Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

07/04/2023

·

89 views


Kritik Metrikler Yükselişte: Popüler Altcoin Büyük Bir Rallinin Eşiğinde Olabilir mi? › COINTURK

Okuma Süresi: 2 DakikaCardano blokzincirinin TVL’i, 2023 yılının başlarından bu yana önemli yükselişler kaydetti. Cardano blokzincirinde kilitlenen toplam ADA miktarı, yılın başlarından bu yana istikrarlı...

Kritik Metrikler Yükselişte: Popüler Altcoin Büyük Bir Rallinin Eşiğinde Olabilir mi? › COINTURK

Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano blokzincirinin TVL’i, 2023 yılının başlarından bu yana önemli yükselişler kaydetti. Cardano blokzincirinde kilitlenen toplam ADA miktarı, yılın başlarından bu yana istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti ve 555 milyon ADA’yı aştı. Cardano ağında kilitli toplam ADA miktarının dolar cinsinden değeri ise şu anda yaklaşık 165 milyon dolar.

Kritik Metrikler Yükselişte

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in son haftalarda kaydettiği değer artışları ile birlikte 31.200 dolar fiyat seviyelerine ulaşması, kripto para piyasasının bu süreçte yeniden yükselişe geçmesine neden oldu. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre kaydedilen toplam yükselişlerin ardından 1,21 trilyon doları aştı.

Kripto para piyasasındaki yükseliş eğiliminin de etkisiyle son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %4’ün üzerinde bir değer artışı kaydeden Cardano (ADA), 0,3 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Öte yandan fiyattaki artışın yanı sıra birçok metrikte son dönemlerde önemli yükselişler görüldü.

Cardano (ADA), Yeni Bir Rallinin Eşiğinde Olabilir mi?

Cardano blokzincirinde kilitli toplam değer (TVL: Total Value Locked), 2023 yılının başlarından bu yana önemli yükselişler kaydetti. Cardano’nun TVL’i, son aylarda kaydettiği istikrarlı artışların ardından son ayların en yüksek seviyelerine ulaştı ve DefiLlama’nın güncel verilerine göre 555 milyon ADA’yı aştı.

Ancak Cardano blokzincirinde kilitli ADA token’larının sayısındaki artışa karşın ADA fiyatındaki değer kayıplarının dolayı TVL’de dolar cinsinden net bir yükseliş kaydedilmedi. Cardano blokzincirinde kilitli toplam değer, yazının yazıldığı zaman dilimi içerisinde yaklaşık 165 milyon dolar seviyelerinde.

Üstelik bu rakam, şu anda güncel verilere göre yaklaşık 30 milyar dolarlık bir TVL‘e sahip olan Ethereum‘a veya 5,6 milyar dolarlık bir TVL’e sahip olan TRON’a kıyasla hala oldukça düşük bir seviye olarak görülüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kritik-metrikler-y...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?
CoinTürk
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?

last Thursday at 4:00 AM

·

11 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)