DEX na Cardano – SundaeSwap uruchamia sieć testową

Beincrypto/PL 8 months ago Report
Telegram LinkedIn

W komunikacie z 5 grudnia, firma stojąca za Cardano – Input Output HK – ogłosiła, że SundaeSwap DEX wkrótce uruchomi sieć testową.

IOHK dodało, że przewiduje rosnące zainteresowanie dużymi ambicjami Cardano w zakresie zdecentralizowanej giełdy.

Spodziewamy się ogromnego zainteresowania tym bardzo oczekiwanym wydarzeniem i dużej aktywności. Dlatego właśnie współpracujemy.

Later today, @SundaeSwap will launch their DEX on the #Cardano TestNet launch. We’re expecting a huge amount of interest in this highly-anticipated event, and lots of activity. This is why we are collaborating. Because we're looking to learn a lot, too.

1/8

— Input Output (@InputOutputHK) December 5, 2021

Jednak już pojawiły się problemy. Kilka błędów opóźniło uruchomienie z z niedzieli na poniedziałek.

Might have to rebrand to MondaeSwap😅…

In all seriousness, we've found a bug with our scoopers renewing scooper licenses.

We are cleaning that up, and as soon as it's completed testnet will be live for use. Thank you for staying patient with us!

— SundaeSwap Labs 🍨 (@SundaeSwap) December 6, 2021

Póki co jest to jedynie testnet. Wciąż jednak można wsiąść w nim udział. W tym celu potrzebny jest portfel innej firmy – taki jak Nami. Za jego pomocą będzie można uzyskać tokeny testnetu.

W ogłoszeniu nie wspomniano, jak długo będą trwały testy ani jak długo potrwa uruchomienie mainnetu. SundaeSwap jest skalowalnym DEX i zautomatyzowanym protokołem dostarczania płynności umożliwiającym natywną wymianę tokenów i ADA. Projekt pierwotnie opublikował białą księgę w czerwcu.

Testy wytrzymałościowe sieci

IOHK stwierdził, że celem testu jest “poddanie sieci dużej przepustowości”, umożliwiając zespołowi monitorowanie i analizowanie ustawień parametrów. Cardano początkowo ustawiło te parametry sieci, takie jak rozmiar bloku, limit procesora i limit pamięci, bardzo konserwatywnie.

Dodano, że w sieci testowej użytkownicy mogą spodziewać się zatorów i błędów. Będzie to oznaczać, że uzyskuje ona natężenie ruchu potrzebne do przeprowadzenia oceny.

Pamiętaj, że jest to wczesne oprogramowanie DApp, a to wciąż wczesne dni dla DeFi na Cardano. Testnety są kluczową częścią iteracji i poprawy doświadczenia.

Cardano miało “powolne i stałe” podejście do DeFi, Dappów i smart kontraktów. Sprawiło ono, że projekt stał się celem krytyki ze strony społeczności kryptowalut.

The first dapp went live on Cardano today and ADA fanboys are finally discovering that you can't peer review your way out of fundamental issues. pic.twitter.com/tYQXNcVKGN

— sassal.eth 🦇🔊🐼 (@sassal0x) September 4, 2021

Jednak nadal twierdzi, że jest w stanie konkurować z Ethereum, a nawet je przewyższyć.

IOHK powiedziało, “zignoruj FUD”, ponieważ będą błędy, z których niektóre zostały już zgłoszone przez użytkowników testnetu. Firma zachęciła użytkowników do przyłączenia się do jej kanału Discord. Tam można przekazać informacje zwrotne na temat platformy SundaeSwap.

Getting server error when trying to get tADA using address generated using NAMI wallet. pic.twitter.com/XEubyAB7Pl

— Uncle Joe Joe (@UncleJoeJoeMa) December 5, 2021

Reakcja cenowa ADA

Rodzimy token Cardano, ADA, spadł wraz z resztą rynku kryptowalut w weekend. Uruchomienie DEXa nie nadało monecie żadnego impetu.

W momencie pisania tego tekstu, ADA jest notowana na poziomie 1,4 USD i traci kolejne 3% w ciągu dnia,. Token stracił 15% w ciągu ostatnich siedmiu dni i spadł o 55% od swojego rekordowego poziomu 3,02 USD z 9 września.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Original Source: https://beincrypto.pl/dex-na-cardano-sundaeswap-uruchamia-siec-testowa/

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
We at Cardano Feed have some proposals in Catalyst Fund 9 (F9) to continue changing the Cardano Ecosystem.
If you are you using your ADA to vote in Cardano’s Project Catalyst don’t forget to voice your vote. We would be excited if you can see, comment, share and vote for us. Our Proposals: https://linktr.ee/cardanofeed
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Beincrypto/PL