Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/25/2024

·

48 views


Dikkat! Balinalar Gözünü Cardano’ya (ADA) Dikti: Volatiliteye Neden Olabilir!

Cardano (ADA) son 48 saat içinde önemli bir düşüş yaşadı. Analistler, piyasadaki olumsuz duyarlılığın ADA'nın düşüşünde etkili olduğunu belirtiyorlar. MACD çizgisinin sinyal çizgisiyle olumsuz bir geçiş yapması ve long/short oranının düşük seyretmesi, ADA'nın kısa vadeli düşüş beklentilerini güçlendiriyor. Piyasa etkisi: Nötr

Dikkat! Balinalar Gözünü Cardano’ya (ADA) Dikti: Volatiliteye Neden Olabilir!

Cardano (ADA) son ​​48 saat içerisinde önemli ölçüde düşüş yaşadı ve hafta başında elde edilen tüm kazanımları etkili bir şekilde tersine çevirdi. 21milyon.com web sitesine göre sekizinci en büyük token, 20 Şubat’ta gördüğü aylık zirve olan 0,62 dolardan %6,4 geriledi. Son 24 saat içinde kripto para neredeyse hiç hareket etmedi ve bu durum işlem hacimlerinde de düşüşe yol açtı.

ADA’da Analist Görüşü

Kripto para analitik şirketi Santiment verilerine göre, kripto para birimine yönelik olumsuz bir piyasa duyarlılığı gösterdi ve bu da son düzeltmenin yansımalarının altını çizdi. Ayı yönlü açıklamalar ADA’nın 3 günlük grafiğinde satış sinyali fark eden popüler teknik analist Ali Martinez tarafından güçlendirildi. Ali Martinez konu hakkındaki açıklamalarında şunları söyledi:

Bu göstergenin düşüş sinyali verdiği son iki seferde ADA’nın bir fiyat düzeltmesi yaşadığını belirtmek önemli.

ADA’da Satış Baskısı Gelecek Mi?

ADA, göreceli güç endeksi’nin (RSI) aşırı alım seviyesi olan 70’e ulaşmasının ardından bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı. Belirtilen dönemden bu yana satın alma baskısı önemli ölçüde azaldı. Ancak yazı kaleme alındığında RSI hala nötr 50’nin üzerinde olduğundan ADA için kesin bir düşüş sinyali vermek için henüz çok erken olabilir. Hareketli ortalama yakınsama ıraksama (MACD) çizgisi, sinyal çizgisi ile düşüş yönlü bir geçiş yapmak üzereydi ve bu durumda satış zamanının gelebileceğini gösterebilir.

ADA balinaları bu geri çekilmeyi birikimlerini artırmak adına kullandı. Santiment’ten elde edilen veriler, 2 Şubat’tan bu yana 1.000’den fazla token’ın bulunduğu adreslerde artış olduğunu ortaya koydu. Tüm düşüş göstergelerinin ortasında bu durum orta ve uzun vadede ADA lehine güçlü bir açıklama olarak geldi. Bununla birlikte short pozisyon analistleri ADA’nın vadeli işlem piyasasına hakim olmaya devam etti. Coinglass verilerine ilişkin analizine göre, long/short oranı Şubat ayı boyunca 1’in altında kaldı, bu durumda ADA’nın yükselişinden ziyade düşüşüne dair beklentilerin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/dikkat-balinalar-g...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Popüler Altcoinde Ters Rüzgar! Token’da Düşüş Sürecek Mi?
CoinTürk
Popüler Altcoinde Ters Rüzgar! Token’da Düşüş Sürecek Mi?

yesterday at 10:01 AM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)