Logo
Cardano Ecosystem

Kriptokoin

04/29/2023

·

18 views


Finans Şirketi: Ethereum'dan Daha Patlayıcı 2 Altcoin Bunlar! Kriptokoin.com

Dev finans ve yatırım şirketi Motley Fool, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda lider altcoin Ethereum’dan daha fazla potansiyele sahip 2 patlayıcı altcoin projesini açıkladı! Peki, bu altcoinler hangileri?...

Finans Şirketi: Ethereum'dan Daha Patlayıcı 2 Altcoin Bunlar! Kriptokoin.com

Dev finans ve yatırım şirketi Motley Fool, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda lider altcoin Ethereum’dan daha fazla potansiyele sahip 2 patlayıcı altcoin projesini açıkladı! Peki, bu altcoinler hangileri? İşte detaylar…

Önde gelen finans şirketi, bu 2 altcoin projesine işaret etti!

Uzmanlara göre dünyanın en iyi layer-1 blockchain projelerinden Ethereum (ETH), uzun bir süredir sessizliğini koruyor. Bildiğiniz üzere NFT’ler, merkeziyetsiz uygulamalar ya da blockchain oyunları, genel olarak Ethereum üzerine inşa ediliyor. Bu nedenle uzmanlara göre Ethereum’un lider sıralarda olması hiç şaşırtıcı değil. Fakat bununla beraber uzmanlar, bazı altcoin projelerinin Ethereum’un önüne geçebileceğini öne sürüyor. Uzmanlar, Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) gibi altcoin’lerin, 2023 yılında piyasaya büyük bir geri dönüş yapmasıyla beraber patlayabileceğini iddia ediyor.

Cardano (ADA)

Motley Fool uzmanlarına göre, Cardano’nun birçok yatırımcı için radar altında olmasının en önemli nedenlerinden biri, diğer kriptoların sahip olduğu aynı türden baş döndürücü, stratosferik ralliye hiç sahip olmaması olarak açıklanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, şu anda sadece 0,41 dolardan işlem gören Cardano, hiçbir zaman 3,10 doların üzerinde işlem görmedi. Buna karşılık, Ethereuma bakıldığında ise ATH seviyesi 4.891,70 dolara kadar işlem gördü.

Fakat uzmanlar, 2023’te yüzde 64’ten fazla yükseliş yaşayan ADA’nın büyük bir kırılmanın eşiğinde olabileceğini düşünüyor. Bunun nedenini ise Cardano’nun tarihsel olarak oyuncu olmadığı merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına yakın zamanda girmiş olmasına bağlıyor. Cardano akıllı sözleşme işlevselliğini platformuna yalnızca 2021’in sonlarında eklerken, Ethereum 2015’ten beri akıllı sözleşmelere sahip. Uzmanlara göre akıllı sözleşmeler olmadan DeFi’de bir oyuncu olmak neredeyse imkansızken Cardano, blockchain endüstrisinin bu kilit sektöründe yıllarca göz ardı edildi.

Motley Fool uzmanlarına göre Cardano, Cardano bugünlerde DeFi’yi bir öncelik haline getiriyor. 2022’nin başlarında, Cardano platformunda ilk merkeziyetsiz borsalar ortaya çıktı. Ve 2023’te işler gerçekten yoluna girdi. Nisan ayında, DeFi gücünü ölçmek için kullanılan temel metrik olan Kilitlenmiş Toplam Değer (TVL) Cardano için son 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Cardano, bu yıl ilk stablecoinin piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere DeFi sektöründe olay yaratacak birçok hareketle ses getirdi.

Cardano ve Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu Sinyali Veriyor!

Uzmanlar, Cardano’nun NFT alanındaki en iyi beş oyuncu olarak yer almasına rağmen Ethereum’u geçemeyeceğini düşünüyor fakat DeFi sektöründe işler biraz daha farklı. Cardano’nun kazanabileceği bir alan olarak görülen DeFi, Ethereum’un işlem ücretlerini kontrol altında tutmaması ile beraber Cardano’nun en güvendiği alanlardan biri haline gelebilir. Bu yüzden uzmanlar Cardano için bir yükseliş bekliyor.

Avalanche (AVAX)

Listenin ikinci sırasında ise AVAX var. Birçok Türk yatırımcıya sahip AVAX, 5.66 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bir zamanlar, Avalanche, yıldırım hızındaki işlemleri, sıfıra yakın işlem ücretleri ve etkileyici blockchain ölçeklenebilirliği nedeniyle Ethereum’da ciddi bir atak yapacak gibi görünüyordu. Bu yüzden bazı uzmanların ona, “Ethereum Katili” demesi de yatırımcıları şaşırtmadı. Fakat AVAX için işler yolunda gitmedi ve 2022’nin sonlarında AVAX, yüzde 90’ın üzerinde değer kaybı yaşadı.

AVAX Tabanlı 3 Altcoin

Ancak 2023’e bakıldığında birçok kripto para gibi AVAX’ta yükselişe geçti. Ocak ayında Avalanche, AWS müşterilerine blockchain altyapı hizmetleri sunmak amacıyla Amazon’un bulut bilişim birimi Amazon Web Services (AWS) ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Avalanche’a göre odak noktası, Avalanche’ın blockchain altyapısından yararlanabilecek büyük kurumsal ve devlet müşterileri olacaktı.

Avalanche şu anda Amazon Web Hizmetleri pazarında bir hizmet sağlayıcı olarak listelenmiş olsa da, henüz büyük bir müşteri kazanımı henüz açıklanmadı. Fakat uzmanlar, bir S&P 500 şirketinin Avalanche ile bir blockchain altyapısı anlaşması duyurabileceğine işaret ediyor. Bu AVAX için büyük bir yükseliş beklentisini ortaya koyuyor. Uzmanlara göre Avalanche’ın Ethereum’u ele geçirip kazanabileceği bir yer varsa, bu Amazon ilişkisi nedeniyle kurumsal alandır.

Peki, bu altcoinler gerçekten büyük bir ETH rakibi olabilir mi?

Uzmanlara göre hem Cardano hem de Avalanche kullanılmamış muazzam bir potansiyele sahip. Ancak her ikisi için de fırsat penceresi hızla kapanıyor, çünkü Ethereum yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ethereum, birçok alanda ilk hamle avantajına sahip dev bir pazar devi. Uzmanlara göre, dolayısıyla Cardano ve Avalanche için başarıya giden yol kolay olmayacaktır ancak Cardano DeFi stratejisini uygulayabilirse ve Avalanche Amazon Web Services ortaklığından yararlanabilirse, bu mümkün olabilir. Bu yüzden uzmanlar, ADA ve AVAX için yükseliş öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Kriptokoin

ORIGINAL SOURCE

https://kriptokoin.com/finans-sirketi-et...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kriptokoin

See more
Yalanlandı: Ünlü CEO Popüler Altcoin İle İlgili Planı Açıkladı Kriptokoin.com
Kriptokoin
Yalanlandı: Ünlü CEO Popüler Altcoin İle İlgili Planı Açıkladı Kriptokoin.com

yesterday at 4:49 PM

·

2 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics