Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/19/2023

·

118 views


Fiyat Dipte Mi? Cardano (ADA) Coin Bugün Neden Düştü? › COINTURK

ÖzetCardano geliştiricileri son derece yavaş ve Hoskinson fiyata pek katkı sunmuyor.ADA Coin fiyatı aşırı satış bölgesinde olduğu için bir miktar toparlanabilir.Düşüş devam ederse 0,22 dolar desteği sonraki...

Fiyat Dipte Mi? Cardano (ADA) Coin Bugün Neden Düştü? › COINTURK

Özet

  • Cardano geliştiricileri son derece yavaş ve Hoskinson fiyata pek katkı sunmuyor.

  • ADA Coin fiyatı aşırı satış bölgesinde olduğu için bir miktar toparlanabilir.

  • Düşüş devam ederse 0,22 dolar desteği sonraki durak olacak.

  • Piyasaya etkisi: Nötr

Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum ağı Merge ile PoS konsensüs mekanizmasına geçmeden önce bu alandaki en büyük akıllı sözleşme platformuydu. 2021 sonunda akıllı sözleşme yeteneklerine kavuşan Cardano o günlerde boğa sezonunun da desteğiyle 3 doların üstüne çıktı. Aslında satın alınan şey beklentiydi ve bugüne kadar beklenen ilerleme katedilemedi.

ADA Coin Neden Düştü?

Kısa vadeli negatif performanstan önce ADA Coin’in karşı karşıya olduğu en büyük iki sorunu bilmemiz gerekiyor. Birincisi son derece yavaş gelişiyor olması. İkincisi ise kurucusu ve sözcüsü olan Hoskinson’un başarısızlığı. Sosyal medyada takip ediyorsanız Hoskinson uzaylılar, aşıların yan etkileri gibi konularla kriptodan daha çok ilgileniyor. Birkaç gün önce özet jetini bir araştırmacıya uzaylı keşfi için tahsis ettiğini görmüştük.

Kısa vadede negatif seyrin nedeni ise SEC, ADA Coin son davada menkul kıymet olarak sınıflandırıldı. Yatırımcıların risk iştahı önemli ölçüde zayıfladı ve bugün ADA fiyatı %3’ün üzerinde düşüşle günlük en düşük seviyesi olan 0,257 dolara geriledi. Buna ek olarak, Federal Rezerv’in geçen haftaki şahin duruşu da ADA Coin etrafındaki olumsuzluğu besledi.

ADA Coin Yorum

ADA’nın 19 Haziran’daki gün içi fiyat düşüşü, ABD dolar endeksindeki (DXY) %0,15’lik artışla aynı zamana denk geldi. Bu ters hareketler önümüzdeki günlerde günlük pozitif korelasyon katsayısını mevcut 0,82 seviyesinden kırabilir. RSI aşırı satış bölgesinde ve bu ADA konsolidasyonuna veya toparlanma dönemine işaret ediyor. Dahası, bu yükseliş senaryosunun gerçekleşmesi halinde alçalan bir üçgen devreye girebilir. Bu yukarı hareket, önümüzdeki birkaç hafta içinde mevcut fiyat seviyelerinden %16,5 artışla 0,30 dolarlık zirvenin hedeflenmesini sağlayabilir.

Tersine, azalan üçgen kırılma senaryosu önümüzdeki birkaç hafta içinde potansiyel olarak önemli bir destek alanı olan 0,22 dolara düşüşü peşinden getirebilir. Tarihi dip seviyelerine koşan ADA Coin fiyatı RSI dışında yatırımcıları cesaretlendiren sinyaller göndermiyor. Bu da mevcut seviyeden yapılacak alımların yatırımcılara kazanç getirmeyebileceği anlamına geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/fiyat-dipte-mi-car...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Veriler Bu Altcoin’de Yükselişe İşaret Ediyor! Fiyatı Hızla Parlayabilir!
CoinTürk
Veriler Bu Altcoin’de Yükselişe İşaret Ediyor! Fiyatı Hızla Parlayabilir!

last Monday at 1:40 PM

·

15 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)