Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/13/2023

·

122 views


Herkes Bu Altcoini ve Düşüşü Konuşuyor: Milyonların Takip Ettiği Altcoin'in CEO'sundan "Kayıp" Açıklaması! › COINTURK

ÖzetCardano (ADA), son dönemin en çok kayıp yaşayan kripto paralarından oldu.ADA'nın arkasındaki IOHK CEO'su Hoskinson ise hem düşüşe hem işten çıkarma haberlerine yanıt verdi.CEO, işten çıkarmaların ası...

Herkes Bu Altcoini ve Düşüşü Konuşuyor: Milyonların Takip Ettiği Altcoin'in CEO'sundan "Kayıp" Açıklaması! › COINTURK

Özet

  • Cardano (ADA), son dönemin en çok kayıp yaşayan kripto paralarından oldu.

  • ADA'nın arkasındaki IOHK CEO'su Hoskinson ise hem düşüşe hem işten çıkarma haberlerine yanıt verdi.

  • CEO, işten çıkarmaların ası amacını aktardı.

Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance ve Coinbase davaları birçok kripto para birimini derinden sarssa da bir altcoinin düşüşü kesinlikle diğerlerinin acısını geride bıraktı. BNB‘nin daha sert düşmesi beklenirken adı menkul kıymet olarak davada geçen Ethereum‘un (ETH) rakibi Cardano (ADA), düşüşü ile bütün ilgiyi üzerine çekti.  Cardano’da yaşanan son gelişmeler bir açıklama gerektirirken CEO daha fazla dayanamadı ve açıklamada bulundu.

Cardano İçin İşler Kötü mü Gidiyor?

Cardano, top 10 içerisinde son 7 günde en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu. 7 günde %19 değer kaybeden ADA, 0,28 dolar bandından işlem görüyor. ADA fiyatının 14 günde %25, 1 yılda ise %36 değer kaybettiği görülüyor. Bu da aslında ADA’nın en hızlı düşüşünü son 14 günde yaşamış olabileceğine işaret ediyor. ADA, bu düşüşte menkul kıymet ilanından etkilense de şirket içerisinde de ilginç gelişmeler yaşıyor. Cardano’nun geliştiricisi olarak görülen şirket IOHK, kısa süre önce ciddi bir işten çıkarma yaptı. Cardano’nun çok sayıda kişiyi işten çıkardığı belirtilirken tam sayı ise verilmedi.

Hoskinson ise konu hakkında detaylı bir açıklamada bulundu. Ünlü isim, 18 aydır bir çatı şirket ve yatırım şirketi modeline evrilmeye çalıştıklarını belirterek, birçok kişinin ya iştiraklere geçiş yaptığını ya da başka görevlere aktarıldığını ima etti. IOHK şirketinin, Lacae, Midnight ve Prism gibi iştirakleri bulunduğu belirten CEO, bunların her birinin farklı görevlere sahip olduğunu da hatırlattı.

Hoskinson, ADA Coin Yatırımcılarına Güven Verdi

CoinDesk tarafından yayınlanan haberde ekibin bilinmeyen sayıda çalışanı işten çıkardığı vurgulanmış ve işlerin sanılandan daha kötü gittiği ima edilmişti. Cardano kısa süre önce önemli güncellemeleri hayata geçirdi ve bu yönüyle aslında gelecek vaat ediyor. Buna rağmen fiyat, beklenenden çok daha sert çakıldı ve özellikle ABD kanadından gelecek olası bir regülasyon adımı, işleri daha da zora sokabilir.

ADA, Türkiye’de de en popüler altcoinlerden birisi olarak biliniyor ve popüler kripto paranın 2022 yılındaki rallisi, Google Türkiye aramalarında da rekorlar kırılmasına neden olmuştu. ADA’nın mevcut durumu bu sebeple ciddi anlamda takipçi çekiyor ve ADA için işlerin netlik kazanması bekleniyor. CEO ise işlerin kontrol altında olduğunu ima etti.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/herkes-bu-altcoini...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!
CoinTürk
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!

last Monday at 11:16 AM

·

7 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)