Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

05/17/2024

·

110 views


Dikkat! Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Kırmızı Alarm!

Cardano'nun (ADA) fiyatı, 0,50 dolarlık psikolojik desteği geri almakta zorlanıyor. Piyasa düşüşleri ve düşük likidite, yatırımcıların zorluklar yaşamasına neden oldu. ADA, yatırımcı davranışlarına bağlı olarak 0,50 dolara yükselebilir veya 0,46 doların altına düşebilir. Piyasa etkisi: Nötr

Dikkat! Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Altcoinde Kırmızı Alarm!

Düşen kripto para piyasa koşulları nedeniyle Cardano’nun (ADA) fiyat artışı, destek tabanı olarak 0,50 doları geri alma hedefini gerçekleştirmeyebilir. Yatırımcıların iyimserlik göstermeleri halinde düşüş eğilimini değiştirme şansı hala olabilir.

Cardano’da Yükseliş İvmesi

Diğer kripto para birimleri gibi Cardano’nun fiyatı da yükseldi ancak diğer altcoinlerin aksine ADA’nın yükselişi, temel fiyat seviyesine ulaşamadan durdurulabilir. Bunun arkasındaki neden ise Cardano örneğinde yükselişin doygunluğu olarak gösteriliyor. Göreceli güç endeksine (RSI) göre ADA aşırı alım bölgesinde RSI, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatör görevi görüyor. 0 ila 100 arasında değişir ve genellikle bir piyasadaki aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tanımlamak için kullanılır.

Cardano’nun fiyatının eşiğin üzerinde olduğu göz önüne alındığında, potansiyel olarak aşırı alım tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Tarihsel olarak bu örneği, ADA’nın önemli düşüşler kaydettiği düzeltmeler izledi. Bu sefer altcoin için de sonuç bu olabilir. Ancak ADA holder’ları belirtilen sonucu değiştirme gücüne sahip. Ancak daha fazla iyimserlik sergilemeleri gerekiyor. Son dönemdeki düşüş nedeniyle Cardano yatırımcıları bir takım zorluklar yaşadı.

Cardano’da Teknik Analiz

Bu durum son birkaç hafta içinde ağda gerçekleştirilen toplam işlem sayısında görülebilir. Daha az katılım daha düşük likiditeye yol açarak fiyatı yatay sınırda veya düşüşte tutabilir. Dolayısıyla yatırımcıların davranışları değiştikçe ADA fiyatının yönü de değiştirebilir. Cardano’nun fiyatı, yazı kaleme alındığında 0,48 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 0,46 dolardaki direnci aştı. İkinci olarak önemli bir husus ise altcoin’i konsolide ediyor ve bundan bir çıkış, 0,50 dolara yükselme umutlarını artırdı.

Kripto para biriminde 0,50 dolar çok önemli bir psikolojik destek tabanıdır ancak ADA bu seviyeye ulaşamayabilir. Yukarıda belirtilen koşullar ADA’yı yeniden konsolidasyona göndererek, 0,46 dolar veya altına potansiyel bir düşüşe işaret ederek gerileme gösterebilir. Ancak ADA holder’ları yükseliş eğilimi gösterirse fiyat artışı devam edebilir veya 0,46 dolarlık desteğin üzerinden sıçrayabilir. Bu durum düşüş tezini geçersiz kılabilir ve kazanımları artırabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/dikkat-cardano-ada...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?
CoinTürk
Cardano’da (ADA) Boğaların ve Ayıların Savaşı! Galip Gelen Hangi Taraf?

06/09/2024

·

38 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)