Deneyimli Analist Açıkladı: Altcoin Sezonu Başladı mı?

3 days ago    80 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Bitcoin (BTC) 58 bin dolar seviyesini aştı ve BTC’nin bu başarısı bir süredir durgun olan altcoin piyasasında yeni bir yükseliş trendinin başlamasını sağladı. Piyasada birçok kripto para biriminde ortalama %5,5 gibi bir artış gözlenirken, kripto para uzmanlarının geçtiğimiz hafta üzerinde durdukları Polkadot (DOT), son yirmi dört saatte %18 değer kazandı.

Altcoin piyasasının hareketlenmesiyle yatırımcılar, altcoinler için beklenen yeni boğa sezonunun başlayıp başlamadığını merak ediyor. Değerlendirmeleri ve analizleri ile dünya genelinde yüz binlerce kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Michael van de Poppe, son videosunda altcoin piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. Altcoin sezonu hakkında fikirlerini belirten Poppe, önümüzdeki dönem için kısa vadede değer kazanmasını beklediği 3 altcoini açıkladı.

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Birçok kripto para uzmanı gibi Poppe da 2021 yılı sona ermeden yeni bir altcoin sezonu başlayacağını iddia ediyor. Bir diğer deneyimli analist Elliot Wainman, bir sonraki altcoin sezonunun tarihin en büyük sıçraması olacağı görüşünde. Benzer şekilde Lark Davis, önümüzdeki haftalarda, Bitcoin’in rekor kırması ile birlikte yeni bir yükseliş trendi bekliyor. Davis, özellikle Amerika’nın Bitcoin madenciliğinde liderliği ele geçirmiş olmasının önemine vurgu yapıyor. Madencilikte %35 ile liderliği ele geçiren ABD’yi %18 ile Kazakistan takip ediyor.

Davis, Amerika’daki madencilerin Çin’dekilere oranla çok daha fazla çevreci enerji kaynakları kullandığına değindi. Enerji kaynaklarının yenilenebilir kaynaklara dönüşmesi, Bitcoin eleştirilerinin odak noktalarından birini ortadan kaldıracak. Davis’e göre madencilik konusunda atılım yapan Teksas’taki tesisler daha çok güneş ve rüzgar enerjisini kullanıyorlar. Analist, Bitcoin üzerindeki enerji baskısının ortadan kalkmasının, piyasanın değerini artıracağına inanıyor.

Poppe, Bitcoin’in bir süre daha güçlenmeye devam edeceğini öngörüyor. Başarılı analist, diğer kripto para birimlerinin kasım ayında sıçramalara başlayacağını tahmin ediyor. Son videosunda kısa vadeli hedeflerini açıklayan Hollandalı kripto para yatırımcısı, takipçileri için 3 altcoinin analizini yaptı. Analizlerinde dolar yerine Bitcoin çiftini kullanan analist, şu anda altcoinler için bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyor.

1. VeChain (VET) Desteğe Ulaştı

Değerlendirmesine VeChain ile başlayan analist, VET/BTC paritesinin son bir yılda gösterdiği performansı inceledi. 0,0..10 BTC bölgesine dikkat çeken Poppe, VeChain’in grafiğinde bu bölgenin kuvvetli bir desteğe sahip olduğunun altını çiziyor. Analist, Bitcoin’in tek başına değer kazandığı ya da altcoinlerin daha hızlı değer kaybettiği bölümlerde, VET’in destek bulduğu noktaya yakın olduğumuzu belirtiyor. VET, bir önceki altcoin sezonunda Bitcoin’e göre yaklaşık beş kat daha iyi performans gösterdi.

VET için ilk alım bölgesini 0,0..011 BTC olarak gösteren Poppe, 0,0..015 BTC bölgesinin de kuvvetli bir alım potansiyeli barındırdığına değindi. Bununla birlikte, altcoin yatırımları yapmaya başlamadan önce Ethereum’un Bitcoin karşısında güçlendiğini görmenin önemli olduğunun altını çizdi.

2. Cardano (ADA) Alım Bölgeleri

Cardano grafiklerinin VET grafiklerine benzediğini belirten analist, ADA için destek seviyelerinin oldukça belirgin olduğunu ifade ediyor. Analiste göre ADA için ilk alım bölgesi 0,0..029 BTC seviyesinde başlıyor. Poppe, bu desteğin kaybedilmesi durumunda ikici alım bölgesinin 0,0..019 BTC seviyesinde başlayacağını iddia ediyor. Bir önceki ayı sezonunda BTC/ADA paritesinde Bitcoin’in %65 güçlendiğine değinen Poppe, bu senaryonun tekrar etmesi durumunda 0,0..019 BTC seviyesinin görülebileceğini belirtiyor.

3. Altcoin Analizi: Solana (SOL)

Yaz aylarında Bitcoin ve Ethereum karşısında güç kazanan SOL, eylül ayında başlayan değer kayıplarının ardından BTC karşısında güç kaybetmeye başladı. Özellikle BTC’nin ekim ayının başlaması ile birlikte değer kazanmaya başlaması, ikili arasındaki farkın açılmasına neden oldu. Poppe, SOL alım bölgesi için net konuştu. Alım için 0,0013 BTC seviyesini gösteren analist, bu bölgenin dışında Solana yatırımlarını asla düşünmeyeceğini söyledi. Analist, günlük yatırımlar için 0,0023 BTC ve 0,0019 BTC seviyelerinin de değerlendirilebileceğini belirtti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Beincrypto - TK

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem