Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/21/2023

·

581 views


İlk 10’daki Altcoinde Büyük Fırsat Gelmiş Olabilir! Yüzde 70 Yükseliş İhtimaline Dikkat! › COINTURK

Kripto para piyasalarında volatilite yeniden artıyor. Bu yatırımcıların haftalardır beklediği bir şeydi. Altcoinleri de hareketlendiren volatilite artışı fırsatları da beraberinde getiriyor. Özellikle açığa...

İlk 10’daki Altcoinde Büyük Fırsat Gelmiş Olabilir! Yüzde 70 Yükseliş İhtimaline Dikkat! › COINTURK

Kripto para piyasalarında volatilite yeniden artıyor. Bu yatırımcıların haftalardır beklediği bir şeydi. Altcoinleri de hareketlendiren volatilite artışı fırsatları da beraberinde getiriyor. Özellikle açığa satış yapan günlük traderlar ciddi kazançlar elde etmişken şimdi fiyatlarda geri dönüş senaryoları belirginleşiyor.

Cardano (ADA) Coin

Cardano (ADA)’nun fiyatı Ağustos ayında yükselen bir destek hattından düştü. Fiyat yılın en düşük seviyelerine doğru geriledi ancak sıçrayarak 0,25 dolarlık destek seviyesini teyit etti. Devam eden sıçramaya rağmen, haftalık ve günlük zaman dilimlerinden gelen okumalar düşüş eğiliminde ve düşüşün sürme riski artıyor. Özellikle BTC fiyatı 26.000 dolarda oyalanmaya devam ettiği için altcoinler yatırımcılarını haklı bir endişe kapladı.

Haftalık grafikteki okumalar ise tam tersi bir tablo çiziyor. Haftalık zaman dilimi teknik analizi, ADA’nın yılın başında uzun vadeli azalan direnç çizgisinden çıktığını gösteriyor. Bu çizgi daha önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri yerinde duruyordu. Bu nedenle, bu çizginin kırılması düzeltmenin sona erdiğinin ve ADA’nın yeni bir yükseliş trendinin tersine dönmeye başladığının bir işaretiydi. Ancak yukarı yönlü hareket beklendiği gibi gerçekleşmedi. Aksine fiyat Nisan ayında 0,45 dolarlık yatay direnç alanı tarafından reddedildi ve o zamandan beri düştü.

ADA Coin Fiyat Tahmini

Haftalık grafikteki fiyat tahminleri %70 artışla birlikte fiyatın 0,45 dolar bölgesine ulaşabileceğini söylüyor. Öte yandan 0,25 dolarlık alandan bir kırılma yaklaşık yüzde 40’lık düşüşle fiyatın 0,15 dolar bandına inmesine neden olabilir.

Günlük zaman dilimi analizi de düşüş perspektifi vermektedir. Bunun nedeni fiyat hareketi ve Elliott Dalga prensibinin uygulanmasıdır. Dalga sayımı, Haziran ayının en düşük seviyelerinden bu yana tamamlanmış bir A-B-C yapısına işaret ediyor. Düzeltme yukarı yönlü olduğundan, trendin muhtemelen düşüş yönünde olduğu anlamına gelir. Bu senaryo ADA fiyatının Ağustos başında yükselen bir destek hattından aşağı kırılmasıyla güçlendi.

Sonuç olarak 0,25 dolar seviyesi kısa vadede en kritik bölge olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bu seviyenin altında kapanışlar görürsek %40 erime olabilir. Yükseliş tarafındaysa 0,34 ve 0,45 dolar hedefleri güncelliğini koruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ilk-10daki-altcoin...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
430 Gün Sonra ADA Coin Roketleri Ateşledi Şimdi Kaç Dolar Olacak?
CoinTürk
430 Gün Sonra ADA Coin Roketleri Ateşledi Şimdi Kaç Dolar Olacak?

yesterday at 6:05 PM

·

7 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)