Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/10/2024

·

96 views


Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

Cardano (ADA), son düşüşle 0,60 doların altına düşerek piyasa değerine göre 10'ncu sıraya gerilese de analistler altcoin'den umutlu.Önde gelen iki kripto para analisti ADA'nın 7,77 dolara kadar yükselmesini bekliyor.Tecrübeli analist Ali Martinez ADA'da 8 katın üzerinde, Chris ise 14 kata varan bir yükseliş öngörüyor.Piyasa etkisi: Nötr


Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

Cardano‘nun ana ağ varlığı ADA, piyasada genelindeki düşüşün ortasında önemli bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı ve son 24 saat içinde yüzde 5’lik düşüşün hedefi oldu. Yazım sırasında 0,60 dolar eşiğinin altında işlem gören ADA’nın son 30 günde yüzde 20’nin üzerinde düşüşle işlem görüyor. Bu düşüş onu piyasa değerine göre en büyük kripto paralar listesinde 10’ncu sıraya gerilemesine neden oldu. Olumsuz görünüme rağmen analistler ADA‘nın 5 dolar eşiğini geçmesi ve 8 dolara varan bir yükseliş yapmasını bekliyor.

Cardano Yorumu

Kripto para analisti Ali Martinez, yakın zamanda paylaştığı bir analizinde ADA’nın mevcut fiyat hareketi ile 2018’den 2021’e kadar gözlemlenen bir model arasında paralellikler olduğunu tespit etti. Martinez, bu modelin devam etmesi halinde altcoin‘in önümüzdeki haftalarda 0,55 ila 0,80 dolar aralığında bir konsolidasyon aşamasından geçmesini bekliyor.

Analist, konsolidasyon aşamasının ardından ADA’nın fiyatında potansiyel yükseliş öngörüsünde bulunarak 1,70 dolara ulaşmasını ve ardından 5 doların üzerine doğru bir kırılmanın önünü açabilecek başka bir konsolidasyon dönemi olmasını tahmin ediyor. Martinez’in öngörüsü güncel fiyatlarla ADA için 8 katın üzerinde yükselişe karşılık geliyor.

Bir başka kripto para analisti Chris, kripto para piyasasının geneline ilişkin iyimserliğini dile getirerek, bu boğa koşusu sırasında piyasa değerinin iki katına çıkacağını ve potansiyel olarak 6-7 trilyon dolara ulaşacağı tahmininde bulundu. Analist, bu yükseliş beklentisine paralel olarak ADA için pozitif bir fiyat hedefi belirledi ve altcoin‘in fiyatının 6,66 ila 7,77 dolara yükseleceği öngörüsünde bulundu. Chris’in öngörüsü ADA için 14 katı bulan bir yükseliş yapacağını gösteriyor.

Charles Hoskinson Savunmaya Geçti

Son piyasa hareketleri ve yöneltilen eleştiriler karşısında Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Global’in kurucu ortağı Charles Hoskinson, kısa süre önce ölçeklenebilirliğini, yönetimini ve yenilikçi özelliklerine dikkat çekerek Cardano’yu savundu. Hoskinson, sosyal medya platformu X’teki kişisel hesabından yaptığı açıklamada Cardano’nun güçlü yönlerini ve topluluğunun canlılığını vurguladı.

Hoskinson’ın bu savunması, Grayscale Investments‘ın ADA’yı “Büyük Sermayeli Kripto Para Fon”undan çıkarma kararının ardından geldi ve bunu diğer fon bileşenlerine yeniden yatırım yapmak için ADA’nın satışını içeren bir “yeniden dengeleme” önlemi olarak gördüğünü belirtti.

Bazı eleştirmenler Grayscale Investments’ın hamlesini Cardano’nun çöküşünün bir işareti olarak yorumlarken, Hoskinson yaptığı savunma ile Cardano ağının devam eden gelişimini ve büyüme potansiyelini vurgulayarak bu tür iddialara karşı çıktı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/gozunuz-altcoin-ol...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

13 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)