Logo
Cardano Ecosystem

Bithub

11/23/2023

·

85 views


Co za wzrost! Jeden na trzech posiadaczy tej kryptowaluty wychodzi na plus | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja lis 23, 2023 3 Cardano, znane jako kluczowa platforma blockchain dla DApps, DeFi i Web3, ostatnio zyskało na znaczeniu dzięki nowym inicjatywom rozwijającym jego decentralizację i...

Co za wzrost! Jeden na trzech posiadaczy tej kryptowaluty wychodzi na plus | BitHub.pl

Ostatnia aktualizacja lis 23, 2023 3

FlyingAtom Kantor 420

Cardano, znane jako kluczowa platforma blockchain dla DApps, DeFi i Web3, ostatnio zyskało na znaczeniu dzięki nowym inicjatywom rozwijającym jego decentralizację i możliwości sieci. Te innowacje mają wpływ na przyszłość kryptowaluty ADA, a być może także na cały sektor kryptowalut.

Wzrost wartości i zainteresowania Cardano

Ostatnie miesiące przyniosły znaczący wzrost wyceny ADA. Zgodnie z danymi Finbold z września 2023, kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty wzrosła z 8,99 miliarda dolarów do 13,16 miliarda, co oznacza wzrost o 46%. To imponujące osiągnięcie, choć ostatnio nastąpiło nieco spowolnienie wzrostu ceny z powodu inflacji podaży tokena.

Interesujący jest fakt, że obecnie aż jedna trzecia posiadaczy tokena ADA jest „nad kreską”, co stanowi ogromny skok w porównaniu do 5% posiadaczy z poprzedniego raportu. Wartość tokena również wzrosła – z 0,254 dolarów na początku września do 0,38 dolara w chwili publikacji tego artykułu.

Zobacz także: Plotki i teorie spiskowe wokół XRP. Giganci kupili miliony tych tokenów?

Profil posiadaczy kryptowaluty i perspektywy rynkowe

Mimo tych optymistycznych danych, istotna część posiadaczy ADA nadal zmaga się z niezrealizowanymi stratami. Blisko 60% właścicieli odnotowuje straty, w kontraście do 7% osiągających próg rentowności, a pozostałe 33% cieszy się zyskami.

Ciekawostką jest, że tylko 34% adresów portfeli ADA klasyfikuje się jako inwestorzy lub „wieloryby”. Ten ostatni to posiadacz przekraczający 1% obiegowego zapasu. Z kolei blisko dwie trzecie adresów (64%) to osoby trzymające swoje pozycje w Cardano przez ponad rok. To świadczy o ich długoterminowym zaangażowaniu i wierze w sam projekt.

Podsumowując, większy odsetek długoterminowych posiadaczy ADA odnotowujących straty może oznaczać, że są mniej skłonni do sprzedaży swoich aktywów. Wzrost kapitału na rynku kryptowalut i rosnący popyt mogą ograniczyć presję sprzedażową, co sprzyja zwiększeniu wartości tokena.

Jednakże, ta sytuacja może ulec zmianie w miarę wzrostu ceny, co skłoni więcej posiadaczy do pozytywnej oceny swoich inwestycji. W obliczu tych zmian, przyszłość Cardano wydaje się być niezwykle interesująca.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on Bithub

ORIGINAL SOURCE

https://bithub.pl/kryptowaluty/co-za-wzr...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bithub

See more
Założyciele Ethereum i Cardano... zawalczą w MMA? Hoskinson wziąłby to na poważnie | BitHub.pl
Bithub
Założyciele Ethereum i Cardano... zawalczą w MMA? Hoskinson wziąłby to na poważnie | BitHub.pl

last Sunday at 5:58 AM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)