Charles Hoskinson’a Göre Cardano Tabanlı Merkezi Olmayan Borsaları Ne Zaman Bekleyeceğiz?

1 month ago    164 views
Telegram LinkedIn

coinprojesi.com cardano 2Charles Hoskinson'a Göre Cardano Tabanlı Merkezi Olmayan Borsaları Ne Zaman Bekleyeceğiz? 2

Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, merkezi olmayan borsaların piyasa değerine göre altıncı en büyük blok zincirine ulaşmasına sadece birkaç hafta kaldığını ortaya koyuyor.

Hoskinson, bir tweet’te, test ağını 5 Aralık’ta başlatacak olan Cardano’da merkezi olmayan bir ticaret protokolü olan SundaeSwap’ın arkasındaki ekiple “gerçekten gurur duyduğunu” söyledi. Bir test ağının amacı, ana ağın başlatılmasından önce varsa hataların yanı sıra olası darboğazları ve verimsizlikleri belirlemektir.

Really proud of this team for all their hard work and getting things done so quickly. I don't imagine they'll be on the testnet for long. With any luck, looks like Dexes are coming just in time for/around Christmas https://t.co/JYtih6YRHM

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) December 1, 2021

Cardano’nun yaratıcısı ve Cardano odaklı geliştirme firması Input Output Hong Kong’un (IOHK) CEO’suna göre, merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), Noel tatili sırasında veya hemen öncesinde piyasa değeri ile altıncı en büyük blok zincirine ulaşabilir.

“Tüm sıkı çalışmaları ve işleri bu kadar çabuk bitirmeleri için bu ekiple gerçekten gurur duyuyorum. Testnet’te uzun süre kalacaklarını sanmıyorum. Şansımız yaver giderse, görünüşe göre Dexes Noel için tam zamanında geliyor.”

SundaeSwap merkezi olmayan borsasının beklenen açılışı, Cardano’nun başarılı Alonzo hard fork’unun ardından akıllı sözleşme dönemine girmesinden haftalar sonra geliyor.

SundaeSwap yaptığı açıklamada, “lansman için ayrıntılı bir yol haritası sağlayacağını” söyledi ancak bir tarih belirtmedi.

SundaeSwap’ın duyurusu, kullanımda bir artış kaydettikten sonra IOHK’nın Cardano ağını yükseltmesinden günler sonra geliyor. IOHK’ya göre, günlük işlem sayısı bir yıl önceki 10.000’den 2021 Kasım’ında 200.000’e yükseldi.

IOHK tarafından yapılan en son yükseltme, bir saniyede işlenebilecek işlem sayısını artırmak için Cardano’daki blok boyutunun %12,5 oranında arttığını görecek.

Cardano İşlem Fiyatı!

ADA, yazı yazılırken 1.71 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Post Views: 80


FLICKTO 2ND IDO ROUND - hosted on ADAX – IS NOW LIVE!
The Flickto team has partnered with ADAX to host our first IDO round. This is your opportunity to invest in Flickto and obtain FLICK tokens at their lowest possible price. Learn more www.flickto.io
Read the article in Coinprojesi