Logo
Cardano Ecosystem

Coinkolik

08/22/2022

·

193 views


Kraken, Cardano’yu Vadeli İşlemler Platformunda Teminat Olarak Destekliyor

Kripto para borsası Kraken, vadeli işlemler platformunda Cardano’yu teminat olarak desteklemeye başladı. Kraken, Cardano ile birilikte Chainlink, Polkadot ve Decentraland gibi kripto varlıkları da benzer bir biçimde destekliyor. Proof of stake platformunun yerel tokenı ADA,...

Kraken, Cardano’yu Vadeli İşlemler Platformunda Teminat Olarak Destekliyor

Kripto para borsası Kraken, vadeli işlemler platformunda Cardano’yu teminat olarak desteklemeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken, Cardano ile birilikte Chainlink, Polkadot ve Decentraland gibi kripto varlıkları da benzer bir biçimde destekliyor.

Proof of stake platformunun yerel tokenı ADA, artık kripto para vadeli işlem sözleşmelerine kullanılabilecek. Kraken, tek teminatlı vadeli işlemler ve çok teminatlı vadeli işlemler sunar. Tek teminatlı vadeli işlemler adından da anlaşılacağı gibi kullanıcıların yalnızca belirli bir çiftin temel kripto para birimini bir teminat olarak kullanmasına izin verir. Çok teminatlı vadeli işlemlerde ise trader’lar teminat olarak bir miktar kripto para yatırabilir. Yani bu tek bir kripto ile sınırlı olmadığı anlamına gelir. ADA token’nda ise %10’luk bir kesinti meydana gelir. Örneğin 1000 ADA yatırıldığı takdirde, 900 ADA token’ı teminatı desteklemek için kullanılır.

Kesintinin miktarı kripto para birimlerine göre farklılık gösteriyor. Bitcoin’de bu oran %0 olsa da AVAX ve XTZ’de bu %50’ye kadar çıkabiliyor.

Kraken, vadeli işlemler platformunu 2019 yılında başlattı. Temmuz 2020’de de Birleşik Krallık düzenleyicisinden lisans aldı.

Şirket ayrıca 2021’de yasa dışı olarak marjı kripto işlem hizmetleri sunduğu gerekçesiyle Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) 1,25 milyon dolar para cezası ödedi.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Coinkolik

ORIGINAL SOURCE

https://www.coinkolik.com/kraken-cardano...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Coinkolik

See more
Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 4.000’i Aştı
Coinkolik
Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 4.000’i Aştı

yesterday at 3:05 PM

·

32 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X