Logo
Cardano Ecosystem

Kriptokoin

01/20/2023

·

99 views


FLOKI ve Bu 15 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Bugün, Genesis’in Mayıs ayında iflasını duyuracağı söylentilerinden Floki ve Shiba’nın yeni listelerine bir dizi gelişme gündemdeydi. Bu yazıda, FLOKI ve 15 altcoin’den günün sıcak gelişmelerini...

FLOKI ve Bu 15 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Bugün, Genesis’in Mayıs ayında iflasını duyuracağı söylentilerinden Floki ve Shiba’nın yeni listelerine bir dizi gelişme gündemdeydi. Bu yazıda, FLOKI ve 15 altcoin’den günün sıcak gelişmelerini listeleyelim.

Floki dijital mağazası Shop Floki’yi açtı

Popüler meme coin Floki (FLOKI), dijital mağazası Shop Floki’nin lansmanını duyurdu. Mağazayı açıklayan ekip, ticari mağazaların kullanıcıların kişisel kullanım ve evcil hayvanlar için benzersiz ürünler ve moda parçaları satın almalarına izin vereceğini söyledi.

BitGo-Polygon ortaklığı

Polygon, MATIC sahiplerine staking yetenekleri sağlamak için BitGo ile ortaklık kurdu. Polygon ve BitGo arasındaki son ortaklık ile MATIC sahipleri, cüzdan ve saklama tesislerine sahip olacak. ERC-20 Blockchain’lerindeki MATIC sahipleri de tokenlerini staking yaparak ödüller kazanabilirler.

🪙@BitGo launches support for #Polygon 🥳

It now offers Polygon’s native MATIC token in hot wallets & qualified custody.

MATIC holders now have the ability to stake their ERC-20 MATIC tokens through BitGo and earn rewards.

A few of the reasons why BitGo made this move 👇

— Polygon (@0xPolygon) January 19, 2023

Ripple-SEC davasından son gelişmeler

Ripple ile SEC arasında uzun süredir devam eden hukuk kavgası sona yaklaşıyor. ABD’li üst düzey savunma avukatı James K. Filan bugün bir tweet’te 138 binden fazla takipçisine 19 Ocak 2023 itibarıyla davada “her şeyin brifing verildiğini” bildirdi. Bu gelişme, Ripple ve SEC’in, özet karar için hareketler ve özet karar hareketleriyle ilgili tüm materyalleri mühürlemek için hareketler dahil olmak üzere gerekli başvuruları yaptığını göstermektedir.

Cardano, Afrika’daki en popüler Blockchain olarak ortaya çıktı

Sosyal medya platformlarından alınan verileri ve kripto para birimlerini kullanıcıların duygularına göre sıralamak için Yapay Zeka (AI) analizlerini kullanan bir Coin Kick-off raporu, Cardano’nun Kenya, Uganda, Gana, Tunus ve İsviçre ve Porto Riko dahil dünyanın diğer bölgelerinde en sevilen kripto para birimi olduğunu gösterdi.

Dünya çapında, Ethereum ve Solana en sevilen kripto para birimleri olarak sıralanıyor. Rapor, akıllı sözleşmelerinin ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının sonuçlara katkıda bulunduğunu iddia ediyor. Pew Araştırma Merkezi’nin verilerine göre insanlar bu platformları geleneksel yatırımlara alternatif olarak kullanıyor.

Bu arada, Cardano geliştiricilerinden Tim Harrison, ağın cross-chain birlikte çalışabilirliğinden uygulama geliştirilmesine bir dizi özelliği içeren güncellemenin ayrıntılarını paylaştı. Duyuruya göre, Cardano’nun temel dijital imza algoritması Ed25519, ECDSA ve Schmitt ile desteklenecek. Bu algoritma aynı zamanda Monera ve XRO içinde kullanılmaktadır. Güncellemenin 11 Şubat tarihinde uygulanması uygulanmaya başlaması, 14 Şubat’ta sone ermesi bekleniyor.

SOL, en hızlı büyüyen geliştirici ekosistemi oldu

Solana, resmi Twitter hesabında Electric Capital’in Geliştirici Raporu’na göre en hızlı büyüyen geliştirici ekosistemi olduğunu belirtti. Web 3 alanındaki geliştirici etkinliğini ölçmeyi amaçlayan rapora göre Solana, 2022’de toplam 2.000’den fazla geliştiriciyi geride bırakarak en hızlı büyüyen ekosistemdir.

Bu arada, SOL’un dikey hareketleri Kasım ortasından Aralık sonuna kadar oldukça uyuşuktu. Bununla birlikte, Ocak ayının başlangıçla birlikte SOL 20 doların üzerine ivme kazandı.

MakerDAO, rezervinde 500 milyon dolarlık GUSD tutacak

MakerDAO topluluğu, GUSD’yi rezervinde tutup tutmayacağını belirlemek için bir oylama başlattı. Gemini’nin son sorunları, bu yönetim oylamasının stablecoin’i için yapılmasına neden oldu. En son oylama istatistikleri, MakerDAO’nun rezervinde yaklaşık 500 milyon dolar GUSD tutacağını gösteriyor.

Teklif, Gemini’nin stablecoin’i için üç sonuç içeriyor. Birincisi, yaklaşık 500 milyon GUSD’lik rezervin tamamını elinde tutmak. İkincisi, maruz kalmayı 100 milyona indirmek. Üçüncü ve en sert seçenek, GUSD’yi MakerDAO’nun rezervinden tamamen çıkarmak.

Listeleme haberleri

Singapur merkezli kripto para borsası BingX, Shiba Inu ekosisteminden Bone ShibaSwap’in (BONE) listelendiğini duyurdu. BingX, BONE’u spot olarak listelediğini ve 18 Ocak 2023’te beta sürümüne BONE/USDT’yi eklediğini açıkladı. Para yatırma ve çekme hizmetleri 18 Ocak’tan itibaren kullanılabilir.

Bir diğer listeleme haberinde Storepay, yerel tokeni SPCFIN’in 28 Aralık itibarıyla küresel kripto para borsası AscendEx’te resmi olarak listelendiğini duyurdu. Şu anda AscendEX üzerinde SPCFIN alım satımı mümkün.

Duyurular ve ortaklıklar

  • Stablecoin şirketi Paxos, rezervleri arasında 1,5 milyar dolara kadar Pax USD (USDP) stablecoin bulundurduğu için merkezi olmayan finans devi MakerDAO’ya sabit bir ücret ödemeyi teklif etti. Perşembe günü Maker’ın yönetim forumunda yayınlanan bir teklife göre Paxos, MakerDAO’dan borç tavanı olarak da bilinen USDP’nin maksimum miktarını Maker’ın değerini destekleyen Peg Stability Module rezerv sisteminde mevcut 450 milyon dolardan 1,5 milyar dolara çıkarmasını istedi.
  • Web3 sosyal platform oluşturucu Plai Labs, kripto yatırım şirketi a16z liderliğindeki bir başlangıç finansman turunda 32 milyon dolar topladı. Oyun şirketi Jam City’nin eski yöneticileri ve sosyal platform Myspace tarafından kurulan şirket, benzersiz bir dijital sosyal deneyim yaratmak için Web3 ile yapay zekayı birleştirmeyi amaçlıyor.
  • Aptos Network, Web3 ölçekleme çözüm platformu Moralis ile entegrasyonunu duyurdu. Ortaklık, geliştiricilerin Aptos ağında geniş ölçekte dApp’ler oluşturmasına ve dağıtmasına olanak sağlamayı amaçlıyor.

1/ Hey Moralis community! 👋 We’re so excited to welcome you to the Aptos fam!

Soon, developers will be able to build and deploy apps at scale using @MoralisWeb3, the leading web3 development platform that offers everything needed to create, launch and grow in one place!

— Aptos (@Aptos_Network) January 17, 2023

SushiSwap (SUSHI) ekibi, NFT ve DeFi planlarını içeren 2023 yol haritasını yayınladı. Kurucu Head Chef’in Twitter hesabından paylaştığı duyuruda, çeşitli alanlarda yeni Sushi projelerinin ayrıntıları yer alıyor.

  • SEC, kripto kredi kuruluşu Nexo’yu Faiz Kazandıran Ürününün (EIP) teklifini ve satışını kaydetmemekle suçladı. Nexo, SEC’e 22,5 milyon dolar para cezası ve devlet düzenleyicileri tarafından benzer suçlamaları karşılamak için 22,5 milyon dolar daha ödemeyi kabul etti. Nexo, Haziran 2020’de ABD’deki müşterilerine Faiz Kazandıran Ürününü sunmaya başlamıştı.
  • LUNC, Binance token yakma etkinliklerine devam edebilmek için kritik bir oyalamanın eşiğinde. Binance’in Terra Luna Classic (LUNC) yakma işlemlerine devam edebilmesi için v1.0.5’e yükseltmeye yönelik 11310 numaralı teklifin oylamasından geçmesi gerekiyor.
  • Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bu yıl 17,9 milyar dolarlık XRP tokenin kilidi açılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Kriptokoin

ORIGINAL SOURCE

https://kriptokoin.com/floki-ve-15-altco...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kriptokoin

See more
Binance SHIB ve 15 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!
Kriptokoin
Binance SHIB ve 15 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

last Thursday at 5:26 PM

·

31 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics