Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

11/08/2023

·

37 views


İlk 10'da Bulunan Altcoin'i Kimse Satmıyor! Büyük Yükseliş Kapıda Mı? Yüzde 63'ü Kilitli Tutulan Altcoin'de Son Durum! › COINTURK

2023 yılıyla birlikte kripto paralarda gözle görülür bir yükseliş yaşandı. Cardano (ADA) da bu durumdan olumlu yönde etkilendi ve yılbaşından bugüne %40 artış yaşadı. İlgi çeken nokta ise bu yükselişin...

İlk 10'da Bulunan Altcoin'i Kimse Satmıyor! Büyük Yükseliş Kapıda Mı? Yüzde 63'ü Kilitli Tutulan Altcoin'de Son Durum! › COINTURK

2023 yılıyla birlikte kripto paralarda gözle görülür bir yükseliş yaşandı. Cardano (ADA) da bu durumdan olumlu yönde etkilendi ve yılbaşından bugüne %40 artış yaşadı. İlgi çeken nokta ise bu yükselişin %31’inin Ekim ayında gerçekleşmiş olmasıydı. Yükselişe gerekçe olarak yatırımcıların staking ödülleri karşılığında stake edebilecekleri yerel tokenına yönelik artan talepten kaynaklanmaktadır.

Cardano (ADA) Yorumları ve Son Durum

StakingRewards.com’un paylaştığı verilere göre ADA, yazım saati itibariyle staking piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para konumunda bulunuyor. 7 Kasım itibariyle Cardano ağında kilitlenen toplam 22,98 milyar ADA token’ın toplam değeri 7,94 milyar dolara eşitti.

Şaşırtıcı olan, piyasa değeri 11,83 milyar dolara eşit mevcut ADA’ların %63’ü protokolün stake sisteminde kilitli tutuluyor. Kilitlenen ADA’ların karşılığında katılımcıların %3’ü oranında ödüllendirilmesi gerekmekte. Ancak, Cardano’nun arz enflasyonuna göre ayarlanan “Gerçek Ödül Oranı” yıllık oranda neredeyse 0 getiriye denk gelen %0,38’i işaret etmekte.

Cardano (ADA) Kaç Dolar?

Bunun yanı sıra ADA’da stake edilen tutar son 24 saat içinde %54’lük bir artış gösterdi. Piyasanın yükseliş trendine de bağlı olarak işlem hacmi trendinde de aynı dönemde %103 oranında artış yaşandı.

Bu arada, Cardano’nun günlük fiyat grafiği, artan stake talebini de yansıtıyor olabilir. Yazım saati itibariyle 0,357 dolardan işlem gören ADA, 6 Kasım’da 0,37 dolara kadar yükselmişti. Son 24 saatte ADA fiyatında %1.71 oranında yükseliş yaşandı.

Ayrıca ADA’da, 2 milyar dolarlık sermaye girişi yaşandı ve hafta içerisinde %16’lık bir kazanç olarak grafiklere yansıdı. ADA’nın geçtiğimiz yıl işlem gördüğü 0,40 dolar seviyesine yakın olmasından ötürü bu bölge, yatırımcıların daha yüksek seviyeleri hedeflemesi adına kırılması gereken önemli bir direnç olarak dikkat çekiyor.

Sonuç olarak, ADA stake etme yönünde yaşanan büyük talep, yatırımcıların satış yapmaktansa elde ettikleri ADA’ları hangi yönde değerlendirmek istediklerine dair ışık tutuyor. Kripto paralardan gelebilecek daha fazla haber ve gelişme önümüzdeki haftalarda tüm kripto paraları olduğu gibi ADA’nın da performansını etkileyebilir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ilk-10da-bulunan-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?
CoinTürk
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?

last Thursday at 4:00 AM

·

11 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)