Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/08/2023

·

166 views


Dump Sinyali Geldi! İlk 10’daki Altcoinde Düşüş Kapıda! › CoinTürk

En büyük altcoinlerden biri için satış baskısının arttığına dair sinyaller geliyor.Okuma Süresi: 2 DakikaKral kripto para birimi 22.300 dolar desteğini kaybetti ve 21.800 desteğini test ediyor. Yoğun gündem...

Dump Sinyali Geldi! İlk 10’daki Altcoinde Düşüş Kapıda! › CoinTürk

En büyük altcoinlerden biri için satış baskısının arttığına dair sinyaller geliyor.

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kral kripto para birimi 22.300 dolar desteğini kaybetti ve 21.800 desteğini test ediyor. Yoğun gündem Bitcoin alıcılarını zayıflattı. Yatırımcılar tedirgin ve makro ekonomik gelişmeler satış baskısının bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. Diğer taraftan bazı altcoinler özelinde daha büyük satış sinyalleri geliyor. Peki yatırımcıları neler bekliyor?

Cardano (ADA)

Cardano’nun dört aylık varlıkları hareket halinde ve ADA piyasada büyük bir darbe alırken orta vadeli yatırımcıların kar satışı yaptığı görülüyor. ADA’nın fiyatı son 21 günde değerinin %22’sini kaybederek piyasadaki en kötü performans gösteren varlıklardan biri oldu. Bu da kârlılığının azalmasına yol açarak panik satışlarını beraberinde getirdi. Cardano son haftalarda ivme kazanmakta zorlanıyor. Varlığın değeri, spekülatif değer eksikliğinin ana sorunu olmasıyla birlikte düşüş eğilimindedir. Ethereum ve hatta Solana gibi varlıklar kadar spekülatif hacim yaratamadı.

Ocak ve Şubat ayı rallilerinde birçok altcoinin gerisinde kalan Cardano (ADA) Coin düşüşte daha büyük kayıplar yaşıyor. Yatırımcılar hem yükselişte ciddi bir kazanç elde edemedi hem de düşüşte daha büyük kayıplar yaşadılar. Dört aylık ADA varlıklarının hareketi, varlığı orta vadede elinde tutan yatırımcıların artık kar elde ettiğini gösteriyor. Yatırımcılar piyasanın yüksek volatilitesinden faydalanmaya çalıştığı için bu kripto para piyasasında sık görülen bir durumdur.

ADA Coin Yorum

Orta vadeli yatırımcılardan gelen satış baskısı, ADA’nın halihazırda düşen değeri üzerinde daha fazla baskı yarattı. Bu durum varlığın fiyatının daha da düşmesine yol açarak onu piyasadaki en kötü performans gösteren varlıklardan biri haline getirdi. Spekülatif değer eksikliği, varlığın herhangi bir yukarı yönlü ivme kazanmasını zorlaştırdı ve bu durum satış baskısıyla daha da kötüleşti. 11,2 milyar dolara gerileyen genel piyasa değeri de yatırımcılardaki tedirginliği artırıyor.

Son dönemde yaşanan sorunlara rağmen Cardano ağının henüz ortaya çıkarılmamış potansiyeli fiyatın boğa sezonunda ciddi artışlar yaşayabileceğini gösteriyor. Özellikle DJED stablecoinin başarıya ulaşması stablecoin ADA Coin ile teminatlandırıldığı için talepte ciddi bir büyüme tetikleyebilir. Aşırı teminatlandırılmış stablecoin DJED eğer 1 milyar dolar piyasa değerine ulaşırsa 4 milyar dolarlık ADA Coin talebi oluşacak. Bu durum 2021 boğasında LUNA’nın yaşadığı artış döngüsüne benzer bir hareketi tetikleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/dump-sinyali-geldi...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from CoinTürk

See more
Sürekli Satıyorlar Hedefleri 0,34 Dolar! Binance Borsasındaki En İyi Altcoinlerden Biri! › CoinTürk
CoinTürk
Sürekli Satıyorlar Hedefleri 0,34 Dolar! Binance Borsasındaki En İyi Altcoinlerden Biri! › CoinTürk

last Tuesday at 3:01 AM

·

11 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics