Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/03/2023

·

113 views


İlk 10’daki Bu Altcoin “Tamam Mı, Devam Mı?” Noktasında! › CoinTürk

Okuma Süresi: 2 DakikaPopüler kripto para birimi Cardano’ya bakıldığında ADA’nın yıl başından bu yana yüzde 62 gibi gözle görülür bir artış kaydettiği görülüyor. Analistlere göre ise ADA, günlük graifkler...

İlk 10’daki Bu Altcoin “Tamam Mı, Devam Mı?” Noktasında! › CoinTürk

Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Cardano’ya bakıldığında ADA’nın yıl başından bu yana yüzde 62 gibi gözle görülür bir artış kaydettiği görülüyor. Analistlere göre ise ADA, günlük graifkler değerlendirildiğinde şu anda bir tamam ya da devam noktasında yer alıyor olabilir.

ADA Fiyatı

Yazının kaleme alındığı sırada ADA 0,40 dolardan işlem görüyor ve piyasa ile birlikte hafif bir geri çekilme yaşadığı ifade edilebilir. Bununla birlikte haftalık bazda bakıldığında kripto para biriminin hala %5’in üzerinde bir artış grafiği çizdiği görülüyor. Analistlere göre şu anda ADA için 0,405 ile 0,42 dolar aralığı oldukça önemli. Şu anda bu bölgenin hemen altında seyredilmesi ise ADA’da bir ‘tamam mı, devam mı?” anının yaşanmasına sebep oluyor olabilir.

Yapılan açıklamalara göre 0,405 dolar ile 0,42 dolar  arasındaki bölge, 10 Ekim’de aşağı yönlü kırılma gerçekleşmeden önce Mayıs ayından Ekim 2022 başına kadar fiyat için son derece güçlü bir destek görevi gördü. Ancak yorumlara bakıldığında bu bölgenin ekim başından sonra güçlü bir direnç seviyesine dönüştüğü ifade ediliyor. Ayrıca 200 günlük EMA’nın direnç bölgesinin tepesi olarak görülen 0,42 dolara yaklaşmasının da işleri daha karışık hale getirebileceği ifade ediliyor.

200 günlük hareketli ortalama, bir varlığın uzun vadeli eğilimini belirleyen bir gösterge olarak nitelendiriliyor. Fiyat 200 günlük hareketli ortalama göstergesinin üzerine çıktığında, bu genellikle trendin tersine döndüğünü ve yükseliş bölgesine geri dönüldüğünü gösteriyor.

Ancak 200 günlük EMA ve direnç bölgesinin şu anda çakışıyor olması, Cardano (ADA) fiyatında beklenti noktasında karışıklıkların yaşanıyor olmasına sebebiyet veriyor.

ADA Fiyat Beklentileri

Analistlere göre eğer ADA bu seviyeyi aşabilirse boğalar üstünlüğü ele geçirebilir ve yeni bir artış başlayabilir. Ancak bu seviye geçilemezse 0,373 dolar ve ardından 100 günlük EMA olarak görülen 0,348 dolar test edilebilir.

Bunlara ek olarak ADA yatırımcıları, makroekonomik olaylardan ve daha geniş finansal piyasalardan gelen bir desteğe ek olarak, Salı günü ana ağda başlatılan stablecoin Djed’den de fiyatın etkilenmiş olabileceğini düşünüyor.

Yapılan açıklamalara göre lansmandan bu yana 1,85 milyon DJED basıldı. Ancak, büyüme şimdilik mütevazı kalmış gibi görünüyor. DefiLlama’nın verilerine göre Djed’in TVL’si 10,35 milyon dolarken, o zamandan beri sadece biraz artarak 11,67 milyon dolara yükseldi.

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ilk-10daki-bu-altc...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from CoinTürk

See more
Bitcoin Yükseldi Peki İlk 10'da Bulunan Altcoin'de Ayılar Neden Bu Kadar Güçlü? Fiyat Neden Yükselmiyor? › CoinTürk
CoinTürk
Bitcoin Yükseldi Peki İlk 10'da Bulunan Altcoin'de Ayılar Neden Bu Kadar Güçlü? Fiyat Neden Yükselmiyor? › CoinTürk

last Tuesday at 9:30 PM

·

23 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics