Charles HoskinsonCharles Hoskinson

Charles Hoskinson, blockchain araçlarının devlet kurumlarını nasıl dönüştürebileceğini açıkladı. Cardano (ADA) blok zinciri çözümlerinin arkasındaki yazılım stüdyosu olan IOG’nin CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hoskinson, hükümet sistemlerinde blok zincir tabanlı araçların beklentileri hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Hoskinson, dağıtılmış, demokratik ve izinsiz sistemler olarak blockchain sistemlerinin kamu hizmetlerini her zamankinden daha erişilebilir hale getirebileceğini söyledi. Hoskinson’a göre toplumdaki en yoksul ve en savunmasız kişinin ABD başkanı olarak eşit erişime sahip olmasını sağlıyor ve insanlık tarihinde böyle bir zaman hiç olmadı. Ayrıca, bir ulusun (ABD, Çin) küresel siyasi süreçler üzerinde ezici bir kontrol elde etmesini engelleyebilir. Bu da yönetişimin kalitesini artıracaktır.

binance

Imagine tax revenue is open source, everybody can see where money is coming from, where it's going and traditional institutions of governance develop in efficiency + efficacy at same rate as iPhone. Blockchain and Gov with Charles Hoskinson@IOHK_Charles https://t.co/PqVJsh9G2o

— Brian McGleenon (@BMcGleenon) July 15, 2022


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!