Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/14/2023

·

42 views


Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Özet- Kripto para piyasası, BTC'nin 29.600 dolar seviyelerini aşmasıyla birlikte yeniden yükselişe geçti.- Cardano (ADA), piyasanın yeniden yükselişe geçmesiyle de birlikte son 24 saatte yüzde 0,2 gibi düşük...

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Özet

  • - Kripto para piyasası, BTC'nin 29.600 dolar seviyelerini aşmasıyla birlikte yeniden yükselişe geçti.

  • - Cardano (ADA), piyasanın yeniden yükselişe geçmesiyle de birlikte son 24 saatte yüzde 0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydetti.

  • - ADA, kaydettiği son değer artışlarının ardından 0,29 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

  • - Piyasa etkisi: Nötr

Kripto para piyasası, haftalardır olduğu gibi yine yeni haftaya düşük bir volatilite ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte %1’e yakın bir değer artışı kaydederek 29.600 dolar seviyelerini aştı. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,2 gibi düşük oranlı bir yükseliş kaydeden Cardano (ADA) ise 0,29 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Kripto para piyasası, yeni haftaya düşük bir volatilite ile başlasa da lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1’e yakın bir değer artışı kaydederek 29.500 dolar seviyelerini aştı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1850 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,18 trilyon dolara yükseldi.

Lider kripto para biriminin yeniden yükselişe geçerek 29.500 dolar seviyelerini aşması ile piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi yönünü yeniden yukarı çevirdi. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,2 düşük oranlı bir yükseliş kaydeden Cardano (ADA), 0,29 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Cardano’da (ADA) Son Durum Ne?

Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, son haftalarda piyasa değeri yüksek birçok kripto para birimine kıyasla nispeten daha düşük bir fiyat performansı sergiledi. BTC ve ETH başta olmak üzere çoğu kripto para biriminin son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %3’lere varan yükselişler kaydetmesine karşın ADA bu süreçte ortalama %1’lik bir değer artışı kaydedebildi. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ise %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydeden ADA, 0,29 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Öte yandan kripto analiz platformu Santiment, en az 100.000 adet ADA tutan adreslerin sayısındaki artışa dikkat çekti. Santiment’in paylaştığı verilere göre portföyünde en az 100.000 adet ADA tutan adreslerin sayısı, son 16 ayın en yüksek seviyesi olan 25.294′ ulaştı.

AD

Cardano Catalyst Project - Discover and Vote for our proposals in Fund 10 by Sep 14th, 2023 11:00 UTC

If you are you using your ADA to vote in Cardano’s Project Catalyst don’t forget to voice your vote. We would be excited if you can see, comment, share and vote for us. Our Proposals.VOTE FOR US!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kripto-para-piyasa...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from CoinTürk

See more
En Büyükler Arasındaki Kripto Yüzde 30 Yükselebilir! › COINTURK
CoinTürk
En Büyükler Arasındaki Kripto Yüzde 30 Yükselebilir! › COINTURK

09/15/2023

·

12 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)