Logo
Cardano Ecosystem

Kryptomagazin SK

06/13/2023

·

111 views


Kryptomeny zažívajú jeden z najhorších týždňov za posledné roky - niektoré poklesli až o 40 %

Tieto 2 kryptomeny výrazne poklesli. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong/Artit Wongpradu/elnino80Kryptomeny bojujú s náročným obdobím, keďže trhy zaznamenali výrazné poklesy. Niektoré kryptomeny stratili až 50...

Kryptomeny zažívajú jeden z najhorších týždňov za posledné roky - niektoré poklesli až o 40 %
Tieto 2 kryptomeny výrazne poklesli.
Tieto 2 kryptomeny výrazne poklesli. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong/Artit Wongpradu/elnino80

Kryptomeny bojujú s náročným obdobím, keďže trhy zaznamenali výrazné poklesy. Niektoré kryptomeny stratili až 50 % svojej hodnoty. Jednou z postihnutých kryptomien je Cardano (ADA). Kryptomena zažila svoj najhorší týždeň od mája 2021.

Cardano s výrazným poklesom

Cardano je populárna kryptomena, ktorá utrpela stratu 30 % svojej hodnoty za posledný týždeň. Dôvodom bolo vylúčenie z obchodnej platformy Robinhood a kryptoburzy crypto.com, čo obmedzilo jeho dostupnosť pre amerických investorov. Tento klesajúci trend však môže mať do budúcnosti pozitívne súvislosti.

Podľa Coinmarketcap cena ADA za posledných šesť mesiacov vzrástla o 2,25 % na 0,28 USD, čo predstavuje zhruba 27 % nárast oproti šesťmesačnému minimu 0,22 USD. Tento rast sa vyskytol súčasne s obecným oživením na kryptotrhu. Tento trend naznačuje záujem investorov, ktorí využívajú poklesy na nákup. Napriek krátkodobému rastu je Cardano od maxima dole až o 90 %, čo je jeden z najhorších výsledkov spomedzi známych kryptomien.

Vývoj ceny kryptomeny Cardano
Vývoj ceny kryptomeny Cardano. Zdroj: Coinmarketcap

Boj s reguláciou

Jedným z faktorov, ktorý ovplyvnil Cardano negatívne, bola akcia Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá ho označila za neregistrovaný cenný papier v súvislosti so súdmi proti kryptoburzám Binance a Coinbase.

Aj napriek tomuto ťažkému obdobiu existujú pozitívne signály pre Cardano. Technická analýza naznačuje možnosť budúceho oživenia. Denný index relatívnej sily (RSI) dosiahol hodnotu 20, čo je najnižšia úroveň od marca 2020. Takéto nízke hodnoty RSI zvyčajne predchádzajú zotaveniu ceny, píše portál Cointelegraph.

Pokles zasiahol aj ostatné kryptomeny

Medzi najviac zasiahnuté kryptomeny patria napríklad Pepe, Flare a Sui. Všetky stratili za posledný mesiac približne 40 % svojej hodnoty.

Prehlaď najviac stratových kryptomien
Prehlaď najviac stratových kryptomien. Zdroj: coinmarketcap.com

Najväčší prepad zaznamenal kryptomenový trh po nedávnej súdnej žalobe, ktorú vydala Americká komisia pre cenné papiere a burzy na burzu Binance a jej riaditeľa. Investori v panike začali predávať svoje aktíva. Niektoré kryptomeny dokonca počas niekoľkých hodín prepadli o 50 %. V súčasnosti je situácia stabilnejšia a na trhu možno sledovať rastúcu korekciu.

Prečítaj si aj: Najväčšia kryptomenová burza čelí rekordnému odlivu kapitálu

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Kryptomagazin SK

ORIGINAL SOURCE

https://kryptomagazin.sk/kryptomeny-zazi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Kryptomagazin SK

See more
Poskytnú kryptomeny Chainlink a Cardano v roku 2023 rovnakú návratnosť investícií ako VC Spectra?
Kryptomagazin SK
Poskytnú kryptomeny Chainlink a Cardano v roku 2023 rovnakú návratnosť investícií ako VC Spectra?

08/10/2023

·

98 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)