Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

11/17/2023

·

28 views


İlk 10 İçerisindeki Altcoin'de 2x Beklentisi! Nisan Sonrası İlk Kez Oldu! Yatırımcıları Yükseliş Heyecanı Sardı! › COINTURK

Cardano‘nun (ADA) fiyatı 19 Ekim’den bu yana yükseliş yönlü hareketler sergiliyor. Dün ise fiyat Nisan ayından bu yana ilk kez 0,40 doların üzerine yükseldi. ADA fiyatı bu yükselişin ardından bir miktar düşse...

İlk 10 İçerisindeki Altcoin'de 2x Beklentisi! Nisan Sonrası İlk Kez Oldu! Yatırımcıları Yükseliş Heyecanı Sardı! › COINTURK

Cardano‘nun (ADA) fiyatı 19 Ekim’den bu yana yükseliş yönlü hareketler sergiliyor. Dün ise fiyat Nisan ayından bu yana ilk kez 0,40 doların üzerine yükseldi. ADA fiyatı bu yükselişin ardından bir miktar düşse de 0,35 dolarlık destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Cardano Menzilin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

ADA’nın haftalık zaman dilimine ait teknik analizi incelendiğinde, ADA’nın Kasım 2022’den bu yana 0,25 ila 0,40 dolar arasında bir kanal içerisinde hareket ettiği görülüyor.

ADA Haziran ayında bahsedilen fiyat bölgesinin altına düşmüştü ancak uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturduktan sonra toparlanmış ve bölgeyi yeniden kazanmıştı. Bu tür fitillerin yorumlaması yapılırken genel olarak alım baskısına dikkat çekilir.

ADA fiyatı Haziran’ın ardından Ekim ayında daha düşük bir dip oluşturdu ve takip eden sürede artış oranını hızlandırdı. Bu hafta ise Cardano fiyatı, yılın en yüksek seviyesi olan 0,46 dolara yaklaştı ve 0,41 dolar seviyesine yükseldi.

Fiyatın seviyeyi ziyaretinin ardından 0,40 dolarlık alan bir dirence dönüştü. Bu süreçte yatırımcıların gözü Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) döndü. RSI, aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ortaya çıkarabilir ve yatırımcıların hamlelerine yön verebilir. RSI artışı devam ediyor ve 50 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Bu durum yükseliş açısından olumlu bir eğilimin işaretleri olarak yorumlanabilir.

Cardano (ADA) Yükselecek Mi?

Günlük zaman dilimi grafikleri kısa süreli bir yükselişe işaret ediyor. ADA azalan bir direnç trend çizgisinden çıkmış görünüyor ve 0,35 dolarlık yatay direnç alanının üzerinde kaldı.

Ayrıca, RSI’da gizli bir yükseliş sapması (yeşil) tespit edildi. Bu, genellikle trendin devam edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. ADA’nın içerisinde bulunduğu durum, yatay alana bağlı devam eden artışını yatırımcılara gösteriyor.

Kripto para yatırımcısı Cryptoinsightuk, ADA’nın potansiyel geleceği hakkında yorumda bulundu. Solana (SOL) fiyat artışından önce gelen bir fraktala sadık kaldığını belirten yatırımcı, fraktalın takibine bağlı olarak, ADA’nın 0,80 dolara yükselebileceğini belirtti.

Tüm bunlara rağmen grafik incelemesinde ADA dün uzun bir üst fitil ile düşüş mum çubuğu oluşturduğu (kırmızı simge) görüldü. Gerçekten de bu mum bir düşüşe neden olsa da, ADA hali hazırda 0,35 dolarlık yatay seviyenin üzerinde işlem görüyor.

ADA, 0,35 dolar bölgesinin altında bir kapanış gerçekleşmediği sürece yatırımcıların yükseliş umutları devam edebilir. Destek alanından gerçekleşebilecek bir fiyat sıçraması, yılın en yüksek seviyesine yakın olan 0,45 dolarlık bir sonraki dirence %20’lik yükselişin yolunu açabilir.

Tüm yükseliş beklentilerine rağmen 0,35 dolar yatay desteğinin altında gerçekleşebilecek bir kapanış, 0,30 dolar seviyesinde bulunan bir sonraki desteğe %20’lik bir düşüşün yolunu açabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ilk-10-icerisindek...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Geç Oldu Ama Başladı! İlk 10 Kripto Para Arasında Şimdi Buna Dikkat
CoinTürk
Geç Oldu Ama Başladı! İlk 10 Kripto Para Arasında Şimdi Buna Dikkat

last Friday at 5:35 PM

·

4 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)