Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/05/2023

·

36 views


Kripto Para Piyasası Güne Düşüş ile Başladı: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasına rağmen gün içerisinde yükselişlerine devam ederek piyasadan pozitif ayrıştı ve son 24 saatlik zaman...

Kripto Para Piyasası Güne Düşüş ile Başladı: Cardano'da (ADA) Son Durum Ne? › COINTURK

Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasına rağmen gün içerisinde yükselişlerine devam ederek piyasadan pozitif ayrıştı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek 0,25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in sabah saatlerinde 25.500 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte güne düşüş ile başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, BTC’deki düşüşün etkisiyle gün içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 45 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Ancak kripto para piyasasındaki düşüş eğilimine karşın Cardano (ADA), yükselişlerine devam etti ve piyasadan pozitif ayrıştı. Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, ortalama %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydetti.

Cardano’da (ADA) Son Durum Ne?

Geçen hafta Salı günü 0,27 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen ve ardından kripto para piyasasının düşüş eğilimi göstermesi ile birlikte yeniden düşüşe geçen ve değer kayıplarına hız kazandıran Cardano (ADA), son günlerde 0,25 dolar seviyelerinde konsolide olmaya başladı. Öte yandan kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasının ardından yükselişlere devam eden ADA, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde CMC verilerine göre ortalama %0,2 gibi düşük oranlı bir değer artışı kaydederek piyasadan pozitif ayrıştı ve 0,25 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto analiz platformu Santiment, Cardano’daki on-chain işlem hacminde önemli bir artış meydana geldiğini bildirse de birçok metrik son haftalarda önemli düşüşler kaydetti. Cardano blockchain’inin TVL’i, DeFiLlama verilerine göre %9′ aşan bir düşüş kaydetti. Ayrıca gün içerisinde piyasadan pozitif ayrışsa da ADA’nın 24 saatlik toplam işlem hacminde de %8’in üzerinde bir düşüş gerçekleşti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

Cardano Catalyst Project - Discover and Vote for our proposals in Fund 10 by Sep 14th, 2023 11:00 UTC

If you are you using your ADA to vote in Cardano’s Project Catalyst don’t forget to voice your vote. We would be excited if you can see, comment, share and vote for us. Our Proposals.VOTE FOR US!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kripto-para-piyasa...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from CoinTürk

See more
En Büyükler Arasındaki Kripto Yüzde 30 Yükselebilir! › COINTURK
CoinTürk
En Büyükler Arasındaki Kripto Yüzde 30 Yükselebilir! › COINTURK

last Friday at 6:15 PM

·

12 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)