Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

07/02/2023

·

102 views


Dip Sinyali Mi? Dev Altcoinde Yüzde 90 Zararda! İlk 10 Kripto Para Arasında! › COINTURK

ÖzetADA Coin yatırımcılarının yüzde 90'ı zararda bekliyor.Balina aktifliği de önemli ölçüde azaldı.ADA Coin piyasa hissiyatı negatif ve 0,33 dolar desteğinin hızla geri alınması gerek.Piyasaya etkisi:...

Dip Sinyali Mi? Dev Altcoinde Yüzde 90 Zararda! İlk 10 Kripto Para Arasında! › COINTURK

Özet

  • ADA Coin yatırımcılarının yüzde 90'ı zararda bekliyor.

  • Balina aktifliği de önemli ölçüde azaldı.

  • ADA Coin piyasa hissiyatı negatif ve 0,33 dolar desteğinin hızla geri alınması gerek.

  • Piyasaya etkisi: Negatif

Okuma Süresi: 3 Dakika

Kritik eşik bir türlü kalıcı olarak aşılamadı. 10 Haziran tarihindeki satışların ardından toparlanma sınırlı kaldı. Altcoinlerdeki “menkul kıymet” korkusu yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Birçok kripto para 2-3 yıllık diplerine yakın seyrederken negatif hissiyattan en büyük 10 kripto para arasındakiler de nasibine düşeni aldı.

Cardano (ADA)

2021 yılındaki büyük güncellemeyle akıllı sözleşme yeteneklerine kavuşan Cardano büyük beklentiye giren yatırımcıları kendine çekti. Ancak aradan geçen kabaca 2 yılda beklenen ölçüde büyüme gösteremedi. Layer1 çözümlerindeki rekabet ve ayı piyasalarının yatırımcıları piyasalardan uzaklaştırması nedeniyle bu pek şaşılacak bir durum değildi.

Cardano adreslerinin neredeyse %90’ı zararda. Buna ek olarak, Cardano işlem hacmi de aktif adres sayısı gibi keskin bir şekilde düşüyor. Cardano yatırımcıları ellerindeki varlıklardan ciddi anlamda zarar etti. Birçok on-chain gösterge fiyatın geleceğine dair önemli sinyaller gönderiyor.

ADA Coin Yorum

Yatırımcıların %90’ı zarara girmişken Adreslerin %7,11’inden biraz azı mevcut piyasa fiyatında kazanç görüyor. Kalan %3,1 ise neredeyse maliyet seviyesinde. Daha önce, kayıp bölgesindeki adreslerin sayısı hala %80 civarındaydı. Buna göre, zarar eden adreslerin sayısı giderek artıyor.

Cardano işlem hacmi de daha önce keskin bir şekilde yükseldikten sonra tekrar büyük ölçüde düştü. Son birkaç hafta içinde iki adrese düşen büyük yatırımcı sayısı da azalmaya devam ediyor. ADA Arzının yaklaşık %22,35’i şu anda 140 büyük yatırımcının elindedir. 9,4’ü üç balinanın adresinde bulunurken yüzde 68 küçük yatırımcıların elinde.

Bununla birlikte, toplam Cardano adresi sayısı hala artış eğilimi göstermektedir. Son 30 gün içinde, ADA bakiyesi olan Cardano adreslerinin ortalama sayısı 4,4 milyon civarındaydı. Sosyal medyadaki olumsuz hissiyatta artıyor. ADA Coin yatırımcılarının net bir geri dönüş için 0,33 dolar üstünde kapanışlara ihtiyacı var. Ancak şimdilik fiyat 0,3 dolar desteğinin altında bulunuyor.

Güncel veriler piyasada genel pozitifliğin katlanmadığı senaryoda fiyatın tekrar 0,22 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor. Özellikle olumsuz haberler zaten zararda olan ADA Coin yatırımcılarının daha hızlı panik satışı yapmasını sağlayabilir.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/dip-sinyali-mi-dev...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from CoinTürk

See more
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?
CoinTürk
6’da 6 Oldu! İlk 10 Kripto Para Arasında, Peki Fiyat Katlanacak Mı?

last Thursday at 4:00 AM

·

11 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)