Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

07/15/2023

·

78 views


Kritik Göstergeler Yükselişte: Güncel On-Chain Verileri, Cardano (ADA) İçin Hangi Yöne İşaret Ediyor? › COINTURK

ÖzetCoinMarketCap verilerine göre son 1 haftada ortalama yüzde 15'lik bir değer artışı kaydeden Cardano (ADA), 0,33 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.Öte yandan fiyattaki artışın yanı sıra...

Kritik Göstergeler Yükselişte: Güncel On-Chain Verileri, Cardano (ADA) İçin Hangi Yöne İşaret Ediyor? › COINTURK

Özet

  • CoinMarketCap verilerine göre son 1 haftada ortalama yüzde 15'lik bir değer artışı kaydeden Cardano (ADA), 0,33 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

  • Öte yandan fiyattaki artışın yanı sıra Input Output Global'in yayımladığı haftalık rapora göre Cardano ağında gerçekleşen işlem sayısı ve yerel token sayısında önemli seviyelere ulaşıldı.

  • Ayrıca Cardano ağının TVL'i de güncel verilere göre son 1 ayda yüzde 40'ın üzerinde artış gösterdi.

  • Piyasa etkisi: Nötr

Kripto para piyasası, sabah saatlerinde yeniden düşüşe geçse de Ripple davasında çıkan tarihi kararın etkisiyle XRP’deki değer artışlarının öncülüğünde hafta içerisinde güçlü bir yükseliş başlattı. Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) da bu süreçte yüksek oranlarda değer artışları kaydeden kripto para birimleri arasında yer aldı. Öte yandan Cardano’nun geliştirici şirketi olan Input Output Global’in haftalık raporuna göre fiyattaki artışın yanı sıra Cardano’da kritik metriklerde de önemli yükselişler kaydedili.

Cardano (ADA), Yükselişlere Devam Edebilecek mi?

Kripto para piyasası, sabah saatlerinde yeniden düşüşe geçse de Ripple davasında çıkan tarihi kararın etkisiyle hafta içerisinde güçlü bir yükseliş yaşadı. Hafta içerisinde kısa bir süreliğine 0,9 dolar fiyat seviyelerine yaklaşan XRP, büyük ölçüde kripto para piyasasındaki yükselişe öncülük etti. XRP’deki yükselişin yanı sıra mahkeme kararını duyulmasından hemen sonra Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana’da (SOL) da yüksek oranlarda değer artışları kaydedildi.

CoinMarketCap’in güncel verilerine göre son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde ortalama %15’lik bir değer artışı kaydeden Cardano (ADA), 0,33 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kritik Metrikler Yükselişte

Öte yandan fiyattaki yükselişin yanı sıra Cardano‘da (ADA) kritik metriklerde de önemli artışlar kaydedildi. Cardano’nun geliştirici şirketi olan Input Output Global’in yayımladığı haftalık rapora göre toplam işlem sayısı 71,2 milyona ulaşırken yerel token sayısı da 8,55 milyonu aştı. Raporda paylaşılan grafiğe göre Cardano ağında 134 proje başlatılırken 1200’den fazla proje de geliştirilme aşamasında.

Ek olarak Cardano ağında kilitli toplam değerde (TVL) de önemli bir artış meydana geldi. Cardano’nun TVL’i, DefiLlama verilerine göre son 1 aylık zaman dilimi içerisinde %40’ın üzerinde bir artış gösterdi. Ancak son dönemlerdeki artışlara karşın Cardano’nun mevcut TVL miktarı, Ethereum, Tron ve Binance Smart Chain gibi blockchain’lere kıyasla hala oldukça düşük seviyelerde.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

NFTxLV - Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Discover the intersection of art and blockchain with NFTxLV, where the world of NFTs collides with the allure of Las Vegas, creating an unforgettable experience for collectors, artists, and enthusiasts alike.GET TICKETS!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kritik-gostergeler...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from CoinTürk

See more
Tek Kelimeyle Korkunç! Yatırımcıların Çok Sevdiği Altcoin İçin Büyük Uyarı! › COINTURK
CoinTürk
Tek Kelimeyle Korkunç! Yatırımcıların Çok Sevdiği Altcoin İçin Büyük Uyarı! › COINTURK

last Friday at 4:30 PM

·

14 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)