Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/29/2024

·

88 views


Cardano’nun Yolculuğu! ADA Dibe mi Vurdu Yoksa Daha Fazla mı Düşecek?

Son zamanlarda kripto para piyasasının büyük dalgalanmalar yaşadığı bir süreci yaşadık. Cardano (ADA) da bu dalgalanmadan nasibini alan bir kripto para birimi. 2023’ün sonlarından beri en düşük seviyesine...

Cardano’nun Yolculuğu! ADA Dibe mi Vurdu Yoksa Daha Fazla mı Düşecek?

Son zamanlarda kripto para piyasasının büyük dalgalanmalar yaşadığı bir süreci yaşadık. Cardano (ADA) da bu dalgalanmadan nasibini alan bir kripto para birimi. 2023’ün sonlarından beri en düşük seviyesine gerileyen ADA, Mart ayında gördüğü 0,807 dolarlık zirveden %55 oranında değer kaybetti ve 0,3666 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu düşüş, Cardano’yu son piyasa çöküşünde en fazla etkilenen kripto paralardan biri haline getirdi.

Cardano İçin Düşüş Çok Belirgin

Bitcoin’un aksine, Cardano’nun düşüşü oldukça belirgin oldu. Bitcoin yılın başından bu yana %20’lik bir düşüş yaşarken, ADA çok daha büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Ancak, piyasa analistleri Cardano için iyimserliklerini koruyor. Önde gelen analistler, ADA’nın teknik göstergelerinin olumlu bir dönüş sinyali verdiğine işaret ediyor. BinanceTR'den 21 Milyon TL Değerinde Ödül Havuzu Sizi Bekliyor! Katılmak ve kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.. BinanceTR’ye bu linkten üye olup ilk kriptonuzu alın!

Captain Faibik’in analizine göre, ADA’nın günlük grafiğinde oluşan düşen kama formasyonu, bir toparlanma sinyali olarak yorumlanabilir. Bu formasyon, ADA’nın dip noktasına ulaştığını ve kısa vadede %72’ye varan bir ralli potansiyeli taşıdığını gösteriyor. Şu anda 0,3938 dolar seviyesinden işlem gören ADA, yakın zamanda 0,6774 dolar seviyelerine kadar çıkabilir.

ADA İçin Farklı Görüşler

Diğer bir analist olan Zayk da benzer bir iyimserlik paylaşıyor. Zayk’a göre, ADA muhtemelen dip seviyesini görmüş durumda ve önümüzdeki dönemde %40 ila %50 arasında bir değer artışı yaşayabilir. Ancak, Feras’ın uyarısı da dikkat çekici. Feras, ADA’nın önemli bir direnç seviyesi olan 0,42 dolar seviyesini aşamaması durumunda daha fazla düşüş yaşanabileceğini ve 0,24 dolara kadar gerileyebileceğini belirtiyor.

Kripto para birimi Cardano son zamanlarda büyük bir düşüş yaşasa da, teknik analizler ve uzman görüşleri ADA’nın toparlanma için hazırlandığını gösteriyor. Yatırımcılar için kritik nokta, ADA’nın 0,4 dolar seviyesini aşıp aşamayacağı olacak. Bu seviyenin aşılması, Cardano’nun toparlanma sürecini teyit edebilir ve kısa vadede önemli kazanç fırsatları sunabilir.

Yazının yazıldığı sırada ADA fiyatının 0,39 dolar seviyesinden işlemde olduğunu görüyoruz. Fiyat 0,42 doların altında olduğu için analistlerden Feras’ın tahmini şu an odak noktada duruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanonun-yolculu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Rare Evo: A Blockchain Event

More from CoinTürk

See more
Kripto Para Dünyasında Siyaset Tartışması! Cardano Kurucusu Vitalik Buterin’e Yanıt Verdi!
CoinTürk
Kripto Para Dünyasında Siyaset Tartışması! Cardano Kurucusu Vitalik Buterin’e Yanıt Verdi!

last Thursday at 8:30 AM

·

35 views

Related News

See more

Argentina Digital Nation 2024
Rare Evo: A Blockchain Event
Argentina Digital Nation 2024

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)