Logo
Cardano Ecosystem

Kriptokoin

11/21/2022

·

162 views


Dünyaca Ünlü Şirket: Sepetinizde Bu 3 Kripto Para Olmalı!

Kripto para piyasalarında yaşanan çöküşler birçok yatırımcıyı tedirgin edebilmek için yeterli. Bu nedenle, yatırımcılar ve şirketler düşük risk taşıyan altcoin projelerini araştırıyor. Tüm bunların sonucunda ise yatırımcılar, geçmiş dönemlerdeki düşüşlerden sağlam çıkabilmiş projeleri sorguluyor. Lider kripto para birimi Bitcoin...

Dünyaca Ünlü Şirket: Sepetinizde Bu 3 Kripto Para Olmalı!

Kripto para piyasalarında yaşanan çöküşler birçok yatırımcıyı tedirgin edebilmek için yeterli. Bu nedenle, yatırımcılar ve şirketler düşük risk taşıyan altcoin projelerini araştırıyor. Tüm bunların sonucunda ise yatırımcılar, geçmiş dönemlerdeki düşüşlerden sağlam çıkabilmiş projeleri sorguluyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin listenin zirvesinde!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bitcoin (BTC), birçok kripto yatırımcısı için güvenli bir sığınak seçeneğidir. Bunun iyi bir nedeni de var. Bitcoin, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimlerinden biridir. Ayrıca piyasa çöküşlerinden sağ çıkabileceğini defalarca kanıtladı. Bitcoin’in fiyat geçmişine bir göz atarsanız, 2011’de Bitcoin’in sıfıra gidecek gibi göründüğü dönemden de kurtulduğunu görebilirsiniz. Bu dönemdeki büyük bir korku hali BTC fiyatı adeta yok olmanın eşiğine getirdi.

kripto para

Bitcoin, kripto yatırımcıları için net bir piyasa kriteri olarak ortaya çıktı. İnsanların kripto piyasasının nabzını anlamak için baktıkları ilk kripto para Bitcoin. Çoğunlukla BTC, piyasayı daha yüksekte veya piyasayı daha düşük seviyede yönetme yeteneğine sahip. Bitcoin’de bir düşüş yaşandığında genel olarak piyasa da düşüş yaşar.

Dolayısıyla, Bitcoin’de kayıp yaşanıyorsa diğer token’larında kaybetme olasılığı yüksektir. Bununla birlikte Bitcoin son birkaç ayda çok daha az oynak hale geldi. Dolayısıyla bu durum BTC’e yatırım yapma riskinin düşüşte olabileceğini gösteriyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH)

Ethereum, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olmaya devam ediyor. Ayrıca ETH, dünyanın en büyük geliştirici ağına sahip. Ethereum, Bitcoin gibi, geçmişte yaşanan düşüşlerden sağ çıkan projelerden. Sadece bir veya iki yıllık altcoin projelerinin aksine, Ethereum 2015’te piyasaya sürüldü.

Smart Contrcat’lar (akıllı sözleşmeler), NFT’ler, merkeziyetsiz finans (DeFi), Web3 ve blockchain oyunları gibi artıları bulunur. Bu ekosistemin kendi içinde bir çeşitlendirme şeklidir. Böylelikle Ethereum’a yatırım yapmanın bazı risklerini etkisiz hale getirmeye destek olur.

Ayrıca ETH, bu yıl The Merge olarak bilinen tarihin en zorlu teknolojik güncellemelerinden birini gerçekleştirdi. The Merge’in zorluk seviyesi 10 üzerinden 10 olarak belirtildi. Bazı yatırımcılar ve analistler Proof of Work konsensüs mekanizmasından Proof of Stake’e geçişin ETH’yi ciddi etkileyeceğini düşündü. Ancak ETH PoS sonrası daha da istikrarlı, güvenli ve verimli bir konumda. Bu aynı zamanda Ethereum’a yatırım yapma riskini de azaltır.

Düşük volatiliteye sahip kripto para birimi Cardano (ADA)

Son olarak ise Cardano yer alıyor. Yıllar içinde fiyatlarda büyük artışlar yaşayan diğer kripto para birimlerinin aksine, Cardano düşüşe devam ediyor. Cardano’nun 2017’den bu yana işlem gördüğü göz önüne alındığında, buna inanmak neredeyse imkansız görünüyor. Cardano, birçok yönden düşük volatiliteye sahip bir altcoin.

Büyük dalgalanmalar yerine, Cardano genellikle çok dar bir bantta uzun süre işlem yapıyor. Analistlere göre, uzun vadeli olarak değerlendirilmesi muhtemel. Ancak anında kazanç bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilme potansiyeline sahip.

Cardano’yu nispeten güvenli bir yatırım yapan şeyin bir kısmı, blockchain gelişimine yavaş, metodik ve çok akademik bir yaklaşım gerektirmesidir. Ancak Cardano’daki her güncelleme, değişiklik, ince ayar ve yeni işlevsellik projeyi geliştirmektedir.

Çeşitlendirme ne işe yarar?

Elbette, kripto portföyünüzün genel oynaklığını azaltmanın başka yolları da mevcut. Örneğin, kripto portföyünüzün genel çeşitliliğine çok daha fazla dikkat edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, riskten kaçınan bir strateji uygulanıyor olması şarttır. Kripto para birimleri avantajlar sunabilme potansiyeline sahiptir. Analistler, kripto para birimlerinin son on yılda en iyi performans gösteren varlıklardan biri olduğu söylüyor.

16240877 web1 crypto

Özetlersek, kriptoya yatırım yapmanın her zaman bir riski vardır. Ancak bu üç kripto para birimi, herhangi bir avantajı feda etmeden bu riskin bir kısmını en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Kriptokoin

ORIGINAL SOURCE

https://kriptokoin.com/unlu-sirket-sepet...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Kriptokoin

See more
FLOKI ve Bu 15 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!
Kriptokoin
FLOKI ve Bu 15 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

01/20/2023

·

51 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X