Emin Gün Sirer: Bu 4 Altcoin, Bitcoin’i Geçip Eskitebilir!

1 week ago    101 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Popüler altcoin Avalanche‘ın kurucusu, Bitcoin tekrar 50.000 doların üzerine çıktı, ancak büyüme hızı diğer tokenler tarafından gölgede bırakılacak diyor. Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer Insider’a verdiği demeçte, Bitcoin diğer sistemler tarafından “gölgelenecek” diyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

  • 7 Usta İsim, Bitcoin Fiyatını Yorumladı!

Bitcoin’i geçecek altcoin projeleri

Sirer, ulaşılan durumda artık değer “Bitcoin’den sızıyor” çünkü gerçekten merkezsiz değil ve çok fazla enerji kullanıyor, dedi. Bitcoin bir yılda %440 kazandı, ancak Ava Lab’ın Avalance’ı %414 artarken, %986 yükselen Etherin gerisinde kalıyor. Popüler altcoin Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Sirer’e göre, daha hızlı ve daha ucuz ağlar günlük yaşamı giderek daha fazla dijital hale getirdiğinden, Bitcoin sonunda diğer kripto paralar tarafından geride bırakılaacak. Avalanche ağını ve yerel Avax tokenini yaratan Ava Labs’in CEO’su Sirer, kriptoya ilk olarak 2003 yılında “karma” adında bir eşler arası dijital token yarattığında girdi. Bu, gizemli Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin yaratmasından altı yıl önceydi.

  • Avalanche Yöneticisi, AVAX Tahminini ve İzlenecek 2 Altcoin'i Paylaştı!

Sirer’in eseri hiçbir zaman başarıya ulaşmadı, ancak kriptodaki serveti o zamandan beri çok değişti. Geçen yıl Eylül ayında, bilgisayar bilimi öğretim görevlisi olduğu New York’taki Cornell Üniversitesi’ndeki bazı uzmanların yardımıyla Avalanche ağını yarattı. Bitcoin, 2009 yılının başlarında kripto sahnesine çıktığından beri, binlerce olmasa da yüzlerce dijital token oluşturuldu. Bazıları tamamen spekülasyon amaçlı, diğerleri merkezi olmayan finans uygulamalarıyla dolu blockchaine bağlıyken, diğerleri çevrimiçi oyun, sınır ötesi ödemeler ve diğer birçok kullanım için kullanılıyor.

Bitcoin hala en çok işlem gören kripto para birimi ve yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Ama uzun süre tepede kalmayacak, dedi Sirer. Insider’a verdiği bu haftaki bir röportajda “Bitcoin’e ne olacağını sorarsanız, büyümeye devam edecek, ancak büyüme hızı daha geniş bir vizyona sahip bu sistemler tarafından gölgede bırakılacak” dedi. Bitcoin eskimiş olabilir mi? “Kesinlikle” dedi bu soruya cevaben. Sirer, merkezi olmayan eşler arası finans teknolojisi sayesinde çoklu kullanım durumlarına sahip ağlara bağlı olan Avax, Ether, Solana veya Cardano gibi kripto paraların Bitcoin’i aşabileceğini söyledi.

  •  Yeni ATH'ye Ulaştı!

Bitcoin neden geçilecek?

Satoshi Nakamoto sadece 21 milyon Bitcoin yaptı ve daha fazlası yaratılamaz. Nakamoto, kripto paranın teknik incelemesinde Bitcoin’in sınırlı kalitesinin onu yükselişe ve büyük bir değer deposu haline getirdiğini söyledi, ancak Sirer’e göre bu yeterli değil. Sirer, “Orada daha büyük bir oyun var ve dünyanın varlıklarını dijitalleştirmeye yönelik daha büyük bir oyun oynayan Avalanche gibi sistemler var ve para yalnızca bir değer kaynağı. Başka birçok değerli şey var,” dedi. Sirer, Bitcoin’in blockchaininin, örneğin üzerine inşa etmeyi zorlaştırabilecek akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapmadığını söyledi. Akıllı sözleşmeler, iki tarafın herhangi bir aracı olmadan otomatik olarak fon veya varlık transfer etmesine izin verdiği için merkezi olmayan finansın merkezi bir parçasıdır. Ethereum, Solana, Cardano ve Avalanche’ın kendisi gibi blockchainler bunları çalıştırabilir.

  •  Cardano Bu Seviyelere Işınlanabilir!

Değiştirilemez tokenler gibi dijital varlıklar da bu daha karmaşık ağlarda çalışır. NFT’ler – temelde dijital koleksiyoncuların ürünleri – bu yıl büyük bir iş haline geldi, milyonlarca el değiştirdi ve ünlülerin, yıldız sporcuların, sanatçıların ve tasarımcıların onayını aldı. Ve Bitcoin ağı, bazı yeni gelenlerden çok daha yavaş. Bitcoin madenciliği veya para transferi çok daha uzun sürer ve çok daha fazla enerji yoğundur, çok daha fazla bilgi işlem gücü gerektirir. Yakın tarihli bir Twitter gönderisine göre Bitcoin işlem süresi on dakika, Avalanche ise iki saniye sürüyor. Sirer, “Defterini koruma yöntemi inanılmaz derecede enerji tüketiyor, bu da değerin sistemden sızdığı anlamına geliyor. Biraz zaman alacak, ancak Bitcoin’in büyüyen diğer sistemler tarafından devralınacağını tamamen bekliyorum” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Takip et

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Kriptokoin

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem