Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

06/17/2023

·

42 views


Trwa delisting altcoinów: ADA, MATIC i SOL znikają z tej giełdy

Bakkt ogłosił delisting altcoinów z giełdy. ADA, MATIC i SOL mają zostać wycofane. Z powód zostały podane niejasności regulacyjne. Posunięcie to wpisuje się w niedawny trend wycofywania altcoinów z giełd ze...

Trwa delisting altcoinów: ADA, MATIC i SOL znikają z tej giełdy

Bakkt ogłosił delisting altcoinów z giełdy. ADA, MATIC i SOL mają zostać wycofane. Z powód zostały podane niejasności regulacyjne. Posunięcie to wpisuje się w niedawny trend wycofywania altcoinów z giełd ze względu na wzmożoną kontrolę SEC.

Amerykańska firma oświadczyła, że rozpoczyna delisting altcoinów ADA, MATIC i SOL w świetle obecnej niepewności regulacyjnej dotyczącej tokenów. Dzieje się to po podobnych posunięciach Robinhood i eToro.

Delisting altcoinów z giełd po klasyfikacji SEC

Niedawny delisting altcoinów z giełd odzwierciedla powszechne obawy branży dotyczące statusu prawnego monet wymienionych w pozwach Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Binance U.S. i Coinbase.

Przewodniczący SEC Garry Gensler stwierdził wcześniej, że wszystkie kryptowaluty inne niż Bitcoin mogą teoretycznie podlegać jurysdykcji SEC. Najnowsze działania komisji kategoryzują Cardano, Polygon, Solana i inne altcoiny jako papiery wartościowe.

Sponsorowane

Sponsorowane

Od czasu tych wstrząsających doniesień ze strony SEC, szeroki amerykański sektor kryptowalut mocno chwieje się. Szczególnie giełdy kryptowalut znalazły się w trudnej sytuacji.

Robinhood, eToro i Bakkt wycofują z rynku duże altcoiny

Binance U.S. mogło zdecydować się na zawieszenie wszystkich wpłat i wypłat w USD w oczekiwaniu na rozwiązanie. Natomiast inne firmy poszły alternatywną ścieżką i przeprowadzają delisting altcoinów.

Robinhood ogłosił w dniu 9 czerwca, że zakończy wsparcie dla Cardano, Polygon i Solana. Kilka dni później eToro ogłosiło, że jego klienci z siedzibą w USA nie będą mogli handlować ALGO, MANA, DASH i MATIC.

Sponsorowane

Sponsorowane

Natomiast teraz Bakkt przygotowuje się również do wycofania głównych altcoinów ze swojej platformy.

Główny radca prawny i sekretarz firmy, Marc D’Annunzio, przekazał tę wiadomość. W wywiadzie opublikowanym w piątek D’Annunzio powiedział, że tokeny pozostaną niedostępne “dopóki nie będzie większej jasności co do tego, jak zaoferować szerszą listę monet zgodnie z przepisami”.

SEC i delisting altcoinów

Bakkt oddala się od detalicznych usług kryptograficznych

Niedawny delisting altcoinów – ADA, MATIC i SOL – jest zgodny z posunięciami amerykańskich giełd, aby uchronić się przed potencjalnymi zarzutami SEC. Jednak wysiłki Bakkt zmierzające do ulepszenia oferty kryptowalut poprzedzają najnowsze zagrożenie regulacyjne.

Już w zeszłym miesiącu firma rozpoczęła delisting altcoinów ze swojej giełdy. W ten sposób wycofała między innymi tokeny takie jak AAVE, ENJ, UNI, XLM i XTZ.

Sponsorowane

Sponsorowane

Decyzja o delistingu z giełdy wielu znanych altcoinów jest zgodna z długoterminową strategią Bakkt. Jak wspomniano po sfinalizowaniu przejęcia przez Apex Crypto w kwietniu, Bakkt odchodzi od rynku detalicznego. Zamiast tego koncentruje się na usługach B2B (business-to-business).

W tym celu firma nabyła gotową platformę handlu kryptowalutami Apex, aby wzmocnić swoją ofertę B2B. Podobnie Bakkt zlikwidował w lutym własną detaliczną giełdę kryptowalut.

Ponieważ Bakkt coraz bardziej koncentruje się na rynku B2B, zapewnienie szerokiej oferty monet jest mniej ważne. Najwyraźniej jego klienci biznesowi są bardziej zainteresowani zdolnością do bezpiecznego i wydajnego zasilania transakcji Bitcoina i Ethera.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/delisting-altc...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

56 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)