Japońskie władze podatkowe ujawniają, że zyski z kryptowalut są zaniżane

1 week ago    98 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Japońskie władze podatkowe zauważyły, że 6 milionów dolarów w zyskach z kryptowalut przeszło niezgłoszonych w regionie Kanto i że będzie pracować nad silniejszymi wytycznymi podatkowymi.

Japońskie władze badają przypadki uchylania się od opodatkowania wynikające z transakcji kryptowalutowych, jak ujawnił Nikkei 3 października. Według doniesień, łącznie 1,4 miliarda jenów (około 6 milionów dolarów) zostało nierozliczonych z powodu tych transakcji. Władze przeprowadziły zakrojone na szeroką skalę dochodzenie dotyczące użytkowników kryptowalut w regionie Kanto, dowiadując się, że wiele osób i firm działało w szarej strefie prawnej.

W tym celu japońskie organy podatkowe skupią się na poprawie wytycznych podatkowych dla klasy rynku kryptowalut. Miasta poddane kontroli obejmują Saitama, Tochigi, Gunma, Niigata i Nagano.

Raport w szczególności wspomina o tokenie Cardano (ADA), który doświadczył ogromnego wzrostu cen w tym roku. Zyski z tego aktywa doprowadziły do wielu niezgłoszonych zysków w tym roku. ADA jest bardzo popularny w Japonii, a wielu obywateli było jednymi z najwcześniejszych inwestorów w tę kryptowalutę.

Japonia przeprowadziła sześć audytów na rynku aktywów cyfrowych, a ADA podobno była na radarze od wielu lat. Zwiększona kontrola wskazuje, że Japonia pracuje nad nowymi regulacjami, które pomogą zapobiec nielegalnej działalności.

Oczywiście, Japonia nie jest jedynym krajem, który to robi, ponieważ rządy zaczęły akceptować istnienie rynku kryptowalut. Wiele z nich pracuje obecnie nad szerokimi regulacjami, oprócz samych wytycznych dotyczących opodatkowania.

Podatek od kryptowalut jest nieunikniony

Opodatkowanie klasy aktywów kryptowalutowych stało się jedną z najbardziej palących kwestii dla rządów. Korea Południowa wydała już wytyczne podatkowe, ponieważ kryptowaluty są popularne w tym kraju. Inwestorzy byli oburzeni wysoką stawką podatkową, ale większość obywateli z radością zaakceptowała nowe zasady podatkowe.

Wydaje się mało prawdopodobne, że rynek pozostanie nieopodatkowany przez dłuższy czas. Jednak rządom będzie również trudno opracować silnie egzekwowalne zasady. Rynek kryptowalut to nowa klasa aktywów oparta na nowatorskiej technologii, a stare zasady zasadniczo nie mają do niej zastosowania.

Stany Zjednoczone ciężko pracują nad regulacjami. Aby to zapewnić, nawiązały współpracę z wieloma firmami wywiadowczymi zajmującymi się kryptowalutami, aby aby dążyć do zgodności. W czerwcu 2021 roku IRS starał się o 32 miliony dolarów na egzekwowanie przepisów podatkowych w Stanach Zjednoczonych. Ujawnił również plany identyfikacji osób unikających podatków, oprócz współpracy z Taxbit w celu zapewnienia prawidłowego raportowania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Beincrypto - PL

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem