Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/18/2024

·

52 views


Dikkat! Cardano’da (ADA) Fiyata Yön Verebilecek Seviyeler!

Cardano (ADA) fiyatı, 8 Şubat'tan bu yana 0,524 dolarlık direnç seviyesini aşarak yükseliş eğilimine girdi. Polkadot (DOT) ve Cardano ağı sürekli olarak yüksek gelişimsel aktiviteler sergiledi. MVRV oranı Şubat başında sıfırın altına düşse de yatırımcılar istikrarlı bir şekilde yükselerek kar elde etti. Piyasa etkisi: Nötr

Dikkat! Cardano’da (ADA) Fiyata Yön Verebilecek Seviyeler!

Cardano (ADA) fiyatı 0,524 dolarlık direnç seviyesini aştığı 8 Şubat tarihinden bu yana yükseliş eğilimli bir piyasa yapısı sergiledi. Alıcılar bu ivmeyi korudu ve son on gün içinde %10 oranında bir kazanç daha elde etmeye yaklaştı.

Cardano’da Direnç Seviyesi

Polkadot (DOT) ağının yanı sıra Cardano sürekli olarak yüksek gelişimsel aktivite sergiledi. Kripto para biriminde 0,558-0,578 dolar bölgesi, 12 saatlik grafikte düşüş eğilimi bloğunu temsil ediyor. Token’da 0,554-0,57 dolar arasındaki gerçeğe uygun değer farkı bununla çakıştı.

Ancak boğalar bu direnç bölgesini kırmayı başardı ve fiyatları yukarıya taşıdı. Üstelik Ocak ayından bu yana düşüş eğiliminde olan OBV, düşüşten çıktı. Bu talep akışı, ADA’nın direncini aşabilmesinin nedenlerinden biri olabilir. Düşüş yönünde 0,69 dolarlık alan ADA’nın Aralık 2023’te belirlediği en yüksek seviyeydi. Dolayısıyla 0,68-0,7 dolar bölgesinin satış emirleriyle dolması muhtemel, bu durumda alıcıların bu direnç bölgesinin üzerine çıkmakta zorlanabilecekleri anlamına gelebilir.

Cardano’da Güncel Veriler

Bununla birlikte MVRV oranı Şubat başında sıfırın altına düşmüştü. Belirtilen dönemden bu yana yatırımcılar kendilerine güvendiklerini ve kar elde ettiklerini gösterecek şekilde istikrarlı bir şekilde yükseldi. Ocak ayından bu yana ortalama kripto para çağındaki artış aynı zamanda güçlü bir HODL zihniyetinin sinyalini verdi. Geliştirme faaliyeti son iki haftadır düşüş eğilimindeydi. Aynı zamanda Kasım 2023’e göre oldukça düşüktü, ancak daha önce de belirtildiği gibi ağ, 30 günlük geliştirme etkinliğinde ikinci sırada yer aldı.

Cardano fiyatı, 0,524 dolarlık direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine girdi. Polkadot (DOT) ve Cardano ağı sürekli olarak yüksek gelişimsel aktiviteler sergiledi. Ancak belirli direnç bölgeleri görüldü. Yatırımcılar istikrarlı bir şekilde kar elde ederken, geliştirme faaliyeti düşüş eğilimindeydi ve MVRV oranı negatif seviyelerde seyretti. Bu durum, piyasada mevcut dinamiklerin ve yatırımcı davranışlarının karmaşıklığını yansıtabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/dikkat-cardanoda-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

today at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)