Meta skutecznie znosi zakaz reklam kryptowalutowych

Meta znosi zakaz reklam kryptowalutowych

Meta (dawniej Facebook) ogłosiła nową politykę dotyczącą reklam kryptowalut na swojej platformie. Firma zniosła zakaz, który kiedyś wprowadziła dla takich reklam. Jako powody zmiany podaje dojrzałość rynku i środki regulacyjne.

W poście zatytułowanym “Expanding Eligibility to Run Ads About Cryptocurrency”, firma mówi o tym, jak zwiększona dojrzałość rynku i środki regulacyjne przekonały ją do zmiany stanowiska. Przed wprowadzeniem nowej polityki, firmy musiałyby złożyć wniosek z informacjami takimi jak uzyskane licencje i publiczne informacje na temat działalności.

Binance Smart Chain aktywuje mechanizm spalania BNB w czasie rzeczywistym

Binance Smart Chain (BSC) niedawno aktywował BEP-95, który integruje mechanizm spalania w czasie rzeczywistym w swojej strukturze tokenomii. Od tej pory stały stosunek opłat za gaz zebranych przez walidatorów BSC będzie spalany w każdym bloku.

Współczynnik spalania – regulowany przez zarządzanie – podobno wynosi obecnie 10%. Według firmy, spalanie spowoduje twzrost ceny tokenów BNB, przypuszczalnie poprzez zwiększony niedobór.

Spalanie Binance w czasie rzeczywistym będzie działało równolegle z zaplanowanymi spalaniami giełdy. Co ważne, pozostanie on w mocy nawet po tym, jak zaplanowane spalenia osiągną swój cel w postaci 100 mln BNB.

To by było na tyle. Jeżeli chcesz zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z zeszłego tygodnia (21 -28 listopada), poprzedni kryptowalutowy przegląd znajdziesz pod tym linkiem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Original Source: https://beincrypto.pl/kryptowalutowy-przeglad-tygodnia-28-listopada-5-grudnia/

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
Genius X is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on May 15, 2022
Revolutionize the business accelerator experience and provide unparalleled support for ambitious crypto startups, Genius X is raising funds through a public ISPO and helping foster innovation in the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Beincrypto/PL