Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/16/2023

·

48 views


Kritik Veri Yüzde 250 Arttı! ADA Coin Fiyatı Yükselecek Mi? › COINTURK

Özet- Cardano ağının kilitli toplam değeri (TVL) bu yıl yüzde 250 oranında arttı.- TVL büyümesine rağmen düzenleyici baskı ve hacim eksikliği nedeniyle ADA Coin fiyatı düşüyor.- Kısa ve orta vadede 0,25 dolar...

Kritik Veri Yüzde 250 Arttı! ADA Coin Fiyatı Yükselecek Mi? › COINTURK

Özet

  • - Cardano ağının kilitli toplam değeri (TVL) bu yıl yüzde 250 oranında arttı.

  • - TVL büyümesine rağmen düzenleyici baskı ve hacim eksikliği nedeniyle ADA Coin fiyatı düşüyor.

  • - Kısa ve orta vadede 0,25 dolar desteği satıcıları yavaşlatabilir.

  • - Piyasaya etkisi: Nötr

Kripto paralar arasındaki en popüler ve teknolojisi (technology) PoS ağlarından olan Cardano bu yılın ikinci yarısında pek de iyi bir performans gösteremedi. Bunda SEC davalarıyla menkul kıymet (security) damgası yemesinin etkisi büyük. Ancak uzun vadeli yatırımcıların odaklandığı önemli bir metrik ADA Coin fiyatına dair olumlu bir görünüm sunuyor.

Cardano Ağı Son Durum

ADA Coin fiyatı beklenen performansı gösteremese de ağda kilitli toplam değer (TVL) 2023 yılında tam 2,5 kat arttı. Nisan ayında 0,45 dolara kadar tırmanan ADA Coin TVL büyümesine rağmen düzenleyici baskının etkisi altında kaldı. XRP Coin ile benzer bir kaderi yaşama ihtimali yatırımcıları (investor) tedirgin etti. Genel piyasa ilgisindeki düşüş, düzenleyici belirsizliğin Cardano’yu negatif ayrıştırması ve Bitcoin’in sığ volatilitesi bugünkü 0,3 doların altında olan fiyatı doğurdu.

ADA Coin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 0,28 dolardan alıcı buluyor. TVL’e dönecek olursak DeFillama’ya göre son zamanlardaki düzenleyici tartışmalara rağmen 15 Ağustos itibarıyla, Cardano TVL Cardano TVL 177,83 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve 2023’te %250’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

TVL genel çerçevede ağın değerini temsil eder. Ağdaki protokollerde kilitli varlıkları, ağ ekonomik (economy) faaliyetinin yansımasıdır. TVL düşerse ilgili kriptonunu fiyatı da düşer ki buna en güzel örnek Solana olacaktır. Ağdaki nakdin kurumsallar eliyle kaçırılmasıyla Solana TVL’i tarihi diplere indi ve fiyatta aynı şekilde çakıldı.

ADA Coin Yorum

Cardano yatırımcıları için kritik olan haber (news) Ripple davasındaki özet kararın mümkün olduğunca geç temyize gönderilmesidir. Eğer karmaşık süreç bugünden başlarsa 2025 yılına kadar ikincil satışların menkul kıymet olup olmadığıyla alakalı tartışmalar devam edecek. Bu da ADA Coin yatırımcılarını olumsuz etkilemeye devam edecek.

Teknik cephede 0,25 dolar desteği son derece kritik. Yatırımcılar 0,3 bölgesini koruyamadı ancak 0,25 dolar desteği de kaybedilirse yatırımcıları yeni yıllık dipler bekleyebilir. IntoTheBlock tarafından sağlanan In/Out of Money (IOMAP) verileri bize 0,27 dolar bölgesinde 1,9 milyar ADA coin satın alan yaklaşık 41 bin cüzdanın olduğunu söylüyor. Bu eğer zararına satışları başlatacak bir olumsuzluk olmazsa fiyatın destek alanını koruyabileceğini gösteriyor.

Olası toparlanma senaryosunda 0,32 dolar test edilebilir.

AD

NFTxLV - Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Discover the intersection of art and blockchain with NFTxLV, where the world of NFTs collides with the allure of Las Vegas, creating an unforgettable experience for collectors, artists, and enthusiasts alike.GET TICKETS!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kritik-veri-yuzde-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from CoinTürk

See more
Tek Kelimeyle Korkunç! Yatırımcıların Çok Sevdiği Altcoin İçin Büyük Uyarı! › COINTURK
CoinTürk
Tek Kelimeyle Korkunç! Yatırımcıların Çok Sevdiği Altcoin İçin Büyük Uyarı! › COINTURK

last Friday at 4:30 PM

·

14 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)