Charles Hoskinson: Cardano jest w tej chwili nr 3 w DeFi

Cardano Center 1 month ago Report
Telegram LinkedIn

Debiut Cardano w obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi) wydaje się coraz bardziej udany, mimo że sieć nadal ma względnie niską całkowitą wartość zablokowaną (tzw. TVL – total value locked), aby konkurować z liderami w tej branży. Wynika to jednak z danych liczbowych, które są prezentowane w pewnym sensie zaburzonej formie.

Założyciel Cardano sugeruje: policzcie stake’owane ADA

Aktualnie Cardano nie może być uważane za lidera w przestrzeni DeFi, ale jeśli chodzi o sieci o największym odsetku środków w stakingu, sieć znajduje się na szczycie. Przy zastakowanej ponad 72% całkowitej podaży, Cardano zasadniczo posiada już miliardy dolarów „pracujące” w sieci. Ale dlaczego nie jest to obliczane w oficjalnych wartościach TVL?

W przeciwieństwie do większości platform obsługujących smart kontrakty, staking Cardano nie wymaga od użytkownika blokowania swoich ADA na jakikolwiek czas. Mówiąc najprościej, mimo że posiadacze ADA mogą zdobywać nagrody za swoje stakowane kryptowaluty, mogą swobodnie przesyłać czy zamieniać swoje ADA w dowolnym momencie. W związku z tym nie kwalifikuje to tych postawionych monet do zliczenia podczas sumowania TVL sieci.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, ubolewał nad tą rozbieżnością w niedawnym tweecie, w którym wyjaśnił, że TVL Cardano byłby znacznie wyższy, gdyby policzono liczbę ADA w stakingu, niezależnie od tego, czy są one faktycznie zablokowane, czy nie. Hoskinson ujawnił, że gdyby tak się stało, TVL sieci wyniesie ponad 19 miliardów dolarów.

Fun Fact, if you counted the staked Ada, cardano's TVL would be over 19 billion dollars. Why don't we count it? Because you don't need to lock your Ada to stake it.

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) May 6, 2022

Warto zauważyć, że z taką wartością Cardano byłoby trzecią co do wielkości platformą pod względem TVL. Obecnie tytuł ten należy do sieci Binance Smart Chain, która według danych DeFi Llama może pochwalić się TVL w wysokości 12,03 miliarda dolarów. Jednak ponieważ staking ADA nie wymaga ich zablokowana, wartość ta pozostaje niewliczona, a TVL dla Cardano na tej samej platformie szacowany jest jedynie na nieco ponad 200 milionów dolarów.

Niemniej jednak wydaje się, że zwolennicy sieci pozostają tym niewzruszeni (tak, to my 🙂 ). Cardano nadal rośnie nie tylko pod względem wolumenu, ale także liczby nowych użytkowników, którzy dołączają do społeczności.

Dane pokazują, że w pierwszym kwartale 2022 r. stworzono około 3,2 mln nowych portfeli. Stanowiło to 1600% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Transakcje zamiany tokenów w sieci również radzą sobie niesamowicie dobrze, ponieważ większość transakcji na DEXach jest rozliczana w niecałą minutę, co stanowi duży progres względem początkowych możliwości sieci.

Original Source: https://www.cardanocenter.pl/charles-hoskinson-cardano-jest-w-tej-chwili-nr-3-w-defi/...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Cardano Center