Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

07/14/2022

·

257 views


DefiLlama Rapor Yayımladı: Cardano (ADA) Ne Durumda?

Uzun süredir devam kripto kışı etkisini devam ettiriyor. Popüler akıllı sözleşme Cardano (ADA) kripto para piyasalarındaki ayı sezonunu kendi lehine çevirmeye çalışarak son zamanlarda birçok yeni projeye imza attı. DefiLama Verileri Bir DeFi veri izleyicisi platformu olan DefiLlama’nın yayımladığı...

DefiLlama Rapor Yayımladı: Cardano (ADA) Ne Durumda?

Popüler akıllı sözleşme Cardano (ADA) bünyesine eklediği birçok yenilik ile yatırımcıların ilgi odağı olmuş durumda. Yeni raporda Cardano ne durumda?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Uzun süredir devam kripto kışı etkisini devam ettiriyor. Popüler akıllı sözleşme Cardano (ADA) kripto para piyasalarındaki ayı sezonunu kendi lehine çevirmeye çalışarak son zamanlarda birçok yeni projeye imza attı.

DefiLama Verileri

Bir DeFi veri izleyicisi platformu olan DefiLlama’nın yayımladığı verilere göre, DeFi ödünç verme platformu olan FluidTokens, Total Value Locked’da (TVL) şaşırtıcı bir büyüme kaydetti. Raporun yayımlandığı tarihte, FluidTokens platformu son yedi günde %16,47 ve geçen ay yaklaşık %54.000 oranında bir büyüme gösterdi.

Bununla birlikte Cardano’nun TVL’si de son 24 saatte %3,12 oranında hafif bir artışla 137,21 milyon dolar değerinde ve TVL 111,69 milyon kayıt yaptı. Merkeziyetsiz finans (DeFi) sistemine veya genel olarak DeFi protokollerine yerleştirilen kripto para birimlerinin toplam değeri, kilitli toplam değer (TVL) olarak adlandırılır. WingRiders ve DefiLlama tarafından izlenen popüler akıllı sözleşme Cardano merkeziyetsiz borsaların en büyüğüdür. Ayrıca TVL’de yaklaşık 48.99 milyon dolar ile WingRiders, %35.71 oranında bir pazar hâkimiyetini elinde tutuyor.

Cardano Çalışmaları

Öte yandan Cardano’nun aşırı teminatlandırılmış algoritmik stablecoin’i iagon ve Djed’in arasındaki bir başka işbirliği projesi COTI ağı aracılığıyla halka açıldı. Cardano’nun stablecoin’lerinden iagon merkezi olmayan bir depolama platformu çalışması yürütmektedir. Djed ise genel ticaret sürecinde önemli bir rol oynayacaktır. Djed bu işbirliğinin bir sonucu olarak, iagon’un paylaşılan depolama ekonomisi platformunda bir depolama değişim ödeme yöntemi olarak benimsenecek.

Bunların yanı sıra Temmuz ayının başında COTI, Djed için emlak şirketi olan Kirkstone ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Kirkstone kullanıcıları entegrasyonun ardından kira ödemesi yapmak için Djed’i kullanabilecekler. WhaleStats’a göre ADA, son 24 saat içinde en büyük 2.000 BSC balinası arasında satın alınan ilk 10 token listesine geri döndü. Yazı kaleme alındığında ADA 0.43 dolar seviyesinden işlem görüyor.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/defillama-rapor-ya...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from CoinTürk

See more
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?
CoinTürk
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?

11/21/2022

·

77 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X