Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

09/01/2023

·

78 views


Ethereum'u Geçmesi Hedeflenen Altcoin'de Tüm Grafikler Karıştı! Fiyat Düşüşü Devam Edecek Mi? › COINTURK

Kripto piyasası, 27.000 doların üzerine çıkan Bitcoin (BTC) ile çok ihtiyaç duyulan yükseliş ivmesini yakalamıştı. Ancak Cardano (ADA) için farklı bir hikaye oluştu. Altcoin, boğalar ve ayılar kompakt bir...

Ethereum'u Geçmesi Hedeflenen Altcoin'de Tüm Grafikler Karıştı! Fiyat Düşüşü Devam Edecek Mi? › COINTURK

Kripto piyasası, 27.000 doların üzerine çıkan Bitcoin (BTC) ile çok ihtiyaç duyulan yükseliş ivmesini yakalamıştı. Ancak Cardano (ADA) için farklı bir hikaye oluştu. Altcoin, boğalar ve ayılar kompakt bir fiyat aralığı arasında mücadele ederken net bir yön belirlemek için mücadele etti. Grafik üzerindeki göstergeler de karışık sinyaller sundu ve ADA’nın fiyat hareketini yatay bir yapıda hareket ettiğini gösterdi. Peki Cardano’da önümüzdeki günlerde net bir fiyat yönü ortaya çıkabilir mi?

Cardano (ADA) Geleceği

ADA’nın 0,23 dolarlık destek seviyesinde güç bulduktan sonra toparlanması, sürekli bir yükselişin başlangıcı olarak görülmüştü. Ancak, satıcıların aktif varlığı alım baskısını durdurdu. 18 Ağustos ve 30 Ağustos tarihleri arasında ADA, günlük zaman diliminde hızlı fiyat artışları ve düşüşleri arasında gidip geldi. 18-20 Ağustos arasındaki %8’lik yükselişi 21-22 Ağustos arasında benzer bir düşüş takip etti.

Bu durum alıcılar ya da satıcılar için önemli bir kazancın oluşmasını engellemiş oldu. Grafik üzerindeki göstergelere bakıldığında, boğaların yakında üstünlüğü ele geçireceğine dair hafif bir eğilim olduğu görülüyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) yükseliş eğilimi gösterirken Chaikin Para Akışı (CMF) +0,09 değeriyle pozitif kaldı. Bu durum, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) nötr 50 seviyesine doğru hareket etmesine yol açtı, ancak son düşüş fiyat hareketi nedeniyle tekrar düştü.

Spekülatörler Kararsız Kaldı

Boğalar avantaj elde ederse, alıcılar seviyeyi geri almak amacıyla 0,3 dolarlık direnci zorlayabilir. Öte yandan ayılar, özellikle Bitcoin’in son dönemdeki kazançlarını koruyamaması halinde fiyatları aşağı çekebilir.

Coinalyze’den alınan veriler vadeli işlemler piyasasındaki kararsızlığı ortaya koydu. Açık Faiz, genellikle düşüş işareti olan fiyatla birlikte düşerken, Tüm bunlar olurken ise Fonlama Oranı pozitif kaldı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/ethereumu-gecmesi-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!
CoinTürk
Cardano’da Büyük Boğa Koşusu Kapıda! 3 Uzmana Göre ADA Önemli Kazançlara Göz Kırpıyor!

last Monday at 11:16 AM

·

4 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)