Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

06/05/2023

·

102 views


Davada Adı Geçen Cardano (ADA) Kurucusundan Binance Davası ile İlgili Açıklama: CZ De Cevap Verdi!

Güncelleme: 05.06.2023 - 21:16 Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri olan Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Binance’e ve CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) menkul kıymetler...

Davada Adı Geçen Cardano (ADA) Kurucusundan Binance Davası ile İlgili Açıklama: CZ De Cevap Verdi!

Güncelleme: 05.06.2023 - 21:16

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri olan Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Binance’e ve CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açtığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştiren bir bildiri yayınladı.

Hoskinson, Twitter hesabında paylaştığı uzun bir yazıda SEC’i, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve bir avuç büyük banka aracılığıyla insanların finansal yaşamlarının her yönünü kontrol etmeyi amaçlayan bir “chokepoint 2.0” gündemi izlemekle suçladı.

SEC’in davasının düzenleyici bir olay olmadığını, kripto para birimlerinin varlığı ve temsil ettikleri şeyle “siyasi felsefi bir ihtilaf” olduğunu söyledi.

With respect to Binance, I'm reading through the SEC complaint. It's over 130 pages, but seems like the next in a series of steps to implement chokepoint 2.0 in the United States. The end goal is a agenda based CBDC partnered with a handful of massive banks and end-to-end control…

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) June 5, 2023

Hoskinson, SEC’in bağımsız kimlik, kendi cüzdanına sahip olma ve ekonomik faaliyetlerini kontrol etme özgürlüğü kavramlarını kitlelerin elinden almaya ve bunları “aydınlanmış” azınlığa vermeye çalıştığını iddia etti.

Durumu özgürlük ve otoriterlik arasındaki bir mücadeleye benzeten Hoskinson, bunun tüm kripto para sektörünün Amerika Birleşik Devletleri’nin bir distopyaya kaymasını önleyebilecek sağduyulu bir dizi kural ve kılavuz için birleşmesi için mükemmel bir fırsat olduğunu söyledi.

Ayrıca, yasal zorluklara rağmen sektörün hayatta kalacağına ve gelişeceğine olan inancını dile getirdi ve daha sonra söyleyecek daha çok şeyi olacağını söyledi.

CZ, Hoskinson’ın açıklamasına kendi Twitter hesabından bir alıntıyla yanıt verdi ve Hoskinson’ın sektöre birlik çağrısı yaptığı bölümü vurguladı.

🙏 "a perfect opportunity for the entire industry to set aside it's fragmented nature and unite for a common sense set of rules and guidelines"

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) June 5, 2023

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/davada-ad...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from Bitcoin Sistemi

See more
Santiment Analistleri DOGE ve ADA'yı Değerlendirdi: "Cardano'daki (ADA) Bu Gelişme Genellikle Fiyat Sıçramalarından Önce Yaşanır"
Bitcoin Sistemi
Santiment Analistleri DOGE ve ADA'yı Değerlendirdi: "Cardano'daki (ADA) Bu Gelişme Genellikle Fiyat Sıçramalarından Önce Yaşanır"

11/27/2023

·

11 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)