COTI wyemituje stablecoina w sieci Cardano

2 weeks ago    59 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

COTI w ten weekend wprowadził nowy algorytmiczny stablecoin o nazwie Djed na Cardano. Jego celem jest rozwój zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci.

Djed stablecoin został ogłoszony na Cardano Summit w Wyoming 26 września przez założyciela IOHK Charlesa Hoskinsona.

W ogłoszeniu dodano, że platforma finansowa klasy korporacyjnej COTI będzie oficjalnym emitentem Djed. Co więcej, moneta będzie korzystała z nowych smart kontraktów Cardano, aby zapewnić stabilność ceny.

Djed wejdzie na zatłoczony już rynek stablecoinów, który jest zdominowany przez Tether i USD Coin. Jednak jego rynkiem docelowym są projekty rozwijane na Cardano.

DeFi pojawi się na Cardano

Nowy stablecoin będzie wspierany przez “rezerwę monet bazowych”. W komunikacie nie sprecyzowano jednak, które to będą aktywa oraz w jakich proporcjach. Zgodnie z białą księgą, zachowuje on swoje powiązanie poprzez działanie jak bank oraz kupowanie i sprzedawanie aktywów kryptowalutowych i stablecoinów przy jednoczesnym utrzymaniu swoich monet rezerwowych. Nie było również wzmianki o podaży, ale ponieważ jest to stablecoin algorytmiczny, prawdopodobnie dynamicznie dostosuje ona się do popytu.

W białej księdze stwierdzono również:

Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, jest to pierwszy protokół stablecoin, w którym roszczenia dotyczące stabilności są precyzyjnie i matematycznie stwierdzone i udowodnione.

Shahaf Bar-Geffen, dyrektor naczelny COTI Group, powiedział, że nowy stablecoin sprawi, że opłaty transakcyjne Cardano będą znacznie bardziej przewidywalne:

Wierzę, że dodanie stablecoina Djed do blockchaina Cardano znacznie poprawi sposób rozliczania transakcji na platformie.

Charles Hoskinson określił Djed jako “game-changer w przestrzeni kryptowalutowej”, przemawiający do zupełnie nowej publiczności. Nie było jednak wzmianki o dacie premiery.

Rodzimy token Cardano, ADA nadal handluje na poziomie około 2,25 USD według CoinGecko. Nie poszedł on w ślady tokenów DeFi, które w tym momencie notują wzrosty.

ADA straciła około 14% w ciągu ostatnich dwóch tygodni i spadła o 27% od swojego rekordowego poziomu z 2 września.

Ekoststem stablecoinów

Sektor stablecoinów jest nadal zdominowany przez Tether, którego udział w rynku według CoinGecko wynosi 55%. Własny raport przejrzystości Tether stwierdza, że obecnie w obiegu znajduje się 69,5 miliarda USDT. Nieco ponad 51% z nich znajduje się w sieci TRON, a większość pozostałych na Ethereum.

USDC od Circle jest na drugim miejscu z udziałem w rynku wynoszącym nieco poniżej 25% i 29,7 miliardów monet w obiegu. Binance USD jest trzecim co do wielkości stablecoinem. Jego udział w rynku to 11%, a w obiegu znajduje się 13,6 miliarda BUSD.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Beincrypto - PL

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem