Hoskinson, Cardano’nun Delist Edilmesiyle İlgili Konuştu

1 week ago    23 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Gece saatlerinde eToro web sitesinde, düzenleyici endişeler nedeniyle, ABD merkezli kullanıcılar için Cardano (ADA) ve Tron‘un (TRX) delist edileceği ve bu kullanıcıların “artık yeni pozisyon açamayacakları, stake ödülleri alamayacakları” duyuruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklamaya göre ABD merkezli kullanıcılar, 26 Aralık 2021’den itibaren yeni ADA veya TRX pozisyonları açamayacak. ABD merkezli kullanıcılar, bu iki varlık için stake desteğinin 31 Aralık 2021’de sona ereceğinden, ADA ve TRX için stake ödüllerinden de yararlanamayacak. Nihai ödüller ise (USD olarak) 15 Ocak 2022’de ödenecek.

ABD merkezli kullanıcılar, borsadaki mevcut ADA ve TRX bakiyelerini kullanmaya devam edebilecekler. Ayrıca pozisyonlarını istedikleri zaman kapatabilecekler, yani ADA ve/veya TRX varlıklarını USD karşılığında satabilecekler.

Hoskinson’dan Açıklama Geldi

eToro’nun bu beklenmedik hareketi, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un videoyla yanıt vermesine neden oldu. Hoskinson, ne Cardano Vakfı ne de IOHK ile ADA hakkında herhangi bir finansal düzenleyici tarafından temasa geçilmediğini söyledi. Hoskinson’a göre eToro’nun hareketi, kripto varlıklarla ilgili düzenleyici netlik eksikliğinin bir sonucu ve eToro’nun bu eylemi yapmak zorunda olduğunu düşünmesi talihsizlik. Hoskinson ayrıca eToro platformunun ADA’yı delist etmesinin aşağıdaki nedenlerle likidite üzerinde anlamlı bir etkisi olmayacağını dile getirdi:

  • ADA, piyasadaki en likit kripto varlıklardan biridir;
  • eToro, çok büyük miktarda ADA işlem hacmini idare etmiyordu; ve
  • Geçen Perşembe Avrupa’nın en büyük kripto borsalarından biri olan Bitstamp, ADA’yı listelemeye hazırlandığını duyurdu.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Coinkolik
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.