Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

10/14/2023

·

53 views


"Düşüş Bitmedi" Diyen Ünlü Analiste Göre Popüler Altcoin İçin Kartlarda Daha Fazla Düşüş Var! › COINTURK

Özet Kripto analisti Benjamin Cowen, Cardano (ADA) için uyarıda bulunarak, ADA'nın kritik haftalık destek seviyesinin altına inme olasılığına dikkat çekti. Cowen ayrıca popüler altcoin ADA'nın likiditesindeki...

"Düşüş Bitmedi" Diyen Ünlü Analiste Göre Popüler Altcoin İçin Kartlarda Daha Fazla Düşüş Var! › COINTURK

Özet

  • Kripto analisti Benjamin Cowen, Cardano (ADA) için uyarıda bulunarak, ADA'nın kritik haftalık destek seviyesinin altına inme olasılığına dikkat çekti.

  • Cowen ayrıca popüler altcoin ADA'nın likiditesindeki düşüşün fiyatında aşağı yönlü hareket etme ihtimalini artırdığını ekledi.

  • Analist, ADA'da olduğu gibi altcoin piyasasındaki zorlu döneminin devam etmesini beklediğini ifade etti.

  • Piyasaya etkisi: Nötr

Yakından takip edilen kripto para analisti ve stratejisti Benjamin Cowen, yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Cardano’nun (ADA) aşağı yönde sert bir hamle yapmaya yakın olduğuna inandığını belirterek uyardı. Analist, ADA’da olduğu gibi altcoin’lerin genelindeki sancılı sürecin bir süre daha devam etmesini bekliyor.

Çanlar Cardano’nun ADA’sı İçin Çalıyor

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Cardano‘nun ADA’sının Aralık 2022’den bu yana birkaç kez yeniden test ettikten sonra haftalık grafikteki önemli bir destek seviyesinin altına inmenin eşiğinde göründüğü konusunda uyardı. Teknik analizde bir destek seviyesi, alıcılar tükendikçe bir varlık onu tekrar tekrar ziyaret ettiğinde zayıflama eğilimindedir ve genellikle böyle bir durumda desteğin kırılması beklenir. Analist ADA için yaptığı uyarıda şu notu düştü:

Cardano’nun yılın geri kalanında 0,240 dolardaki destek seviyesinin üzerinde kalacağını ve kararlı bir hamle yapmayacağını hayal etmek zor. Yıl sonundan önce kararlı bir hareket olacağını düşünüyorum. Bence bu hareket aşağı yönlü olacak.

ADA’nın Likiditesindeki Düşüş

Analiste göre ADA’nın fiyatı net likiditesindeki düşüş nedeniyle de aşağı bakıyor. Cowen, ADA‘nın temelde küresel net likiditenin gelgitlerini nasıl takip ettiğini gösteren bir grafik paylaşarak şunları söyledi:

ADA’nın fiyatı temelde net likiditeyi takip ediyor. Dolayısıyla bana göre altcoin’lerin bu şekilde performans göstermesi o kadar da şaşırtıcı olmamalı çünkü net likidite azalıyor.

Buradaki net likidite, ABD, Kanada, Avrupa, İngiltere, Çin, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda dahil olmak üzere çeşitli merkez bankalarının bilançoları ve TGA’yı (Hazine Genel Hesabı) ve ters repodan çıkarılarak hesaplanıyor.

Cowen, ADA ve diğer altcoin‘lerin ne zaman yükselişe geçebileceği konusunda ise “Sonunda, likidite artmaya başladığında altcoin’lerin tekrar yükselişe geçmesi beklenebilir. İşte pek çok insanın aradığı büyük kazançlar da buradan geliyor. Ne yazık ki, bu kazançlar çoğu zaman Bitcoin‘in blok ödülü yarılanmasından önceki yılda gelmiyor. Altcoin piyasası şu anda en basit tabirle harap oluyor. ADA/USD’ye baktığınızda, bunun gerçekten de aşırı likidite düşüşünün bir sonucu olduğunu görebilirsiniz.” dedi.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/dusus-bitmedi-diye...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama
CoinTürk
En Büyük 10 Kriptodan Biri İçin Önemli Oylama

last Saturday at 11:00 AM

·

9 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)