Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/20/2024

·

78 views


Çarpıcı Uzman Analizi Sonrası Gözler Bu Altcoin’e Çevrildi! 2 Dolara Kadar Yükselebilir!

Cardano'nun ADA'sının fiyatındaki son düşüş eğilimi yatırımcıların endişesini artırmış durumda.Kripto para analisti Ali Martinez'e göre şu an ADA'ya yatırım yapmak için uygun bir zamanda olunabileceğini değerlendiriyor.Martinez'in MVRV Oranı analizine dayanarak yaptığı tahmin altcoin'in kısa süre içinde yükseleceğini ve potansiyel olarak 2 doların üzerine çıkabileceğini gösteriyor.Piyasa etkisi: Nötr


Çarpıcı Uzman Analizi Sonrası Gözler Bu Altcoin’e Çevrildi! 2 Dolara Kadar Yükselebilir!

Cardano (ADA), başlangıçta yeni zirvelere doğru bir dizi yukarı yönlü hareketle umut vaat eden fiyat hareketiyle son aylarda büyük ilgi gördü. Ancak kısa vadede gerçekleşen alım satım aktivitesindeki düşüş bu iyimser tahminlere gölge düşürdü ve fiyatında önemli bir düşüşe neden oldu. Popüler altcoin şu anda 0,40 dolar eşiğinin altına inme tehlikesiyle karşı karşıya ve bu durum yatırımcıların umutlarını azaltıyor.

ADA’nın fiyatındaki son düşüş rağmen kripto para analisti Ali Martinez, şu anın altcoin’e yatırım yapmak için en uygun zaman olabileceği görüşünde. Bu iyimserlik, ADA için kritik bir dip seviyeye ulaşan Piyasa Değeri – Gerçekleşen Değer (MVRV) Oranı olarak bilinen önemli bir metriğin analizine dayanıyor. Bilmeyenler için MVRV Oranı varlığın piyasa değerini her bir coin/token’in son işlem fiyatındaki değerinin toplamını temsil eden gerçekleşen değerine bölünmesiyle elde edilir.

Martinez 19 Nisan’da yaptığı analizde Cardano’nun MVRV Oranı‘nın Haziran 2023’ten bu yana görülmeyen bir seviye olan yüzde 22’nin altına düştüğüne dikkat çekti. Tarihsel veriler, böyle bir düşüşün en son yaşandığı dönemde ADA’nın yaklaşık bir ay içinde yüzde 75’lik kayda değer bir artış yaptığını ortaya koyuyor. Benzer bir senaryonun gerçekleşmesi halinde ADA, 2022 başından bu yana görülmemiş bir zirve olan yaklaşık 0,80 dolara kadar yükselebilir ve ivmedeki artışla potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 doların üzerine çıkabilir.

Bu iyimser tahmin, ADA’nın piyasada önemli ölçüde aşırı satımda olma durumu ile daha da destekleniyor. Buna ek olarak altcoin şu an için önündeki üçüncü direnç seviyesini 0,489874 dolarla aşmak üzere ve önündeki ilk direnç seviyesi olan 0,466449 doları çoktan aşmış durumda.

Cardano’nun Çalkantılı Yolculuğu

Cardano’nun fiyat grafiği incelendiğinde, yılın ilk gününden bu yana çalkantılı bir yolculuk yaptığı görülüyor. Yılın başındaki dikkat çekici performansına ADA, dokuz spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF’ler) ABD’de onaylanarak işlemlere açılmasının piyasaya pozitif etki etmesi karşısında önemli zorluklarla karşılaştı ve piyasa değerinin önemli bir kısmını kaybetti. Bununla birlikte altcoin Mart ayındaki önemli bir ralli sırasında güç ve potansiyel göstererek gelecek için umut verici bir yörüngenin sinyallerini verdi.

Akıllı sözleşmelerin sayısındaki hızlı artış da dahil olmak üzere ekosistemindeki gelişmelere rağmen Cardano, şu anda yılın ilk gününden bu yana yüzde 21,09 düşüşle işlem görüyor. Bu düşüşün büyük bir kısmı, yüzde 23,26’lık kayda değer bir düşüşün olduğu son 30 gündeki hareketliliğe atfediliyor. Bununla birlikte, ADA son 24 saat içinde yüzde 3,56’lık kayda değer yükselişle 0,46808 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/carpici-uzman-anal...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum
CoinTürk
ADA Coin İçin Güncel Senaryo Neye İşaret Ediyor? Cardano (ADA) Yorum

yesterday at 3:00 AM

·

19 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)