Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/01/2024

·

123 views


Dönüşe İşaret Eden Sinyal Yandı! Bu Altcoin Hızlı Yükselebilir

Kripto para piyasasında son dönemde altcoin Cardano (ADA) dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. ADA fiyatı kripto para piyasasında yaşana düşüşe ciddi şekilde eşlik etti. ADA yazının yazıldığı sırada 0,43...

Dönüşe İşaret Eden Sinyal Yandı! Bu Altcoin Hızlı Yükselebilir

Kripto para piyasasında son dönemde altcoin Cardano (ADA) dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. ADA fiyatı kripto para piyasasında yaşana düşüşe ciddi şekilde eşlik etti. ADA yazının yazıldığı sırada 0,43 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son zamanlarda yayınlanan bir rapor ADA için fiyatın tersine döneceğine dair işaretler verdi.

Santiment Raporu Cardano (ADA) İçin Bu Gerçeğe İşaret Ediyor

Özellikle, kripto analiz şirketi Santiment‘in son raporuna göre, ADA balina metriği Ethereum (ETH) rakibinin fiyatında tersine dönüş sinyalleri gösteriyor. Pazartesi günü itibariyle, 100.000 doların üzerinde değere sahip olan Cardano balina işlemleri, 8 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaşmış durumda. Santiment’in açıklamalarına göre, balina aktivitesindeki bu ani artışlar genellikle potansiyel fiyat dönüşleriyle ilişkilendiriliyor. Özellikle, ADA’nın piyasa değerindeki %43’lük düşüş, bu balina aktivitesinin önemini arttırıyor.

ADA’nın anlık fiyatı 0,43 dolar seviyesinde. Piyasa değerine göre 11. sırada yer alan bu kripto varlığı, son 24 saat içinde %4 civarında bir düşüş göstermiş durumda. Geçen aya göre ise %37’den fazla bir değer kaybı yaşadı. Santiment‘in raporu, kripto işlem hacminin Ocak ayının ilk haftasından bu yana en düşük seviyesine gerilediğini belirtiyor. Bu durum, yatırımcıların piyasaya karşı kararsız olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in İşlem Hacminde Düşüş

Santiment’in açıklamalara göre, kripto para birimlerinin amiral gemisi olan Bitcoin (BTC) de benzer bir durumla karşı karşıya. BTC, yazının kaleme alındığı sırada 58.000 doların altında işlem görüyor. Lider kripto para birimi BTC, son 24 saat içinde %7’den fazla bir düşüş yaşadı. Geçen haftaya göre %13 ve geçen aya %20’den fazla bir değer kaybı oldu.

Analistler, kripto para birimi Bitcoin’in büyük bir işlem hacmi düşüşü yaşadığına dikkat çekiyorlar. Şubat ayının sonundaki büyük işlem haftasından bu yana, kripto para birimi BTC‘nin işlem hacmi %60-65 oranında geriledi. Ancak, bu durumun potansiyel bir geri dönüş sinyali olabileceğini belirtiyorlar. Özellikle, Mayıs ayında piyasa çapında bir ralli için hacimdeki bir artışı izlemenin önemine vurgu yapıyorlar.

Kripto para piyasası, bu belirsizlik ve dalgalanmalarla dolu dönemde yatırımcılar için dikkatle izlenmesi gereken bir alan olarak kalmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/donuse-isaret-eden...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

06/06/2024

·

87 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)