Kryptowalutowy przegląd tygodnia 25 września – 2 października

2 weeks ago    101 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

W BeInCrypto zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas, aby być zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Właśnie dlatego jak co tydzień przygotowaliśmy dla naszych czytelników przegląd najważniejszych wydarzeń z ubiegłego tygodnia. W dzisiejszym artykule obejmujemy tydzień trwający od 25 września do 2 października września. Tak więc, zaczynamy!

Portfela Chivo używa już 2 mln obywateli Salwadoru

Salwador niedawno wprowadził na rynek rządowy krypto portfel Chivo. Obywatele mieli jednak sceptyczne nastawienie do tego produktu. W pewnym momencie spalili nawet rządowy bitomat w stolicy kraju.

W tym tygodniu jednak pojawiły się informacje, że kraj ma także zwolenników nowej bitcoinowej ustawy. Według informacji od Nyiaba Bukele, portfel pobrało już bowiem 2 miliony użytkowników. Jest to całkiem niezły wynik jak na państwo, w którym żyje 6 mln dorosłych ludzi.

Cardano nawiązuje grube partnerstwa

Niedawno informowaliśmy, że Cardano podczas swojego dorocznego szczytu przedstawi “grube” partnerstwa. I tak też się stało. Charles Hoskinson ogłosił rozszerzenie współpracy z COTI, projektem który stworzy pierwszy algorytmiczny stablecoin na Cardano.

Na tym jednak nie koniec. Cardano aby przyspieszyć rozwój swojego ekosystemu DeFi weszło też w partnerstwo z dostawcą rozwiązań wyroczni Chainlink. Hoskinson stwierdził, że integracja danych „skróci czas wejścia na rynek dla deweloperów Cardano, ale także ustanowi bezpieczne podstawy dla ekosystemu DeFi na Cardano”. Jego zdaniem pozwoli to zwiększyć zaufanie użytkowników do całego ekosystemu.

Revolut może wprowadzić swój token

Co prawda nie są to potwierdzone informacje, jednak biorąc pod uwagę liczbę polskich użytkowników korzystających z neo banku Revolut, jest to bez wątpienia gorący news. Jak podał Coindesk powołujący się na anonimowe źródła, brytyjski fintech może wprowadzić swój własny token.

Osoby zaznajomione ze sprawą twierdzą, że byłby to raczej token giełdowy (coś ala BNB lub tokeny Nexo i Wirex) niż stablecoin. Jednak tak jak już wspomnieliśmy, póki co są to jedynie plotki.

Elon Musk wzywa rząd USA, aby ten nie regulował kryptowalut

Dyrektor generalny Tesli – Elon Musk podczas niedawnego wywiadu powiedział, że amerykańscy regulatorzy powinni pozwolić kryptowalutom swobodnie istnieć. Stwierdził też, że rząd nie może “zniszczyć” cyfrowych aktywów, jednak może “spowolnić ich postęp”.

Jest to zupełne przeciwieństwo tego co planuje SEC. W trakcie tej konferencji wypowiedział się też przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – Gary Gensler. Stwierdził on, że cyfrowe waluty można uznać za papiery wartościowe. Jeśli tak się stanie, będą one podlegać tym samym przepisom wraz z innymi dodatkami specyficznymi dla kryptowalut.

Europa staje się największym rynkiem kryptowalut na świecie

Według raportu Chainalysis, Europa stała się numerem jeden na świecie pod względem aktywności kryptowalutowej. Konkretnie, chodzi o obszar Europy Środkowej, Północnej i Zachodniej znany jako CNWE.

W ciągu ostatniego roku region ten przetworzył kryptowaluty o wartości ponad 1 biliona dolarów. Liczba ta stanowi jedną czwartą globalnej aktywności w tym samym czasie. W zeszłym roku CNWE zajmowała drugie miejsce za Azją Wschodnią. Wg raportu, przyczyną przetasowania w pozycjach jest również spadek aktywności w Azji.

Deweloperzy Ethereum potwierdzili datę aktualizacji Altair

Premiera ETH 2.0 zbliża się wielkimi krokami. Deweloperzy projektu zapowiedzieli w tym tygodniu, że już 27 października w życie wejdzie kolejna aktualizacja – Altair.

Czym jest Altair? Jest to pierwszy mainnet Beacon Chaina. Aktualizacja ta zwiększa także tzw. “parametry karne”. Dzięki temu zapewnione jest większe bezpieczeństwo ekonomiczne. Już jutro zespół Ethereum podzieli się kolejnymi informacjami na temat modernizacji.

USA nie zakaże kryptowalut, jednak będzie je regulować

Według prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej – Jeromego Powella, Stany Zjednoczone nie mają zamiaru zakazać kryptowalut tak jak Chiny. Uważa on jednak, ze niezbędne jest wprowadzenie odpowiednich regulacji zgodnych z istniejącym prawem

Prezes Fed został przemawiał przed komisją House on Financial Servicesz. Zapytany przez Rep. Theodore Budd z Północnej Karoliny, czy zakazałby kryptowalut lub przynajmniej ograniczył ich użycie. stanowczo odpowiedział, że “nie ma zamiaru ich zakazywać”.

To by było na tyle. Jeżeli chcesz zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z zeszłego tygodnia (18-25 września), poprzedni kryptowalutowy przegląd znajdziesz pod tym linkiem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Beincrypto - PL

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem