Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

07/02/2024

·

81 views


En Büyük 10’daki Bu Altcoin’de Heyecan Tavan Yaptı! Yaklaşan Gelişmelerle 2x’in Üzerinde Yükselebilir!

Cardano'nun (ADA) fiyatı yaklaşan Chang hard fork'u öncesinde son 24 saatte yüzde 2,3 yükselerek 0,408 dolara ulaştı.Yükseliş potansiyeli, 0,47 dolarlık direncin kırılmasıyla yüzde 98'e kadar çıkabilir.Bir düşüş senaryosunda ise destek seviyeleri 0,37 ve 0,33 dolar seviyelerinde yer alıyor.Piyasa etkisi: Nötr


En Büyük 10’daki Bu Altcoin’de Heyecan Tavan Yaptı! Yaklaşan Gelişmelerle 2x’in Üzerinde Yükselebilir!

Önde gelen altcoin’lerden Cardano‘nun (ADA) fiyatı son 24 saatte yüzde 2,3’lük kayda değer bir yükseliş göstererek 0,408 dolar civarına ulaştı. Bu yükseliş altcoin’in topluluğun ve yatırımcıların daha fazla fiyat hareketi için umutlu olduğu, merakla beklenen Cardano Chang hard fork’undan sadece günler önce geldi ve beklentileri artırdı.

0,82 Dolara Kadar Yükseliş Olabilir

ADA bu yılın başında Mart ayındaki mini boğa koşusu sırasında yılın en yüksek seviyesini gördü ve ardından düşen kama formasyonu oluşturacak şekilde düştü. Tipik olarak yükseliş eğiliminin göstergesi olan olan bu formasyonun kırılımı potansiyel bir ralliye işaret ediyor. Her ne kadar 11 Mayıs 2024 tarihinde 50 günlük basit hareketli ortalamanın 200 günlük ortalamanın altına düştüğü bir senaryo olan ölüm kesişimi yaşanmış olsa da ortaya çıkacak bir yükseliş momentumunun bu durumu düzeltebileceğine dair iyimserlik söz konusu. Şu anda ADA’nın fiyatı hem 50 günlük hem de 200 günlük hareketli ortalamaların altında ancak bu durum yakında değişebilir. BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

Bir kırılımın teyiti için ADA’nın fiyatının 0,47 dolar civarındaki direnci aşması ya da yükselmeden önce 0,37 dolar civarındaki düşen takozun üst trend çizgisini tekrar test etmesi gerekiyor. Bu seviyenin üzerinde kalınamaması kırılımı geçersiz kılabilir ve fiyatın kama formasyonundan çıkmasına neden olabilir. Boğalar güçlü kalmaya devam edecek olurlarsa ADA potansiyel olarak yüzde 98’lik bir yükseliş yapabilir ve altcoin’in fiyatı yılın en yüksek seviyelerine doğru yükselebilir. Bu noktada dikkatle izlenmesi gereken kilit direnç seviyeleri arasında 0,47 dolar, 0,54 dolar ve 0,6 doların olduğunu belirtelim.

Takip Edilmesi Gereken Destek Seviyeleri ve Konsolidasyon

Aşağı yönlü bir hareketliliğin olduğu senaryoda ise ADA başka bir sıçrama denemeden önce 0,37 dolar ve 0,33 dolar civarında destek bulabilir. Alternatif olarak, 0,47 dolar ila 0,36 dolar arasında bir konsolidasyon aşamasına girebilir ve bu da beklenen kırılımın gelmemesine neden olabilir. Bu tür senaryolar ADA’nın fiyat hareketinin bir sonraki yönünü belirlemek için dikkatle bir takip yapılmasını zorunlu hale getiriyor.

Öte yandan Coinalyze‘den alınan veriler son 24 saat içinde ADA’nın Açık Faizi’nde (OI) yüzde 3,5 oranında önemli bir artış olduğunu ve yatırımcıların yüzde 70’inin varlıkta long pozisyon alırken yüzde 30’unun short pozisyonda olduğunu gösteriyor. Piyasa duyarlılığındaki bu değişim yatırımcılar arasında iyimserliğin arttığına işaret ediyor.

Bununla birlikte yaklaşan Chang hard fork‘u da Cardano ekosistemi için son derece önemli. Hard fork ile merkeziyetsizliğin geliştirilmesi ve yalnızca DAO tipi bir teklif ve oylama sistemi aracılığıyla erişilebilen 1.5 milyar adet ADA’nın kilidinin açılması amaçlamaktadır. Bu gelişme ADA topluluğunu heyecanlandırmış durumda ve altcoin’in fiyatını olumlu yönde etkilemesini bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/en-buyuk-10-bu-alt...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Cardano Son Bir Haftada Yüzde 20 Yükselmeyi Başardı: İşte Detaylar
CoinTürk
Cardano Son Bir Haftada Yüzde 20 Yükselmeyi Başardı: İşte Detaylar

last Saturday at 2:01 PM

·

43 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)