Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/13/2023

·

125 views


Kripto Analiz Platformu Kritik Verileri ve Metrikleri Paylaştı: Cardano'da (ADA), Yeni Bir Düşüşe mi Hazırlanıyor? › COINTURK

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, sabah saatlerinde yeniden...

Kripto Analiz Platformu Kritik Verileri ve Metrikleri Paylaştı: Cardano'da (ADA), Yeni Bir Düşüşe mi Hazırlanıyor? › COINTURK

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçti. Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA, sabah saatlerinde yeniden düşüşe geçse de henüz 0,25 dolar seviyelerini aşamadı. ADA, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 0,24 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Cardano’da (ADA) Son Durum Ne?

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi BTC‘nin son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 25.800 dolar ile 26.400 dolar seviyeleri arasında keskin fiyat hareketleri kaydetmesi ile birlikte yeniden hareketlendi. Ethereum (ETH), gün içerisinde 1600 dolar seviyelerini aştı.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, 1,04 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Ayrıca Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 80 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA da son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. ADA, son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %3’e yakın bir değer kaybı kaydetti ve hafta başında son 1 yılın en düşük fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişe geçse de ADA, henüz 0,25 dolar seviyelerin aşamadı ve 0,24 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kritik Veriler, Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Kripto para piyasasındaki yön belirsizliği ve Cardano‘daki (ADA) düşüş ivmesi devam ederken kripto analiz platformu Santiment de güncel verileri paylaştı ve kritik metriklere dikkat çekti. Santiment’in paylaştığı verilere göre portföyünde 1 milyon ile 100 milyon adet arası ADA bulunduran adreslerin tuttuğu toplam ADA miktarı, 29 Ağustos’ta 18,15 milyar ADA’dan 13 Eylül’de 17,96 milyar ADA’ya geriledi.

1 milyon ile 100 milyon adet arasında ADA tutan adreslerin 2 hafta içerisinde yaklaşık 200 milyon adet ADA satışı gerçekleştirdi. Ancak öte yandan yine Santiment’in verilerine göre 1 adet ile 1 milyon adet arası ADA tutan adresler ise Ağustos ayının başlarından bu yana istikrarlı bir şekilde portföylerine çeşitli miktarlarda ekleme yapmaya devam etti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/kripto-analiz-plat...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

last Wednesday at 4:16 PM

·

18 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)