Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/05/2023

·

114 views


Kripto Para Piyasası Güne Düşüş ile Başladı: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasına rağmen gün içerisinde yükselişlerine devam ederek piyasadan pozitif ayrıştı ve son 24 saatlik zaman...

Kripto Para Piyasası Güne Düşüş ile Başladı: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasına rağmen gün içerisinde yükselişlerine devam ederek piyasadan pozitif ayrıştı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek 0,25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in sabah saatlerinde 25.500 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte güne düşüş ile başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, BTC’deki düşüşün etkisiyle gün içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 45 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Ancak kripto para piyasasındaki düşüş eğilimine karşın Cardano (ADA), yükselişlerine devam etti ve piyasadan pozitif ayrıştı. Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, ortalama %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydetti.

Cardano’da (ADA) Son Durum Ne?

Geçen hafta Salı günü 0,27 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen ve ardından kripto para piyasasının düşüş eğilimi göstermesi ile birlikte yeniden düşüşe geçen ve değer kayıplarına hız kazandıran Cardano (ADA), son günlerde 0,25 dolar seviyelerinde konsolide olmaya başladı. Öte yandan kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasının ardından yükselişlere devam eden ADA, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde CMC verilerine göre ortalama %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek piyasadan pozitif ayrıştı ve 0,25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto analiz platformu Santiment, Cardano’daki on-chain işlem hacminde önemli bir artış meydana geldiğini bildirse de birçok metrik son haftalarda önemli düşüşler kaydetti. Cardano blockchain’inin TVL’i, DeFiLlama verilerine göre %9′ aşan bir düşüş kaydetti. Ayrıca gün içerisinde piyasadan pozitif ayrışsa da ADA’nın 24 saatlik toplam işlem hacminde de %8’in üzerinde bir düşüş gerçekleşti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kripto-para-piyasa...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

27 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)