Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

10/14/2021

·

478 views


Deneyimli Analist Açıkladı: Altcoin Sezonu Başladı mı?

Bitcoin (BTC) 58 bin dolar seviyesini aştı ve BTC’nin bu başarısı bir süredir durgun olan altcoin piyasasında yeni bir yükseliş trendinin başlamasını sağladı. Piyasada birçok kripto para biriminde ortalama %5,5 gibi bir artış gözlenirken, kripto para uzmanlarının geçtiğimiz hafta...

Deneyimli Analist Açıkladı: Altcoin Sezonu Başladı mı?

Bitcoin (BTC) 58 bin dolar seviyesini aştı ve BTC’nin bu başarısı bir süredir durgun olan altcoin piyasasında yeni bir yükseliş trendinin başlamasını sağladı. Piyasada birçok kripto para biriminde ortalama %5,5 gibi bir artış gözlenirken, kripto para uzmanlarının geçtiğimiz hafta üzerinde durdukları Polkadot (DOT), son yirmi dört saatte %18 değer kazandı.

Altcoin piyasasının hareketlenmesiyle yatırımcılar, altcoinler için beklenen yeni boğa sezonunun başlayıp başlamadığını merak ediyor. Değerlendirmeleri ve analizleri ile dünya genelinde yüz binlerce kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Michael van de Poppe, son videosunda altcoin piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. Altcoin sezonu hakkında fikirlerini belirten Poppe, önümüzdeki dönem için kısa vadede değer kazanmasını beklediği 3 altcoini açıkladı.

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Birçok kripto para uzmanı gibi Poppe da 2021 yılı sona ermeden yeni bir altcoin sezonu başlayacağını iddia ediyor. Bir diğer deneyimli analist Elliot Wainman, bir sonraki altcoin sezonunun tarihin en büyük sıçraması olacağı görüşünde. Benzer şekilde Lark Davis, önümüzdeki haftalarda, Bitcoin’in rekor kırması ile birlikte yeni bir yükseliş trendi bekliyor. Davis, özellikle Amerika’nın Bitcoin madenciliğinde liderliği ele geçirmiş olmasının önemine vurgu yapıyor. Madencilikte %35 ile liderliği ele geçiren ABD’yi %18 ile Kazakistan takip ediyor.

Davis, Amerika’daki madencilerin Çin’dekilere oranla çok daha fazla çevreci enerji kaynakları kullandığına değindi. Enerji kaynaklarının yenilenebilir kaynaklara dönüşmesi, Bitcoin eleştirilerinin odak noktalarından birini ortadan kaldıracak. Davis’e göre madencilik konusunda atılım yapan Teksas’taki tesisler daha çok güneş ve rüzgar enerjisini kullanıyorlar. Analist, Bitcoin üzerindeki enerji baskısının ortadan kalkmasının, piyasanın değerini artıracağına inanıyor.

Poppe, Bitcoin’in bir süre daha güçlenmeye devam edeceğini öngörüyor. Başarılı analist, diğer kripto para birimlerinin kasım ayında sıçramalara başlayacağını tahmin ediyor. Son videosunda kısa vadeli hedeflerini açıklayan Hollandalı kripto para yatırımcısı, takipçileri için 3 altcoinin analizini yaptı. Analizlerinde dolar yerine Bitcoin çiftini kullanan analist, şu anda altcoinler için bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyor.

1. VeChain (VET) Desteğe Ulaştı

Değerlendirmesine VeChain ile başlayan analist, VET/BTC paritesinin son bir yılda gösterdiği performansı inceledi. 0,0..10 BTC bölgesine dikkat çeken Poppe, VeChain’in grafiğinde bu bölgenin kuvvetli bir desteğe sahip olduğunun altını çiziyor. Analist, Bitcoin’in tek başına değer kazandığı ya da altcoinlerin daha hızlı değer kaybettiği bölümlerde, VET’in destek bulduğu noktaya yakın olduğumuzu belirtiyor. VET, bir önceki altcoin sezonunda Bitcoin’e göre yaklaşık beş kat daha iyi performans gösterdi.

VET için ilk alım bölgesini 0,0..011 BTC olarak gösteren Poppe, 0,0..015 BTC bölgesinin de kuvvetli bir alım potansiyeli barındırdığına değindi. Bununla birlikte, altcoin yatırımları yapmaya başlamadan önce Ethereum’un Bitcoin karşısında güçlendiğini görmenin önemli olduğunun altını çizdi.

2. Cardano (ADA) Alım Bölgeleri

Cardano grafiklerinin VET grafiklerine benzediğini belirten analist, ADA için destek seviyelerinin oldukça belirgin olduğunu ifade ediyor. Analiste göre ADA için ilk alım bölgesi 0,0..029 BTC seviyesinde başlıyor. Poppe, bu desteğin kaybedilmesi durumunda ikici alım bölgesinin 0,0..019 BTC seviyesinde başlayacağını iddia ediyor. Bir önceki ayı sezonunda BTC/ADA paritesinde Bitcoin’in %65 güçlendiğine değinen Poppe, bu senaryonun tekrar etmesi durumunda 0,0..019 BTC seviyesinin görülebileceğini belirtiyor.

3. Altcoin Analizi: Solana (SOL)

Yaz aylarında Bitcoin ve Ethereum karşısında güç kazanan SOL, eylül ayında başlayan değer kayıplarının ardından BTC karşısında güç kaybetmeye başladı. Özellikle BTC’nin ekim ayının başlaması ile birlikte değer kazanmaya başlaması, ikili arasındaki farkın açılmasına neden oldu. Poppe, SOL alım bölgesi için net konuştu. Alım için 0,0013 BTC seviyesini gösteren analist, bu bölgenin dışında Solana yatırımlarını asla düşünmeyeceğini söyledi. Analist, günlük yatırımlar için 0,0023 BTC ve 0,0019 BTC seviyelerinin de değerlendirilebileceğini belirtti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://beincrypto.com.tr/deneyimli-anal...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BeInCrypto (TK)

See more
Bir Web3 Projesi Daha Battı: Fiyat Sıfıra Gidiyor
BeInCrypto (TK)
Bir Web3 Projesi Daha Battı: Fiyat Sıfıra Gidiyor

11/24/2022

·

5 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X